جودو؛ ستاره فرانسوی جودوی زنان پنجمین مدال جهانی را در بوداپست به گردن انداخت

10/06/2021 10:01:00 ق.ظ

جودو؛ ستاره فرانسوی جودوی زنان پنجمین مدال جهانی را در بوداپست به گردن انداخت جزئیات بیشتر🔽

جودو, ورزش

جودو ؛ ستاره فرانسوی جودو ی زنان پنجمین مدال جهانی را در بوداپست به گردن انداخت جزئیات بیشتر🔽

کلاریس اگبگنونو حالا فقط طلای المپیک را در کارنامه افتخاراتش کم دارد که با توجه به ادامه درخشش در مسابقات جهانی، کسب این مدال هم برای ستاره فرانسوی دو از دسترس نیست.

ستاره روز چهارم مسابقات جودوی قهرمانی جهان در بوداپست بی‌شک کلاریس اگبگنونوی فرانسوی بود که در مبارزات دسته منهای ۶۳ کیلوگرم زنان با پنج امتیاز متوالیِ ایپون به عنوان نخست دست یافت.پدیده فرانسوی جودوی جهان با خونسردی منحصر به فرد، مجموعه کاملی از مهارت‌های خود را به نمایش گذاشت و با تمرکز بالا کلیه حریفان را در دور مقدماتی و نیمه نهایی از پیش رو برداشت.

اگبگنونو در مبارزه نهایی رو در روی آندریا لسکیِ اسلوونیایی قرار گرفت که پیش از رسیدن به فینال نشان داده بود با آمادگی کامل پا به این تورنمنت گذاشته است.جودوکار فرانسوی اما بسیار فنی‌ و آماده‌تر از حریف اسلوونیایی ظاهر شد و در فینال این وزن با دو امتیاز وازاری که یکی از آنها در پی اجرای فن «هارای ماکیکومی» بدست آمد، پیروز از میدان مبارزه خارج شد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

بایدن در مسیر اولین سفرهای خارجی، در برابر چالش‌های داخلی | DW | 09.06.2021جو بایدن و همسرش در اولین سفر خارجی خود ابتدا به بریتانیا می‌روند. بایدن در این سفر در اجلاس گروه هفت و ناتو شرکت و با صدراعظم آلمان و پوتین دیدار می‌کند. اما چالش‌های داخلی او بر معضلات سیاست خارجی‌ کشورش می‌چربد. نه داداش داری میری بریتانیا که برنامه از قبل تعیین شده ۴ ساله ات رو از فراماسونها بگیری

افزایش 134 درصدی قیمت مرغ در کمتر از یک سال در ایرانرسانه‌های داخلی ایران، گزارش دادند که قیمت مرغ طی کمتر از یک سال بیش از 134 درصد افزایش داشته است و کماکان به سیر صعودی خود ادامه می‌دهد.به گزارش روز سه

اخلال در یک شرکت اینترنتی باعث قطع گسترده یک ساعته اینترنت در جهان شداخلال در یک شرکت اینترنتی باعث قطع گسترده یک ساعته اینترنت در جهان شد شرکت فستلی، که شرکتی برای ارائه شبکه و سرویس کلاود است، بدون اشاره به جزئیات این رویداد، اعلام کرد که این اخلال در حوزه تعریف خدماتی شبکه بوده است.

بازداشت ۲ نفر در یورش نیروهای سپاه به روستایی در سیستان و بلوچستان

زخمی شدن نظامیان روس در انفجار مین در منطقه تحت اشغال پ.ک.ک/ی.پ.گ در سوریهشماری از نظامیان روسیه هنگام گشت‌زنی در منطقه درباسیه استان حسکه سوریه که در اشغال گروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ قرار دارد، در اثر انفجار مین زخمی شدند. - خبرگزاری آناتولی

دو نهاد حقوق‌بشری ابراهیم رئیسی را مسئول مرگ ساسان نیک‌نفس در زندان دانستند

Aa ستاره روز چهارم مسابقات جودوی قهرمانی جهان در بوداپست بی‌شک کلاریس اگبگنونوی فرانسوی بود که در مبارزات دسته منهای ۶۳ کیلوگرم زنان با پنج امتیاز متوالیِ ایپون به عنوان نخست دست یافت.جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا و همسرش به بریتانیا می‌روند.08 ژوئن ,2021: 11:28 صبح GST آخرین به روزرسانی: 08 ژوئن ,2021: 01:43 شب GST آدرس کپی شد رسانه‌های داخلی ایران، گزارش دادند که قیمت مرغ طی کمتر از یک سال بیش از 134 درصد افزایش داشته است و کماکان به سیر صعودی خود ادامه می‌دهد.در جریان این قطعی اینترنت، سایت‌های پرترافیک مثل نیویورک‌تایمز از دسترس خارج شدند.

پدیده فرانسوی جودوی جهان با خونسردی منحصر به فرد، مجموعه کاملی از مهارت‌های خود را به نمایش گذاشت و با تمرکز بالا کلیه حریفان را در دور مقدماتی و نیمه نهایی از پیش رو برداشت. اگبگنونو در مبارزه نهایی رو در روی آندریا لسکیِ اسلوونیایی قرار گرفت که پیش از رسیدن به فینال نشان داده بود با آمادگی کامل پا به این تورنمنت گذاشته است. او در حاشیه این اجلاس با بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا و آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان دیدار خواهد کرد. جودوکار فرانسوی اما بسیار فنی‌ و آماده‌تر از حریف اسلوونیایی ظاهر شد و در فینال این وزن با دو امتیاز وازاری که یکی از آنها در پی اجرای فن «هارای ماکیکومی» بدست آمد، پیروز از میدان مبارزه خارج شد.1درصد افزایش داشته به طوری که هر کیلو مرغ در اردیبهشت‌ پارسال به طور متوسط 11هزار تومان بوده و در فروردین‌ امسال به حدود 27هزار و 400تومان رسیده است. کلاریس اگبگنونو پس از دریافت پنجمین مدال طلای جهانی خود از دستان نایب رئیس فدراسیون جهانی جودو گفت: «فکر می‌کنم که هنوز متوجه آنچه انجام دادم نیستم؛ امسال برای من بسیار به سختی سپری شد و حالا خوشحالم که با پنجمین مدال جهانی اینجا هستم؛ این دومین مدال جهانی است که در بوداپست دریافت می‌کنم. او سپس با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در اواسط هفته آینده در ژنو ملاقات و گفت‌وگو خواهد کرد.» دو جودوکار اروپایی از هلند و صربستان موفق شدند با غلبه بر رقبای خود مدال‌های برنز این وزن را بر گردن اندازند. ارزش شرکت فستلی نزدیک به شش میلیارد دلار است.

بلژیک مدال طلای ۸۱ کیلوگرم را از آن خود کرد ماتیاس کاس، جودوکار سرشناس بلژیکی در مبارزات دسته منهای ۸۱ کیلوگرم مردان بختی برای دیگر رقبا باقی نگذاشت و در پایان مبارزات این وزن مدال طلا را بر گردن انداخت. برنامه‌هایی که او بلافاصله پس از ورود به کاخ سفید آغاز کرد، در میان جمهوریخواهان مخالفان کمی ندارد و از موافقت همه دمکرات‌ها نیز برخوردار نیست. در مورد مرغ‌های قطعه‌بندی شده قیمت از این هم بسیار بالاتر است و حتی با نرخ 60هزار، 70هزار و بالاتر قیمت‌گذاری می‌شود. جودوکار بلژیکی که نایب قهرمانی جهان را در کارنامه دارد این بار عزم خود را برای کسب مدال طلا جزم کرده بود و برای اینکار کلیه رقبا را در دور مقدماتی و نیمه نهایی با اقتدار از پیش رو برداشت. ماتیاس کاس در فینال این وزن نیز به درخشش خود ادامه داد و ضمن مهار کردن حملات تاتو گریگالاشویلی، حریف قدرتمند گرجستان خود،‌ در یک لحظه حریف را غافلگیر کرد و با کسب یک امتیاز ایپون نخستین قهرمانی جهان را به کلکسیون افتخاراتش افزود. طرح دیگر او نوسازی زیرساخت‌های فرسوده آمریكاست و طرح بعدی بهبود مراقبت از کودکان و ارائه فرصت‌های عادلانه آموزش به نوجوانان خانواده‌های فرودست است. او پس از دریافت مدال طلا از رئیس فدراسیون بین‌المللی ژیمناستیک و عضو کمیته بین‌المللی المپیک گفت: «من می‌دانستم که کسب این عنوان برای بار نخست چقدر مهم است زیرا هدف من پس از مسابقات جهانی توکیو که در فینال نتیجه را واگذار کردم در واقع همین بود.8 هزار دلار وارد کشور شده است که بسیار کمتر از مصوبات دولت درباره واردات مرغ است. دریافت مدال طلا اینجا در آخرین تورنمنت پیش از بازی‌های المپیک فوق‌العاده است. این امید که با رفتن ترامپ نفوذ او در حزب جمهوریخواه نیز چنان کم شده باشد و محافظه‌کاران بتوانند با بایدن در میانه راه به توافق برسند نیز به واقعیت نپیوسته است.

» در این وزن نیز دو ورزشکار اروپایی از کشورهای هلند و پرتغال موفق به دریافت مدال‌های برنز شدند. چهارمین روز مسابقات جهانی جودو در بوداپست محل عرض اندام قهرمانان این رشته رزمی بود که با اجرای فنون زیبا امتیازهای پیروزی بخش ایپون را به نام خود ثبت می‌کردند. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید از سوی دیگر بایدن با اعضای جناح چپ حزب خود روبروست که نگران‌اند مبادا او برای رسیدن به توافق با محافظه‌کاران از برنامه‌های بلندپروازانه خود دور شود. مهدی یوسف‌خانی، رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران نیز گفته بود:«تولید و عرضه مرغ کم شده و همین مساله قطعه‌بندی مرغ را کم کرده است. .