جودو, ورزش, سایر ورزش ها, مجارستان, بازیهای المپیک تابستانی, هنرهای رزمی

جودو, ورزش

جودو؛ ستاره فرانسوی جودوی زنان پنجمین مدال جهانی را در بوداپست به گردن انداخت

جودو؛ ستاره فرانسوی جودوی زنان پنجمین مدال جهانی را در بوداپست به گردن انداخت جزئیات بیشتر🔽

10/06/2021 10:01:00 ق.ظ

جودو ؛ ستاره فرانسوی جودو ی زنان پنجمین مدال جهانی را در بوداپست به گردن انداخت جزئیات بیشتر🔽

کلاریس اگبگنونو حالا فقط طلای المپیک را در کارنامه افتخاراتش کم دارد که با توجه به ادامه درخشش در مسابقات جهانی، کسب این مدال هم برای ستاره فرانسوی دو از دسترس نیست.

ستاره روز چهارم مسابقات جودوی قهرمانی جهان در بوداپست بی‌شک کلاریس اگبگنونوی فرانسوی بود که در مبارزات دسته منهای ۶۳ کیلوگرم زنان با پنج امتیاز متوالیِ ایپون به عنوان نخست دست یافت.پدیده فرانسوی جودوی جهان با خونسردی منحصر به فرد، مجموعه کاملی از مهارت‌های خود را به نمایش گذاشت و با تمرکز بالا کلیه حریفان را در دور مقدماتی و نیمه نهایی از پیش رو برداشت.

افغانستان و چین کانون مذاکرات وزیر خارجه آمریکا با همتای او در هند خواهد بود تظاهرات در کرج در همبستگی با اعتراضات خوزستان | DW | 27.07.2021 الکاظمی با رئیس‌جمهور آمریکا دیدار کرد/ بایدن: حضور نظامی ما در انتهای 2021 به پایان می‌رسد- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اگبگنونو در مبارزه نهایی رو در روی آندریا لسکیِ اسلوونیایی قرار گرفت که پیش از رسیدن به فینال نشان داده بود با آمادگی کامل پا به این تورنمنت گذاشته است.جودوکار فرانسوی اما بسیار فنی‌ و آماده‌تر از حریف اسلوونیایی ظاهر شد و در فینال این وزن با دو امتیاز وازاری که یکی از آنها در پی اجرای فن «هارای ماکیکومی» بدست آمد، پیروز از میدان مبارزه خارج شد.

کلاریس اگبگنونو پس از دریافت پنجمین مدال طلای جهانی خود از دستان نایب رئیس فدراسیون جهانی جودو گفت: «فکر می‌کنم که هنوز متوجه آنچه انجام دادم نیستم؛ امسال برای من بسیار به سختی سپری شد و حالا خوشحالم که با پنجمین مدال جهانی اینجا هستم؛ این دومین مدال جهانی است که در بوداپست دریافت می‌کنم.» headtopics.com

دو جودوکار اروپایی از هلند و صربستان موفق شدند با غلبه بر رقبای خود مدال‌های برنز این وزن را بر گردن اندازند.بلژیک مدال طلای ۸۱ کیلوگرم را از آن خود کردماتیاس کاس، جودوکار سرشناس بلژیکی در مبارزات دسته منهای ۸۱ کیلوگرم مردان بختی برای دیگر رقبا باقی نگذاشت و در پایان مبارزات این وزن مدال طلا را بر گردن انداخت.

جودوکار بلژیکی که نایب قهرمانی جهان را در کارنامه دارد این بار عزم خود را برای کسب مدال طلا جزم کرده بود و برای اینکار کلیه رقبا را در دور مقدماتی و نیمه نهایی با اقتدار از پیش رو برداشت.ماتیاس کاس در فینال این وزن نیز به درخشش خود ادامه داد و ضمن مهار کردن حملات تاتو گریگالاشویلی، حریف قدرتمند گرجستان خود،‌ در یک لحظه حریف را غافلگیر کرد و با کسب یک امتیاز ایپون نخستین قهرمانی جهان را به کلکسیون افتخاراتش افزود.

او پس از دریافت مدال طلا از رئیس فدراسیون بین‌المللی ژیمناستیک و عضو کمیته بین‌المللی المپیک گفت: «من می‌دانستم که کسب این عنوان برای بار نخست چقدر مهم است زیرا هدف من پس از مسابقات جهانی توکیو که در فینال نتیجه را واگذار کردم در واقع همین بود. دریافت مدال طلا اینجا در آخرین تورنمنت پیش از بازی‌های المپیک فوق‌العاده است.»

در این وزن نیز دو ورزشکار اروپایی از کشورهای هلند و پرتغال موفق به دریافت مدال‌های برنز شدند. ادامه مطلب: euronews فارسی »

ویدئوی گربه غول‌ پیکر سه‌بعدی در توکیو

رهگذارن با شگفتی و کنجکاوی به حرکات این گربه خبره شده و از آن عکس و فیلم می‌گیرند.

بایدن در مسیر اولین سفرهای خارجی، در برابر چالش‌های داخلی | DW | 09.06.2021جو بایدن و همسرش در اولین سفر خارجی خود ابتدا به بریتانیا می‌روند. بایدن در این سفر در اجلاس گروه هفت و ناتو شرکت و با صدراعظم آلمان و پوتین دیدار می‌کند. اما چالش‌های داخلی او بر معضلات سیاست خارجی‌ کشورش می‌چربد. نه داداش داری میری بریتانیا که برنامه از قبل تعیین شده ۴ ساله ات رو از فراماسونها بگیری

افزایش 134 درصدی قیمت مرغ در کمتر از یک سال در ایرانرسانه‌های داخلی ایران، گزارش دادند که قیمت مرغ طی کمتر از یک سال بیش از 134 درصد افزایش داشته است و کماکان به سیر صعودی خود ادامه می‌دهد.به گزارش روز سه

اخلال در یک شرکت اینترنتی باعث قطع گسترده یک ساعته اینترنت در جهان شداخلال در یک شرکت اینترنتی باعث قطع گسترده یک ساعته اینترنت در جهان شد شرکت فستلی، که شرکتی برای ارائه شبکه و سرویس کلاود است، بدون اشاره به جزئیات این رویداد، اعلام کرد که این اخلال در حوزه تعریف خدماتی شبکه بوده است.

بازداشت ۲ نفر در یورش نیروهای سپاه به روستایی در سیستان و بلوچستان

زخمی شدن نظامیان روس در انفجار مین در منطقه تحت اشغال پ.ک.ک/ی.پ.گ در سوریهشماری از نظامیان روسیه هنگام گشت‌زنی در منطقه درباسیه استان حسکه سوریه که در اشغال گروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ قرار دارد، در اثر انفجار مین زخمی شدند. - خبرگزاری آناتولی

دو نهاد حقوق‌بشری ابراهیم رئیسی را مسئول مرگ ساسان نیک‌نفس در زندان دانستند