جهش قیمت نفت در پی تهدید ترامپ نسبت به تحریم عراق

16/10/1398 10:15 ق.ظ

جهش قیمت نفت در پی تهدید ترامپ نسبت به تحریم عراق قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی در پی تهدید رییس جمهور آمریکا به وضع تحریم‌ها علیه عراق، بیش از دو درصد افزایش پیدا کرد و نفت بر

قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی در پی تهدید رییس جمهور آمریکا به وضع تحریم‌ها علیه عراق، بیش از دو درصد افزایش پیدا کرد و نفت برنت از مرز ۷۰ دلار در هر بشکه عبور کرد. بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با یک دلار و ۳۴ سنت معادل ۲.۱ درصد افزایش، به ۶۴ دلار و ۲۷ سنت در هر بشکه رسید که بالاترین قیمت از آوریل بود.

قیمتهای نفت روز جمعه پس از اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار سرلشکر قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عراق، بیش از سه درصد صعود کرده بودند. این اقدام ددمنشانه آمریکا بیم تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه که ممکن است باعث مختل شدن عرضه نفت این منطقه شود را برانگیخته است.

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا روز یکشنبه تهدید کرد اگر نیروهای آمریکایی مجبور شوند عراق را ترک کنند، این کشور را هدف تحریم‌های شدیدی قرار خواهد داد. ترامپ همچنین تهدید کرد اگر تهران در واکنش به شهادت سردار سلیمانی، دست به حمله بزند، واشنگتن تلافی خواهد کرد.

بر اساس گزارش رویترز، ایهام کامل، تحلیلگر گروه اوراسیا در یادداشتی نوشت: این واقعه دور طولانی از تنشهای منطقه ای را به وجود آورده و ریسک قابل توجهی را متوجه داراییهای آمریکایی زیرساخت انرژی خاورمیانه متوجه کرده است. این گروه مشاوره بر مبنای افزایش ریسک متوجه زیرساخت نفتی در منطقه، پیش بینی کرد قیمتهای نفت در سال ۲۰۲۰ بین ۶۵ تا ۷۵ دلار خواهد بود. headtopics.com

ادامه مطلب:
isna_farsi »

اعلام سه روز عزای عمومی در عراق در پی جنایت اخیر آمریکادر پی شهادت جمعی از رزمندگان حشد الشعبی عراق و همرزمان ایرانی آنها از جمله سردار سلیمانی، نخست‌وزیر این کشور سه روز عزای عمومی اعلام کرد. مردم عراقم‌ کتلت دوس ندارن پس به شومبول سردار قسم نابودمون کرد با این حرکت

هشدار آمریکا به شهروندانش در مراکش در پی تحولات عراقهشدار آمریکا به شهروندانش در مراکش در پی تحولات عراق در پی حمله واشنگتن به کاروان حشد شعبی، سفارت آمریکا در مراکش نگران از واکنش گروه‌های مقاومت به شهروندانش در این کشور هشدار داد که هوشیاری‌ خود را حفظ کنند. آمریکا حتی تو کشورشم باید بترسه ماهم فالوت میکنیم تابه خده سابقت برگردی

ترور سردار سلیمانی عواقب بسیاری در پی خواهد داشتترور نشد... کتلت شد

هشدار طالبان به آمریکا در پی شهادت سردار سلیمانیهشدار طالبان به آمریکا در پی شهادت سردار سلیمانی گروه طالبان با انتشار بیانیه‌ای نسبت به شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی واکنش نشان داده و آن را ماجراجویی از سوی آمریکایی‌ها عنوان کرد و نسبت به عواقب آن هشدار داد. طالبان از ١٨ سال به اين سو در برابر امريكا ايستاده اند ، و هزاران امريكايي را كشته و بيشتر از ٣٥هزار تن را مجروح نموده اند و حال هم بر تعهد خويش تا اخراج اخرين عسكر امريكايي از افغانستان متعهد اند و ايران هم بايد تا اخراج اخرين امريكايي از عراق بر تعهد خويش بياستند. 🙄؟؟؟؟؟ دروغ است

مرگ یک نماینده در پی تصادف با یک سوخت‌کش

انتقال آنیشا اسداللهی به زندان اوین در پی احضار وی به اجرای احکاممدرس زبان؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!

به گزارش ایسنا، بهای معاملات آتی نفت برنت با یک دلار و ۶۷ سنت معادل ۲.۴ درصد افزایش، به ۷۰ دلار و ۲۷ سنت در هر بشکه رسید.

بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با یک دلار و ۳۴ سنت معادل ۲.۱ درصد افزایش، به ۶۴ دلار و ۲۷ سنت در هر بشکه رسید که بالاترین قیمت از آوریل بود.

قیمتهای نفت روز جمعه پس از اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار سرلشکر قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عراق، بیش از سه درصد صعود کرده بودند. این اقدام ددمنشانه آمریکا بیم تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه که ممکن است باعث مختل شدن عرضه نفت این منطقه شود را برانگیخته است.

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا روز یکشنبه تهدید کرد اگر نیروهای آمریکایی مجبور شوند عراق را ترک کنند، این کشور را هدف تحریم‌های شدیدی قرار خواهد داد.

ترامپ همچنین تهدید کرد اگر تهران در واکنش به شهادت سردار سلیمانی، دست به حمله بزند، واشنگتن تلافی خواهد کرد.

بر اساس گزارش رویترز، ایهام کامل، تحلیلگر گروه اوراسیا در یادداشتی نوشت: این واقعه دور طولانی از تنشهای منطقه ای را به وجود آورده و ریسک قابل توجهی را متوجه داراییهای آمریکایی زیرساخت انرژی خاورمیانه متوجه کرده است. این گروه مشاوره بر مبنای افزایش ریسک متوجه زیرساخت نفتی در منطقه، پیش بینی کرد قیمتهای نفت در سال ۲۰۲۰ بین ۶۵ تا ۷۵ دلار خواهد بود.

سفارت آمریکا در بغداد روز جمعه پس از اعلام این خبر، از همه شهروندان آمریکایی خواست خاک عراق را ترک کنند. وزارت نفت عراق اعلام کرد شهروندان آمریکایی که برای شرکتهای نفتی خارجی در شهر بصره کار می‌کنند، روز جمعه این کشور را ترک کردند.

مقامات عراقی به رویترز اعلام کردند تخلیه کارکنان آمریکایی روی فعالیت‌های نفتی، تولید یا صادرات این کشور که با تولید حدود ۴.۶۲ میلیون بشکه در روز، دومین عضو بزرگ اوپک است، تاثیر نخواهد گذاشت.