جنگ در اوکراین؛ کی‌یف: نبرد «سورودونتسک» از دشوارترین‌ نبردها است

19/03/1401 04:50:00 ب.ظ

رئیس جمهور لهستان می گوید تماس با پوتین مانند صحبت با هیتلر است جزئیات بیشتر را در صفحه پوشش زنده خبرهای حمله روسیه به اوکراین در وب‌سایت یورونیوز بخوانید:

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین در تازه‌ترین واکنش به درگیری‌ها در شرق کشورش، سرنوشت منطقه دونباس را به فرجام نبردهای سنگین در سورودونتسک گره زده است. آخرین گزارش‌ها حکایت از آن دارد که نیروهای ارتش روسیه بخش بزرگی از این شهر استراتژیک را در دست دارند و نیروهای اوکراینی زیر آتش سنگین توپخانه و حملات هوایی مجبور به تغییر آرایش و عقب‌نشینی به سمت مواضع مستحکم‌تر شده‌اند.

آخرین تحولات، خبرها و رویدادهای مرتبط با تهاجم نظامی روسیه به اوکراین در روز پنجشنبه نهم ژوئن ۲۰۲۲ را در این گزارش دنبال کنید. لاوروف در پاسخ به اتهام دزدی خبرنگار اوکراینی: همه را مثل خود می‌دانید آقای لاوروف که برای گفتگو با مقامات ترکیه بر سر یافتن سازو کار ایجاد یک کریدور امن دریایی برای صادرات غلات اوکراین به آنکارا سفر کرده بود با سوال عجیب یک خبرنگار اوکراینی روبرو شد.

سرگئی لاوروف ابتا غافلگیر شد اما سپس اینگونه جواب داد: ««شما اوکراینی‌ها همیشه این دغدغه را دارید که چه چیزی می‌توانید بدزدید و کجا می‌توانید آن را بدزدید، شما معتقدید که همه اینطور فکر می‌کنند.» 14:37 در حالی که نبردهای سنگین میان ارتش روسیه و نیروهای اوکراینی در داخل و اطراف سورودونتسک و به طور گسترده‌تر در دونباس جریان دارد، کی‌یف از کشته شدن روزانه یکصد سرباز این کشور خبر داده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

دعوت به همکاری ازطریق صدور قطعنامه ناامیدکننده است/ایران حق دارد در رویکردش باآژانس بازنگری کندسرپرست نمایندگی دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین، در جریان بررسی قطعنامه پیشنهادی سه کشور اروپایی به همراه آمریکا با موضوع درخواست از ایران جهت همکاری با آژانس که با ۳۰ رأی موافق، ۲ رای مخالف روسیه و چین، و ۳ رای ممتنع هند، پاکستان و لیبی به تصویب شورای حکام رسید، ضمن محکومیت شدید این اقدام گفت که این اقدام با انگیزه سیاسی و مغرضانه از سوی برخی از کشورهای عضو شورای حکام انجام شد. چرا از اسم ایران استفاده میکنید؟ شماها شمایید و ما ایران. هر کسی که به هر صورتی بر تبل شماها میکوبه از شماست. کدوم ایرانی که جنگ بخواد یا دنبال کشتار باشه. کدوم ایرانی به ایرانی شلیک کنه. شماها شمایید و ما ایران.

«خانه آزادی»: حمله رژیم‌های دیکتاتوری به مخالفان خود در آمریکا افزایش یافته استاندیشکده «خانه آزادی» در جدیدترین گزارش خود، نوشته است، رژیم‌های دیکتاتوری حملات خود علیه مخالفان و منتقدان خود در ایالات متحده آمریکا را به شدت افزایش

بربوک در پاکستان: کمک به افغانستان باید منوط به شروط سخت باشد | DW | 07.06.2022در سفر آنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان به پاکستان مسئله وضعیت حاکم بر افغانستان موضوع کانونی گفت‌وگوها با مقامات اسلام‌آباد بود. آلمان همچنان در تلاش برای خروج همکاران سابق افغان است. خانم بربوک به کرونا مبتلا شد.

نابودی کلنی‌های زنبور عسل در سراسر جهان در پی آلودگی به یک ویروس کشندهاین ویروس در حالی زندگی زنبورهای عسل را بطور جدی به خطر انداخته که جمعیت زنبورها پیش از این نیز به دلیل تخریب زیستگاه‌های آنها، استفاده از آفت کش‌ها و تغییرات آب و هوایی بطور قابل توجهی کاهش یافته بود. این دیگه بسیار وحشتناکه!

عامل حمله به سه روحانی در مشهد به اعدام محکوم شدمسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی، از صدور حکم اعدام عبداللطیف مرادی، عامل حمله به سه روحانی شیعه مشهد خبر داد.به‌ گزارش خبرگزاری «ایسنا»، روحانى؟؟؟؟؟؟؟

رویترز: روسیه در واکنش به تحریم‌‌های اروپا مسیر صادرات غرب به شرق را تغییر می‌دهدبه گفته خبرگزاری رویترز روسیه به‌منظور دفع تحریم‌های اروپا و تأمین نیاز مشتریان آسیایی خود، صادرات نفت از بندر کازمینو در شرق این کشور را بیست در صد افزایش داده است.