جنگ اوکراین؛ دور سوم مذاکرات بین مسکو و کی‌یف با «پیشرفت اندک» و «شکست» پایان یافت

16/12/1400 10:55:00 ب.ظ

آموزش اوکراینی‌های گرفتار در جنگ؛ از ۱۴ ساله تا ۷۰ ساله بیشتر بخوانید:

ولادیمیر مدینسکی، مذاکره‌کننده ارشد روسیه گفت که انتظار دارد که کریدورهای بشردوستانه در اوکراین از روز سه‌شنبه فعال شوند. او گفت که هیچ پیشرفتی در زمینه حل و فصل سیاسی حاصل نشده است اما ابراز امیدواری کرد که دور بعدی بتواند پربارتر باشد. 20:06 سفرای اتحادیه اروپا روز دوشنبه موافقت کردند که درخواست‌های اوکراین، گرجستان و مولداوی برای پیوستن به این اتحادیه را بررسی و روند طولانی الحاق را آغاز کنند.

اگر موافقت اولیه صورت گیرد، فرایندی آغاز می‌شود که ممکن است سال‌ها طول بکشد تا سه کشور شوروی سابق به‌عنوان کشورهای نامزد پیوستن به اتحادیه اروپا در نظر گرفته شوند.

در همین حال، شارل میشل رئیس شورای اتحادیه اروپا امروز در توییتی گفت که پیشنهاد عضویت اوکراین در روزهای آینده مورد بحث قرار خواهد گرفت. ۱۰ میلیارد دلار خسارت به زیرساخت‌های اوکراین 18:01 سخنگوی کرملین گفت که روسیه به اوکراین اعلام کرده، آماده است در صورت تحقق فهرستی از شروط، عملیات نظامی خود را بلافاصله متوقف کند.

طبق گزارش رویترز این صریح‌ترین بیانیه روسیه تاکنون از شروطی است که می‌خواهد بر اوکراین تحمیل کند تا آنچه را که «عملیات ویژه نظامی» خود می‌نامند متوقف کند. اوکراین به این شروط تاکنون واکنشی نشان نداده است. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

*Iran Ukrain درپس کلیدور ها فیلمها حاکی ازجابجائی نیروهای پوتین بود، حالا اگه یک کشور خاورمیانه‌ای این کار رو کرده بود، غربی‌ها با مبحث کودک سرباز قیامت به‌پا می‌کردند. رسمن با حمایت اروپا از کودک‌سرباز استفاده می‌کنن دیگه همه افه‌هاتون پشمک حاز عبدلا بود

دانشجوی ایرانی که از اوکراین گریخت: سفارت ایران گفت ما مانده‌ایم، شما هم بمانید

پاپ فرانسیس: آنچه در اوکراین رخ می‌دهد، جنگی است که ویرانی و بدبختی به بار می‌آوردرهبر کاتولیک‌های جهان درباره تحولات اوکراین اعلام کرد که این نه یک عملیات نظامی، بلکه جنگی است که مرگ، ویرانی و بدبختی به بار می‌آورد. - خبرگزاری آناتولی

گروسی: مسائل زیادی در ارتباط با ایران وجود دارد که باید برطرف کنیممدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز در یک‌ کنفرانس خبری در پی برگزاری جلسه شورای حکام و سفر اخیری که به ایران داشته است، گفت: در ایران درباره مسیر پیش رو در تعاملات ایران و آژانس توافق شده است که رضایت کلی درباره آن وجود دارد.

فوت‌و‌فن: شکست سنگین در داربی منچستر که خشم اسطوره‌های یونایتد را برانگیخت - BBC News فارسیدر یکی از حساس‌ترین بازی‌های هفته بیست و هشتم لیگ برتر انگلیس، منچسترسیتی میزبان منچستریونایتد بود. مسابقه‌ای که جدا از حساسیت همیشگی داربی شهر منچستر، در کورس قهرمانی این فصل هم بسیار موثر بود. در فوت‌و‌فن این هفته نگاهی داریم به این بازی. bbcpersian 🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕

وزیر امور خارجه ترکیه اعلام کرد که در تاریخ 10 مارس با همتایان روسی و اوکراینی خود در آنتالیا دیدار خواهند کردوزیر امور خارجه ترکیه اعلام کرد که در تاریخ 10 مارس با همتایان روسی و اوکراینی خود در آنتالیا دیدار خواهند کرد

بلایی که تحریم‌ها بر سر صنعت هوایی روسیه می‌آوردبخش زیادی از ناوگان خطوط هوایی روسیه را ایرباس و بوئینگ تأمین می‌کنند و اکنون، با آغاز تحریم‌ها علیه روسیه به‌دلیل حمله به اوکراین، صنعت هوانوردی روسیه هم با مشکل روبه‌رو خواهد شد. روسیه یه ده بزرگ بود، پوتین فکر کرد رقیب چین و امریکاست، طبل تو خالی باین میگن! تمام هنرشان ۶۰ کیلومتر تانک و خودرو های قدیمی راه انداختن در جاده ها بود، اوکراین پیروز است!