جلوگیری از قاچاق شاهین‌های 'میلیون دلاری' افغانستان در پاکستان - BBC News فارسی

27/07/1399 06:48:00 ب.ظ

جلوگیری از قاچاق شاهین‌های 'میلیون دلاری' افغانستان در پاکستان

مقام های پاکستانی گفته‌اند که جلو قاچاق ۷۴ شاهین شکاری را گرفته‌اند که قرار بود از افغانستان به کشورهای عربی قاچاق شوند. دو نفر در این ارتباط بازداشت شده‌اند و مسئولین گمرک پاکستان گفته‌اند که در نظر دارند تا این پرندگان در حال انقراض را به زیستگاه طبیعی آنان برگردانند. ۱۶ دقیقه پیش منبع تصویر، Getty Images مقام‎های پاکستانی اعلام کرده‌اند که جلو قاچاق ۷۴ شاهین شکاری...

۱۶ دقیقه پیش منبع تصویر، Getty Images مقام‎های پاکستانی اعلام کرده‌اند که جلو قاچاق ۷۴ شاهین شکاری افغانستان را گرفته‌اند که از افغانستان به پاکستان انتقال داده شده و به گفته مقام‌های این کشور قرار بود به کشورهای عربی قاچاق شوند.

آنها گفته‌اند که ارزش این شاهین‌ها در بازار سیاه به یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار می‌رسد. دو نفر هم در ارتباط به قاچاق این شاهین‌ها بازداشت شده‌اند. محمد ثقیف، یک مسئول گمرک پاکستان گفته که همه این شاهین‌ها در فهرست حیوانات در معرض انقراض قرار دارند.

شکار با پرندگان، در کشورهای خاورمیانه از شهرت زیادی برخوردار است. پنج نکته مهم در مورد رابطه قطر و افغانستان خبرگزاری رویترز شمار این شاهین‌ها را ۷۴ گفته ولی خبرگزاری فرانسه تعداد آنها را ۷۵ مورد گزارش داده است. headtopics.com

آقای ثقیف گفته که کارمندان مبارزه با قاچاق در گمرگ پاکستان، از برنامه قاچاق این پرندگان مطلع شدند و در هفته جاری به شماری از اقامت گاه‌های قاچاقچیان در شهر بندری کراچی پاکستان یورش بردند.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

خوانده‌ها و ناخوانده‌ها| بهاءالدین خرمشاهی

اثرگذارترین کتاب‌ها بدون هیچ تعارف و تعصب مذهبی، اول از همه قرآن بر ذهن و زبان نوجوانانه‌ام -که همین‌جور خامی‌اش هم کمتر می‌شد- اثر گذاشت. البته لذت بردن از قرآن مثل حافظ نیاز به انس و مداومت مطالعه و به تعبیر ساده‌تر تا سال‌ها بستگی به خواندن هر روزه دارد، ولو روزی یک یا دو صفحه باشد. دوم اینکه حتی خود جوانان عرب یا عرب‌زبان هم که قرآن به زبان مادری‌شان است - بر وفق سؤالی از یک دانشجوی دوره دکتری تاریخ که لبنانی بود و در ایران درس می‌خواند- فقط کمی وضعشان یعنی فهم اولیه‌شان از قرآن از ما بهتر است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

مهاجر افغانستانی در ایران: قاضی گفت برو گمشو به همان خرابه‌ای که از آن آمده‌ای

مردانگی در عکاسی؛ گذار از قیود در گذر زمان | DW | 17.10.2020آیا جنبش 'Me too' ضربه مهلکی به مردسالاری وارد کرده است؟ سوژه عکس‌های یک نمایشگاه هنری در برلین، واکاوی تحولاتی است که تصویر و تصور رایج از مفهوم مردانگی را در طول زمان دگرگون کرده‌اند.

اختصاصی ایران‌وایر؛ تشدید کنترل مرزهای امنیتی عراق پس از پیدا شدن محموله قاچاق دارو

'پیوستن به FATF یعنی که باید در باره پولشویی توضیح بدهیم' | DW | 16.10.2020عدم پذیرش دو کنوانسیون ناظر بر مبارزه با پول‌شویی و مقابله با تامین مالی تروریسم باعث سقوط ایران به لیست سیاه شده است. یک عضو شورای تشخیص مصلحت نظام می‌گوید پیوستن به FATF با دورزدن تحریم‌ها و فعالیت‌های پوششی نمی‌خواند. دمشون گرم غلامعلی مصباح زاده گاهی از این لبه گاهی از آن لبه تحریم ها میپرد بی انکه بداند عاقیت از تیغ تیز تحریم زخم خواهد برداشت ترجمه: پیوستن به FATF به عنوان شیوه‌نامه اعمال شفافیت مالی با یکی از وظایف کلیدی عملگان سلطنتی مستقرشده در ایران- چپاول ثروت ایرانیان و تزریق آن به شبکه مالی بریتانیا- و همچنین از بین بردن امکان ایجاد کسب‌وکارهای خارج از دایره دلار «نمی‌خواند»

حرف‌هایی که امروز در تریبون‌ها و توئیت‌ها می‌شنویم با کدام گفتارهای انسجام‌آفرین رهبر انقلاب تطابق داردسخنگوی دولت تاکید کرد: استراتژی سه ستونه دولت عقب راندن تحریم، کاهش آثار تحریم و افزایش مقاومت اجتماعی بوده است.

شمار بهبودیافتگان کرونا در ترکیه از 301 هزار نفر فراتر رفت