'پیوستن به FATF یعنی که باید در باره پولشویی توضیح بدهیم' | DW | 16.10.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

عدم پذیرش دو کنوانسیون ناظر بر مبارزه با پول‌شویی و مقابله با تامین مالی تروریسم باعث سقوط ایران به لیست سیاه شده است. یک عضو شورای تشخیص مصلحت نظام می‌گوید پیوستن به FATF با دورزدن تحریم‌ها و فعالیت‌های پوششی نمی‌خواند.

غلامرضا مصباحی مقدم، عضو شورای تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی در توضیح عدم تصویب پیوستن ایران به دو کنوانسیون"گروه ویژه اقدام مالی" گفته است که"ایران در FATF یک جایگاهی دارد که نماینده اش وزارت اقتصاد و دارایی است. آن‌ها سالانه دعوت می‌شوند به شورای FATF و در آن شورا باید پاسخگو باشند که معاملاتی که انجام داده ایم با کجا بوده و اگر معلوم شد پولشویی صورت گرفته مجددا ما را تحریم خواهند کرد.

او افزوده است: «در سال گذشته ۴۳ میلیارد دلار واردات داشته‌ایم و بالای ۴۱ میلیارد دلار صادرات، همه این واردات و صادرات و نقل و انتقالات مالی پوششی انجام گرفته است.» ایران از ۴۱ توصیه FATF حدود ۳۹ توصیه را پذیرفته، ولی از پیوستن به دو کنوانسیون یادشده امتناع کرده است.خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی"ایرنا" به تاثیرات ناشی از عدم پذیرش کنوانسیون پالرمو و تعهدات FATF اشاره کرده است. در اسفند سال ۱۳۹۸، در واکنش به عدم تصویب این کنوانسیون،"گروه ویژه اقدام مالی" ایران را به لیست سیاه خود افزود.

گزارشگر به سخنان سهراب شرفی، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران اشاره کرده که پیش بینی کرده بود، قرار گرفتن جمهوری اسلامی ایران در لیست سیاه باعث کاهش ارزش پول ایران می‌شود و بهای ارزهای خارجی بار دیگر افزایش می‌یابد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

علني دارن اعتراف ميكنن تروريست هستن بعد اروپا و دموكراتها ميخوان با اينها مدارا كنن

داشتن توقع از يك باند تبهكار براي رعايت قوانين بين المللي يكم زياده روي نيست 🙄

خب شفاف دارن به پولشویی و تامین مالی تروریستا اعتراف میکنند، هرکی فکر میکنه این تروریستا و قاتلا تغییر رفتار میدن احمقه.

ترجمه: پیوستن به FATF به عنوان شیوه‌نامه اعمال شفافیت مالی با یکی از وظایف کلیدی عملگان سلطنتی مستقرشده در ایران- چپاول ثروت ایرانیان و تزریق آن به شبکه مالی بریتانیا- و همچنین از بین بردن امکان ایجاد کسب‌وکارهای خارج از دایره دلار «نمی‌خواند»

غلامعلی مصباح زاده گاهی از این لبه گاهی از آن لبه تحریم ها میپرد بی انکه بداند عاقیت از تیغ تیز تحریم زخم خواهد برداشت

دمشون گرم

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آمریکا قصد دارد با فروش سلاح به عربستان سعودی از مبارزه آن با ایران حمایت ‌کندوزیر امور خارجه آمریکا گفت کشورش در خصوص فروش سلاح‌ به عربستان سعودی جهت حمایت از مبارزه آن با ایران مصمم است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

چگونه با وجود ماسک بر چهره برای هم‌صحبت خود دلبری یا با او همدلی کنیم؟چه بسیارند لبخند‌های دوستانه‌ای که این روزها پشت ماسک‌ها پنهان می‌ماند و چه پرتعدادند کلمات محبت‌آمیز لطیفی که ماسک و فاصله اجتماعی مانع شنیده شدن آنها می‌شوند. آیا راه‌حلی برای رفع این اختلال‌های ایجاد شده در تعاملات اجتماعی وجود دارد؟ دستتو بزار رو کیرت، دستتو بزار رو کصت، دسستو کن تو کونت، فاک بده.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پارلمان اسرائيل با اکثریت قوی برقراری رابطه با امارات را تصویب کرد | DW | 16.10.2020یک ماه پس از قرارداد عادی‌سازی مناسبات با امارات، پارلمان اسرائیل قرارداد آشتی با این کشور عربی را تصویب کرد. نتانیاهو عقد پیمان را پیروزی بزرگی برای سیاست خارجی خود دانست و از تمایل چند کشور عربی دیگر به آشتی خبر داد. مبارکه🌹 کسب آزادی و استقلال رو به امارات تبریک می گم .. به همین راحتی از اسارت رها شد .. مرحله سختش تازه شروع شده،این توافقنامه باید در پارلمان ایالتی و بعد در مجلس ملی و بعد مجلس سنا و هیأت دولت و شورای عالی حکومت ملی امارات متحده عربی تصویب بشه.مگه امارات کشور دیکتاتوری و تک صدایی است که به همین راحتی باشه.هرچی باشه، درتمام رفقای غرب در منطقه دموکراسی حاکم‌ است
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

پمپئو: فروش سلاح به عربستان برای مقابله با تهدیدهای ایران ضروری بود | DW | 15.10.2020وزیران خارجه آمریکا و عربستان بر همکاری دو کشور برای 'مقابله با نفوذ ایران' تأکید کردند. کاخ سفید از فروش اسلحه پیشرفته به عربستان حمایت می‌کند و از خانواده سعود می‌خواهد به سوی عادی‌سازی روابط با اسرائیل گام بردارد. هرچه شرّ و فساد در منطقه هست حاصل همین پیوند نامیمون است! دو نفری که کنار هم ایستاده اند قاتل هزاران زن و کودک یمنی هستند! امریکا با فروش میلیاردها دلار سلاح امریکائی به گاو خوب شیرده (عربستان) هزاران یمنی را قتل عام،و در ازای این پیوند نامبارک از گاو شیرده می خواهد که رژیم جعلی اسرائیل را به رسمیت بشناسد! اف بر عربیت و مسلمانی حاکمان شیرده و منفعل عربستان! پمپئو تو احمق ترامپ احمق را هم بدبخت کردی
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

مهلت ۲۴ ساعته آمریکا به سودان برای عادی‌سازی با رژیم صهیونیستی/ زمزمه‌هایی از موافقت خارطومرسانه‌های سودان گزارش دادند، آمریکا به سودان ۲۴ ساعت مهلت داده تا پاسخ خود را در خصوص حذف نامش از لیست کشورهای حامی تروریسم و عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی اعلام کند. این در حالی است که زمزمه‌هایی از موافقت شورای حاکمیتی سودان درباره عادی سازی مطرح شده‌اند. اینا کلا همه کاراشون با تهدید و زورگویه.....حال آدم به هم میخوره....
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

خلیل‌زاد: برای کاهش خشونت‌ها با طالبان به توافق رسیدیمنماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان افزایش حملات طی هفته‌های اخیر را «تهدید» برای صلح و «هشداری» برای افغان‌ها توصیف کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »