جلوه زیبای کلیسای جامع سلیمه کاپادوکیا در برف

02/12/1399 10:11 ق.ظ

کلیسای جامع سلیمه در کاپادوکیای ترکیه که 1700 سال پیش مسیحیان در آن علنا به عبادت پرداختند، این روزها با بارش برف، سفیدپوش شده است. - خبرگزاری آناتولی

کلیسای جامع سلیمه در کاپادوکیای ترکیه که 1700 سال پیش مسیحیان در آن علنا به عبادت پرداختند، این روزها با بارش برف، سفیدپوش شده است.

کلیسای جامع سلیمه در دو طبقه مانند سایر ابنیه تاریخی دره ایهلارا داخل صخره‌ها حفاری شده و بزرگ‌ترین کلیسا در این منطقه به شمار می‌رود. این کلیسا علاوه بر بخش بزرگی که به محل عبادت اختصاص دارد، دارای چندین آشپزخانه، انبار و اتاق برای زندگی پیروان آیین مسیحیت بوده و یکی از برجسته‌ترین سبک‌های معماری دوره بیزانس به شمار می‌رود که دیوارهای آن با نقوشی زیبا از تصاویر حضرت عیسی و مریم مقدس مزین شده است.

بازدیدکنندگان از کلیسای سلیمه در فصل زمستان نیز از زیبایی‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی این کلیسا و منطقه لذت برده و با گرفتن عکس خاطراتشان را ابدی می‌سازند.

ادامه مطلب:
aa_persian »

روز نخست لیگ قهرمانان آسیا؛ پیروزی پرسپولیس و بازگشت زیبای تراکتورحریف تراکتور مهم نیست کجایی بوده؟

عکس روز: زیبای خطرناک | DW | 12.04.2021عکس روز: در جست‌وجوی هلال ماه یکی از اعضای کمیته رؤیت ماه در نزدیکی ریاض در عربستان سعودی با کمک یک تلسکوپ تلاش دارد هلال ماه را رؤیت کند. با رؤیت هلال ماه، ماه رمضان در تقویم مسلمانان شروع می‌شود. یه گله ابله و نفهم به دنبال این هستند که با دقت هر چه بیشتر به خزعبلات و خرافات خودشون بپردازن شعور داشته باشی نیازی نیست با هزار تا توجیه مسخره ، گرسنگی و تشنگی بکشی و افطار سفره را کامل قورت بدی به جاش گرسنگان رو سیر و تشنگان رو سیراب و نیازشون رو برطرف کن

یک سال پس از همه‌گیری کرونا، هنوز کشورهایی هستند که وجود ویروس را انکار می‌کنند و یا بی‌اهمیت جلوه می‌دهندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. Well I blame the market of wuhan for not keeping up with the health issues of Chinese law and European law

ویدئو؛ مراسم عید پاک مسیحیان ارتدکس در کلیسای جامع شهر مسکومسیحیان ارتدکس در عید پاک رستاخیز عیسی مسیح را جشن می‌گیرند. جشن‌های عید پاک در روسیه معمولا یکی از مهم‌ترین تعطیلات مذهبی به شمار می‌رود.

کلیسای جامع سلیمه در کاپادوکیای ترکیه که 1700 سال پیش مسیحیان در آن علنا به عبادت پرداختند، این روزها با بارش برف، سفیدپوش شده است.کلیسای جامع سلیمه در نزدیکی دره ایهلارا در منطقه کاپادوکیای ترکیه، به عنوان نخستین معبدی که 1700 سال پیش مسیحیان در آن علنا به عبادت پرداختند، این روزها با بارش برف، سفیدپوش شده و جلوه زیبایی به خود گرفته است.کلیسای جامع سلیمه در کاپادوکیای ترکیه که 1700 سال پیش مسیحیان در آن علنا به عبادت پرداختند، این روزها با بارش برف، سفیدپوش شده است. ( Oğuzhan Demiray - خبرگزاری آناتولی )

کلیسای جامع سلیمه در دو طبقه مانند سایر ابنیه تاریخی دره ایهلارا داخل صخره‌ها حفاری شده و بزرگ‌ترین کلیسا در این منطقه به شمار می‌رود.

این کلیسا علاوه بر بخش بزرگی که به محل عبادت اختصاص دارد، دارای چندین آشپزخانه، انبار و اتاق برای زندگی پیروان آیین مسیحیت بوده و یکی از برجسته‌ترین سبک‌های معماری دوره بیزانس به شمار می‌رود که دیوارهای آن با نقوشی زیبا از تصاویر حضرت عیسی و مریم مقدس مزین شده است.

بازدیدکنندگان از کلیسای سلیمه در فصل زمستان نیز از زیبایی‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی این کلیسا و منطقه لذت برده و با گرفتن عکس خاطراتشان را ابدی می‌سازند.

این کلیسا در سال 2019 میزبان بیش از 543 هزار گردشگر بود و در سال 2020 نیز به دلیل شیوع ویروس کرونا حدود 240 هزار گردشگر داخلی و خارجی از آن دیدن کردند.