جزایر سفید دریاچه «سالدا» در ترکیه

19/04/1400 02:56 ب.ظ

تدابیر دولت ترکیه برای حفاظت از جزایر سفید دریاچه «سالدا»، زیبایی آن را صدچندان کرده است. - خبرگزاری آناتولی

تدابیر دولت ترکیه برای حفاظت از جزایر سفید دریاچه «سالدا»، زیبایی آن را صدچندان کرده است. - خبرگزاری آناتولی زیبایی‌های طبیعی دریاچه «سالدا» شهر یشیل‌اوا از توابع استان بوردور که به ساحل و جزایر سفید و آب فیروزه‌ای‌ شهرت دارد، با تلاش‌های اداره کل حفاظت از دارایی‌های طبیعی وزارت محیط زیست و شهرسازی ترکیه صد چنددان شده است.

ورود به ساحل این دریاچه در 15 اکتبر 2020 به دلیل ازحام زیاد گردشگران و احتمال آسیب به آن بسته شد و با تدابیری که در حدود یک سال اخیر اتخاذ شد، خط ساحلی جزایر سفید سیمای طبیعی خود را بازیافتند. دکتر جاندان گوکچه‌اوغلو، عضو هیئت علمی علوم زیست محیطی و دارایی‌های طبیعی در مصاحبه با خبرنگار آناتولی با مثبت خواندن تدابیر صورت گرفته اظهار داشت: حتی یک نقطه هم دست نخورده هم باقی مانده بود که آسیبهای زیادی به طبیعت این منطقه وارد می‌کرد. اما پس از اقدامات محافظتی، شاهد بازگشت زیبایی طبیعی به این دریاچه هستیم.

ادامه مطلب:
aa_persian »

کاخ سفید به شکست در جنگ افغانستان اعتراف کرد

«جهانگیری» جزو مجرمان یقه سفید نیست/ قاچاق واکسن فایزر نداشتیمرییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه در برخورد با دانه درشت‌ها هیچ مشکلی نداریم، گفت: مهدی جهانگیری قاچاقچی ارز یقه سفید نبود.

پست مرزی اصلی افغانستان با ترکمنستان به دست طالبان سقوط کرددر تحولی دیگر در پیوند با افغانستان، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه گفت که مأموریت آینده ترکیه در فرودگاه کابل در حال شکل گیری است. دولت بی کفایت و ناتوان افغانستان بايد فقط سربازان فراری از کشورهای همسایه جمع آوری کند. اینقدر طالبان طالبان نکنید، طالبان یعنی دموکرات‌های امریکا و رژیم اخوندی و روس و چین همانطور که القاعده یعنی امریکا، این حرف من نیست حرف خود هیلاری کلینتون است ، تا زمانی که مردمان آن منطقه از جهان با خرافات مذهبی زندگی میکنند، همیشه هستند کسانی که از این جهل و خرافات برای منافع

کاخ سفید به شکست در جنگ افغانستان اعتراف کرد

«جهانگیری» جزو مجرمان یقه سفید نیست/ قاچاق واکسن فایزر نداشتیمرییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه در برخورد با دانه درشت‌ها هیچ مشکلی نداریم، گفت: مهدی جهانگیری قاچاقچی ارز یقه سفید نبود.

هشدار بایدن به پوتین: حملات سایبری از داخل روسیه متوقف نشود، آمریکا آماده اقدام استکاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد که جو بایدن طی گفت‌وگویی تلفنی با ولادیمیر پوتین، از همتای روسی خود خواسته تا نسبت به مختل کردن گروه‌های باج‌افزار روسی اقدام کند و هشدار داد که اگر این حمله‌ها متوقف نشوند، واشینگتن آماده پاسخگویی است

تدابیر دولت ترکیه برای حفاظت از جزایر سفید دریاچه «سالدا»، زیبایی آن را صدچندان کرده است.بوردور/خبرگزاری آناتولی

زیبایی‌های طبیعی دریاچه «سالدا» شهر یشیل‌اوا از توابع استان بوردور که به ساحل و جزایر سفید و آب فیروزه‌ای‌ شهرت دارد، با تلاش‌های اداره کل حفاظت از دارایی‌های طبیعی وزارت محیط زیست و شهرسازی ترکیه صد چنددان شده است.

ورود به ساحل این دریاچه در 15 اکتبر 2020 به دلیل ازحام زیاد گردشگران و احتمال آسیب به آن بسته شد و با تدابیری که در حدود یک سال اخیر اتخاذ شد، خط ساحلی جزایر سفید سیمای طبیعی خود را بازیافتند.

دکتر جاندان گوکچه‌اوغلو، عضو هیئت علمی علوم زیست محیطی و دارایی‌های طبیعی در مصاحبه با خبرنگار آناتولی با مثبت خواندن تدابیر صورت گرفته اظهار داشت: حتی یک نقطه هم دست نخورده هم باقی مانده بود که آسیبهای زیادی به طبیعت این منطقه وارد می‌کرد. اما پس از اقدامات محافظتی، شاهد بازگشت زیبایی طبیعی به این دریاچه هستیم.

گوکچه‌اوغلو با بیان اینکه در مرحله اول ورود خودرو به دریاچه تا 500 متر ممنوع شد افزود: با توصیه هیئت علمی محیط زیست و منابع طبیعی از ورود انسان به دریاچه در بخش جزایر سفید جلوگیری شد. من این را یک تصمیم حفاظت بسیار تاریخی و جدی می‌دانم. بستن این منطقه تصمیمی درستی بود که سرنوشت دریاچه سالدا را تغییر داده و آن را نجات داد. اکنون سفیدی ساحل به حالت طبیعی خود بازگشت. سواحل جزایر سفید برای بازگشت به توپوگرافی نرم و طبیعی خود زیباتر خواهد شد.