جزئیات تازه از کشتی به گل نشسته ایرانی در سنگاپور

14/05/2020 02:53:00 ب.ظ

رئیس سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: آسیب وارد شده به کشتی باری ایرانی در تنگه سنگاپور به دلیل به گل نشستن بوده و اقدامات لازم برای بررسی این سانحه و نجات این کشتی در دستور کار قرار گرفته است.

جزئیات تازه از کشتی به گل نشسته ایرانی در سنگاپور رییس سازمان بنادر و دریانوردی: آسیب وارد شده به کشتی باری ایرانی در تنگه سنگاپور به دلیل به گل نشستن بوده و اقدامات لازم برای بررسی این سانحه و نجات این کشتی در دستور کار قرار گرفته است. *عکس تزیینی است

رئیس سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: آسیب وارد شده به کشتی باری ایرانی در تنگه سنگاپور به دلیل به گل نشستن بوده و اقدامات لازم برای بررسی این سانحه و نجات این کشتی در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: اقدامات لازم برای بررسی میزان خسارت و چگونگی اقدام برای رفع مشکل این کشتی از سوی شرکت مالک در حال انجام است.رییس سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: کمیته رسیدگی نیز پس انجام و تکمیل عملیات نجات بررسی خودش را درباره چرایی وقوع این حادثه شروع می‌کند و پس از مشخص شدن نتیجه حادثه، آن را با جزییات اعلام خواهیم کرد.

راستاد در پاسخ به سوالی درباره اینکه با توجه به اینکه تصاویر منتشر شده از این حادثه نشان می‌دهد کشتی دیگری کنار این کشتی ایرانی حضور داشته است آیا مباحث مطرح شده درباره آسیب وارد شده از طریق کشتی خارجی را تایید می کنید یا خیر؟ گفت: بر اساس اطلاعات بدست آمده، خمش ایجاد شده در بدنه کشتی و آسیب قابل مشاهده در تصاویر منتشر شده ناشی از به گل نشستن آن بوده است اما جزییات میزان خسارت و علل و عوامل حادثه پس از بررسی تیم سوانح اطلاع رسانی خواهد شد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

خدااااااااییییییییا!!!! چیکار دارن میکنن؟؟؟!!!!!

اعتراض در کابل و هرات به غرق شدن مهاجران افغان در رودخانه مرزی با ایران«اینها برای آوردن لقمه‌ای نان برای خانواده‌هایشان به ایران سفر کرده بودند. ما از جامعه جهانی و دولت‌های افغانستان و ایران خواهان رسیدگی و پاسخگویی به این حادثه هستیم.» 😢😢😢 واقعا دل آدم به درد میاد اما باعث نمیشه حق ملت ایران ظایع بشه افغانها جز بدبختی و خلاف و استفاده از امکانات کشور و مردم آرامش و گرفتن دولت باید یه فکری به حال مهاجران بکنه همشون برن دیگه خسته شدیم چه موذیانه ایران را متهم می کنید!

شمار مبتلایان به کووید-19 در افغانستان به 5226 تن رسیدتعداد مبتلایان به ویروس جدید کرونا در افغانستان به 5226 تن و شمار قربانیان آن نیز به 132 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی

هشدار جمعی از دانشگاهیان نسبت به افزایش مبتلایان به کرونا در خوزستان

شمار مبتلایان به کرونا در تاجیکستان به 907 نفر رسید

توقیف ۴ فروند کشتی صید ترال در بندرعباس / دستگیری ۸ ‌‌تبعه بیگانهرییس کل دادگستری استان هرمزگان اعلام کرد: مأموران دریابانی هرمزگان ۴ فروند کشتی صید ترال را در آبهای بندرعباس توقیف کردند.

شناسایی ۱۴۸۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور/ وضعیت خوزستان همچنان نگران‌کننده استجهانپور خبر داد: شناسایی ۱۴۸۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور/ وضعیت خوزستان همچنان نگران‌کننده است

محمد راستاد در گفت‌وگو با ایسنا درباره به گل نشستن و آسیب دیدن کشتی باری ایرانی در تنگه سنگاپور و جزئیات آن اظهار کرد: بر اساس آخرین اطلاعات رسیده، کشتی باری ایرانی مورد نظر که متعلق به شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران بوده است، در تنگه سنگاپور از مسیر منحرف شده و به گل نشسته و طبیعتاً بدنه کشتی آسیب دیده اما خوشبختانه هیچ مشکلی برای خدمه کشتی و نیروی انسانی آن به وجود نیامده است.Aa شماری از شهروندان افغان روز دوشنبه در دو شهر کابل و هرات در مقابل سفارت و کنسولگری ایران تجمع کرده و خواستار واکنش جامعهٔ جهانی و پاسخگویی مقامات ایران به جان باختن شماری از هموطنان خود در رودخانهٔ مرزی هریرود شدند.تعداد مبتلایان به ویروس جدید کرونا در افغانستان به 5226 تن و شمار قربانیان آن نیز به 132 نفر افزایش یافت.کانون صنفی اعضای هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز طی بیانیه‌ای درباره همه‌گیری مجدد کرونا و عدم اعمال تصمیمات قاطع و تاثیرگذار توسط مسئولین استانی هشدار داد.

وی افزود: اقدامات لازم برای بررسی میزان خسارت و چگونگی اقدام برای رفع مشکل این کشتی از سوی شرکت مالک در حال انجام است. رییس سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: کمیته رسیدگی نیز پس انجام و تکمیل عملیات نجات بررسی خودش را درباره چرایی وقوع این حادثه شروع می‌کند و پس از مشخص شدن نتیجه حادثه، آن را با جزییات اعلام خواهیم کرد. صدای اعتراض شهروندان و بازماندگان مادر یکی از جان‌باختگان به نام عبدالباری می‌گوید: «پسرم گفت می‌خواست به ایران برود. راستاد در پاسخ به سوالی درباره اینکه با توجه به اینکه تصاویر منتشر شده از این حادثه نشان می‌دهد کشتی دیگری کنار این کشتی ایرانی حضور داشته است آیا مباحث مطرح شده درباره آسیب وارد شده از طریق کشتی خارجی را تایید می کنید یا خیر؟ گفت: بر اساس اطلاعات بدست آمده، خمش ایجاد شده در بدنه کشتی و آسیب قابل مشاهده در تصاویر منتشر شده ناشی از به گل نشستن آن بوده است اما جزییات میزان خسارت و علل و عوامل حادثه پس از بررسی تیم سوانح اطلاع رسانی خواهد شد.2020 استانبول/ خبرگزاری آناتولی وزارت بهداشت افغانستان امروز (چهارشنبه 13 مه) به رسانه‌ها اعلام کرد: طی 24 ساعت گذشته با شناسایی 259 مورد جدید ابتلا به ویروس جدید کرونا (کووید-19) در کشور آمار کل مبتلایان به 5226 نفر افزایش یافت. وی با بیان اینکه شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با خدمه کشتی باری ایرانی ارتباط برقرار کرده‌اند، ادامه داد: در حال حاضر اولویت با عملیات نجات کشتی است که همچنان در محل مورد نظر بوده و به گل نشسته است. او را کتک زدند و به آب انداختند. برای عملیات نجات از تیم نجات بومی استفاده خواهد شد. در ادامه این بیانیه با تاکید بر ضرورت چاره اندیشی برای وضعیت موجود در اسرع وقت، تصریح شده است:‌ مسئولین با تداوم محدودیت ها، از اجتماع مردم در خیابان‌ها و بازارهای محلی شدیدا جلوگیری کنند.

انتهای پیام . ثریا احمدی، از شرکت کنندگان در این تظاهرات گفت: «اینها برای آوردن لقمه ای نان برای خانواده‌هایشان به ایران سفر کرده بودند. ولایت‌های هرات و کندهار نیز به ترتیب در رده های دوم و سوم قرار دارند.