سازمان ملل: بیماری روانی میلیون‌ها نفر را تهدید می‌کند

14/05/2020 02:51:00 ب.ظ

کارشناسان بهداشت سازمان ملل متحد امروز اظهار کرده‌اند که سایه تهدید یک بحران در حوزه سلامت روان، بر سر ما قرار دارد؛ چرا که میلیون‌ها نفر از مردم در سراسر جهان با مرگ و بیماری محاصره شده و به انزوا، گرسنگی و اضطراب ناشی از بیماری کووید ۱۹ رانده شده‌اند.

سازمان ملل: بیماری روانی میلیون‌ها نفر را تهدید می‌کند کارشناسان بهداشت سازمان ملل: سایه تهدید یک بحران در حوزه سلامت روان، بر سر ما قرار دارد؛ چرا که میلیون‌ها نفر از مردم در جهان با مرگ و بیماری محاصره شده و به انزوا و اضطراب ناشی از کرونا رانده شده‌اند

کارشناسان بهداشت سازمان ملل متحد امروز اظهار کرده‌اند که سایه تهدید یک بحران در حوزه سلامت روان، بر سر ما قرار دارد؛ چرا که میلیون‌ها نفر از مردم در سراسر جهان با مرگ و بیماری محاصره شده و به انزوا، گرسنگی و اضطراب ناشی از بیماری کووید ۱۹ رانده شده‌اند.

کستل ضمن ارائه گزارش آمریکا و راهنمای سیاست در مورد کووید ۱۹ و سلامت روان ،افزود:"احتمال افزایش تعداد و شدت بیماری‌های روانی وجود دارد؛ و دولت‌ها باید این مسئله را در محوریت اقدامات مقابله‌ای خود قرار دهند."او در نشست خبری به خبرنگاران گفت:"سلامت روان و تندرستی تمام جوامع به طور جدی تحت تأثیر این بحران قرار گرفته و به همین منظور بایستی فوراً دراولویت قرار گیرد".

گزارشی که سازمان جهانی بهداشت ارائه داده است، چندین منطقه و بخش‌هایی از جوامع - شامل کودکان و نوجوانان دورافتاده از دوستان و مدرسه و کارکنان مراقبت‌های بهداشتی که شاهد آلوده شدن و مرگ هزاران بیمار از ویروس کرونا هستند- را به عنوان اقشار در معرض خطر اضطراب روانی معرفی می‌کند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

هفته سوم اعتراضات در ایران و خارج؛ میرحسین موسوی خطاب به نیروهای مسلح: سمت حقیقت و ملت بایستید

ایرانیان خارج از کشور در فراخوانی بین‌المللی قرار است امروز، شنبه ۱ اکتبر (۹ مهر) در شهرهای مختلف دنیا به خیابان‌ها بیایند و ضمن ابراز همدردی با درگذشت مهسا امینی، مخالفت خود را با جمهوری اسلامی ابراز دارند. ادامه مطلب >>

سازمان ملل: بحران «بیماری‌های روانی» میلیون‌ها نفر را تهدید می‌کندبه گفته مدیر بخش بهداشت روان سازمان جهانی بهداشت، کودکان و نوجوانان که بدلیل تعطیلی مدارس از دوستان خود جدا شده‌اند و هم چنین کارکنان و پرسنل بیمارستان‌هایی که در ماه‌های اخیر در معرض جدال با بیماری کووید-۱۹ بوده اند بیش از بقیه در معرض بحران‌های روانی قراردارند.

دبیرکل سازمان ملل خواستار خلع سلاح حزب‌الله لبنان شددبیرکل سازمان ملل خواستار خلع سلاح حزب‌الله_لبنان شد شورای امنیت قرار است در جلسه خود اجرای قطعنامه ۱۵۵۹ را بررسی کند. این قطعنامه خواستار احترام به تمامیت ارضی لبنان و انحلال و خلع سلاح تمامی شبه‌نظامیان لبنانی و غیرلبنانی است. خلع سلاح اسرائیل برای خلع سلاح اسرائیل چه اقدامی شد؟ سازمان ملل صلاحیت ندارد گپ مفت میزند اگر قادر است آتش بس جهانی کند

تهدید پوچ آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه ایرانتهدید پوچ آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران در حالیکه برخی کشورهای دارای حق وتو در شورای امنیت مخالفت خود را با طرح جدید واشنگتن علیه ایران اعلام کرده‌اند، برایان هوک تهدید به بازگشت تمام تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران کرد. دیگه خبری از ویروس نیست؟! ((: پوچ اون معز پر از کود مسئولین دولتی و مذاکره کننده هاس منظور روسيه است و هر كس به اميد همسايه نشست گرسنه مي خوابد

پزشک خبرساز فرانسوی: همه‌گیری بیماری کووید ۱۹ در حال پایان یافتن استاین پزشک فرانسوی موج دوم بیماری که بسیاری از متخصصان و پژوهشگران نسبت به آن هشدار داده‌‌اند را منکر شده و تاکید می‌کند که در هیچ جایی شاهد موج دوم نخواهیم بود. تو فرانسه شاید ولی ایران عمرا ،چون اولا درست اطلاع رسانی نمیکنن همینم باعث میشه مردم رعایت نکنن😎

میانگین سنی فوتی‌های کرونا در هفته گذشته/ کووید ۱۹؛ بیماری خفیف برای کودکاناخیرا برخی سازمان‌های بهداشتی درباره بروز بیـماری کاوازاکی در ارتباط با کودکـان مبتـلا به کووید-۱۹، هشدار داده‌اند؛ این درحالیست که مطالعات بیشماری نشان داده‌اند کووید- ۱۹ یک بیماری خفیف برای کودکان بویژه کودکان زیر ۹ سال و با مرگ نزدیک به صفر است و هنوز هیچ مدرک قطعی مبنی بر شـوک ناشـی از کووید-۱۹ به بیماری کاوازاکی وجود ندارد.

کرونا؛ چطور شهری مناسب یک بیماری همه‌گیر بسازیم؟ویروس جدید کرونا به سرعت در شهرهای دنیا شیوع یافته‌است. این ویروس چطور می‌تواند طرز تفکر ما نسبت به طراحی شهری در آینده را تغییر دهد؟ بعضی مدینه فاضله را اینگونه تعریف میکنند: 'شهری که هر چه در آن قدم میزنی به کسی برخورد نمی کنی' اگر بخواهیم در شهرهایمان از بیماریهای همه گیر در امان باشیم، باید کاری کنیم که تعاملات ناخواسته و غیرضرور، به حداقل برسد. حرکت به سمت شهر الکترونیکی، افزایش عرض پیاده روها و فضاهای باز

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، دوورا کستل، رئیس بخش بهداشت روان در  سازمان جهانی بهداشت خاطرنشان کرد:"انزوا ، ترس ، عدم اطمینان و آشفتگی اقتصادی همه باعث ایجاد اضطراب روانی می‌شوند.سازمان جهانی بهداشت: ویروس کرونا ممکن است هیچ وقت از بین نرود مطالعات و نظرسنجی‌های جدید تأثیر فراوان شیوع بیماری کووید-۱۹ بر سلامت روان شهروندان را در سرتاسر جهان نشان می‌دهد.اشتراک مشاهده نظرات چاپ آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، با هشدار دادن نسبت به خطر فعالیت‌های نظامی شبه‌نظامیان حزب‌الله در سوریه، از دولت و ارتش لبنان خواست تمهیدات لازم برای خلع سلاح حزب‌الله را دنبال کنند.به گزارش ایسنا، برایان هوک نماینده ویژه وزارت امور خارجه آمریکا در امور ایران روز چهارشنبه در یادداشتی در روزنامه وال استریت ژورنال تلاش کرد نشان دهد که واشنگتن قادر به بازگرداندن تحریم های سازمان ملل علیه تهران در صورت عدم تمدید تحریم تسلیحاتی ایران است.

" کستل ضمن ارائه گزارش آمریکا و راهنمای سیاست در مورد کووید ۱۹ و سلامت روان ،افزود:"احتمال افزایش تعداد و شدت بیماری‌های روانی وجود دارد؛ و دولت‌ها باید این مسئله را در محوریت اقدامات مقابله‌ای خود قرار دهند." او در نشست خبری به خبرنگاران گفت:"سلامت روان و تندرستی تمام جوامع به طور جدی تحت تأثیر این بحران قرار گرفته و به همین منظور بایستی فوراً دراولویت قرار گیرد". هم چنین آخرین گزارش‌ها در برخی از کشورهای درگیر با شیوع ویروس کرونا نشان می دهد میزان افسردگی و اضطراب بطور نادری در هفته‌های اخیر افزایش یافته است. گزارشی که سازمان جهانی بهداشت ارائه داده است، چندین منطقه و بخش‌هایی از جوامع - شامل کودکان و نوجوانان دورافتاده از دوستان و مدرسه و کارکنان مراقبت‌های بهداشتی که شاهد آلوده شدن و مرگ هزاران بیمار از ویروس کرونا هستند- را به عنوان اقشار در معرض خطر اضطراب روانی معرفی می‌کند.. مطالعات و بررسی‌های نوظهور، بر تأثیر کووید ۱۹ بر سلامت روان در سطح جهان صحه می‌گذارند. همچنین در گزارش بخش روان سازمان جهانی بهداشت جهانی به آشفتگی بحران اقتصادی شهروندان به عنوان عامل مضاعف در بحران‌های روانی پیش رو تاکید شده است. روانشناسان از اضطراب کودکان خبر می‌دهند و افزایش موارد دچار افسردگی و اضطراب در چندین کشور به ثبت رسیده است. هوک تهدید کرد که اگر دیپلماسی آمریکایی با یک وتو شکست بخورد، آمریکا حق تمدید تحریم‌های تسلیحاتی به روش‌های دیگر را کماکان حفظ خواهد کرد.

گزارش سازمان ملل متحد همچنین اضافه می‌کند که میلیون‌ها نفر نیز تاکنون درآمد و معاش خود را از دست داده، یا با این خطر مواجه هستند که این موضوع آن‌ها را به لحاظ اقتصادی در وضعیت متزلزلی قرار می‌دهد. در این گزارش نکات برجسته‌ای به رهبران و سیاست گذاران گوشزد شده است. این قطعنامه خواستار احترام به تمامیت ارضی لبنان و انحلال و خلع سلاح تمامی شبه‌نظامیان لبنانی و غیرلبنانی است. در عین حال، تکرار اطلاعات نادرست و شایعات در مورد بیماری همه‌گیر کرونا و عدم اطمینان مردم در مورد پایداری این وضعیت، آن‌ها را دچار احساس اضطراب و ناامیدی نسبت به آینده می‌کند. گزارش فوق همچنین اقدامات عملی را که سیاست‌گذاران می‌توانند به منظور"کاهش رنج عظیم صدها میلیون نفر از مردم و  کم کردن هزینه‌های بلندمدت اجتماعی و اقتصادی برای جوامع" انجام دهند، تشریح کرده است. سازمان جهانی بهداشت از تمام کشورهای عضو سازمان ملل خواسته است تا چالش «مبارزه با فقر و خشونت در ماه های آینده» را محور برنامه‌های خود قراردهند. این اقدامات شامل جبران سرمایه‌گذاری ناچیز در حوزه خدمات روان‌شناختی، تأمین"سلامت روان اضطراری" از طریق روش‌های درمانی از راه دور مانند مشاوره تلفنی برای کارکنان سلامت حاضر در خط مقدم مبارزه با کرونا، انجام کار فعالانه برای افراد دچار افسردگی و اضطراب و افراد در معرض خطر بالای خشونت خانگی و فقر شدید است. انتهای پیام . دیپلمات ها نیز می گویند که اگر آمریکا بخواهد حرفی از بازگشت تحریم ها علیه ایران بزند با نبردی سخت و دشوار روبرو خواهد بود.