جزئیات تازه از حملات فرانسه؛ مرد قمه به دست در لیون: می‌خواستم شکلات ببُرم

10/08/1399 12:05:00 ق.ظ

جزئیات تازه از حملات فرانسه؛ مرد قمه به دست در لیون: می‌خواستم شکلات ببُرم بیشتر بخوانید🔽

روزنامه لوپاریزین روز جمعه نوشت این مرد جوان افغان که هم‌اکنون در بازداشت موقت پلیس به سر می‌برد در بازجویی‌های اولیه در توضیح حمل سلاح سرد در روز پنجشنبه گفته این چاقو را به همراه داشته چون می‌خواسته با آن شکلات ببُرد. ابراهیم عیساوی، متهم اصلی حمله نیس، ساعاتی پیش از انجام عملیات مرگبار خود با خانواده‌اش در تونس تماس گرفته اما خانواده‌اش هیچ نشانه‌ای از این که او می‌خواهد عمل خشونت‌باری انجام دهد، احساس نکرده‌اند.

این مرد ۲۱ ساله تونسی بامداد پنجشنبه ۲۹ اکتبر (۸ آبان) وارد کلیسایی در مرکز شهر نیس در جنوب فرانسه شد و با چاقوی تیغه‌بلندی که در دست داشت سه نفر را کشته و چند نفر دیگر را مجروح کرد.

ابراهیم عیساوی در خانواده‌ای پر جمعیت در محله کارگری طینه در نزدیکی شهر بندری صفاقس تونس به دنیا آمده و بزرگ شده است. شهر او با جزیره لامپدوزای ایتالیا در دریای مدیترانه تنها ۱۳۰ کیلومتر فاصله دارد و او ابتدا با قایق خود را به این جزیره رسانده است. این مرد پس از آن که در ایتالیا حکم ترک خاک گرفت، خود را به خاک فرانسه رساند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید مقامات محلی تونس گفته‌اند که این جوان به داشتن رفتارهای خشونت‌آمیز و استفاده از الکل و مواد مخدر برای پلیس شناخته شده بوده اما بعدا تغییر رفتار داده است. روزنامه بریتانیایی گاردین از قول مادر این جوان می‌نویسد که او وقتی نوجوان بود در پاسخ به اعتراض مادرش که چرا در عین بی‌پولی خانواده، پولش را خرج این مواد می‌کند می‌گفته: «به خودم مربوط است. خدا اگر بخواهد، خودش مرا به راه راست هدایت خواهد کرد.» headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

شِت نمیخونید متنُ دیگه،فقط تیترُ نگاه میکنید،یه جوان ۲۶ ساله دیگه به غیر اون تونسی که ۳ نفرُ کُشت،با چاقو رفته توی ایستگاه،پلیس گرفتش گفته می‌خواسته شکلات بِبُره می‌خواسته شکلات بدزده ببره باهاش ننه اصلاح‌طلب ها رو صیغه کنه؟ mahdi_khazali البته منظورش سر آدم شکلاتیه مثل پاسدارها ما که تو خیابونها ملت رو دار می زنن، واسه امتحان کردن طناب دار🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Chocolate🍫 What?!

مرد افغان به اتهام ربودن خبرنگار آمریکایی در منهتن دادگاهی می‌شودوزارت دادگستری آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد این تبعه افغانستان در کیفرخواستی که علیه او نوشته شده، با ۶ مورد اتهامی روبروست. چپول ها حمله🏃‍♂️🏃‍♂️ چرا روی ملیت تاکید می‌کنید به جای جرم؟

کرونا در ایران ـ رکورد روزانه مرگ در آمار رسمی به ۴۱۵ نفر رسید🔺کرونا در ایران ـ رکورد روزانه مرگ در آمار رسمی به ۴۱۵ نفر رسید ⚡️ وضعیت بحرانی کرونا درحدی نگران کننده است که سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران شمار قربانیان کرونا را بیش از تلفات جنگ با عراق دانسته است بزار بمیرم حد اقل از دست گرانی واخوندا راحت میشیم به درک همش دروغه رژیم منفور اخوندی اسلامی برای گریز از اعتراضات مردمی اینبار برعکس قبل فوتی های کرونا را چندین برابر اعلام می کنند که مردم را از آمدن به خیابان ها بترسانند متاسفانه حتی به بیمارستان ها دستور دادند که باید بیمار ها را بکشند و بگویند از کرونا مردند مرگ بر این رژیم قاتل

شمار مبتلایان به کرونا در آفریقای جنوبی به مرز 720 هزار نفر رسید

آمریکا به اتباع خود در امارات در خصوص احتمال حملات تروریستی هشدار داد

شمار مبتلایان به کرونا در ایران به مرز 600 هزار نفر رسیدبراساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت ایران با ابتلای 8 هزار و 293 تن به ویروس کرونا، شمار کل مبتلایان در این کشور به 596 هزار و 941 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی مرگ میر کرونایی در ترکیه در روز گذشته از ۱۳۸۰ نفر فراتر رفت آمار واقعی مرگ کرونایی ترکیه طبق بهداشت جهانی از ۵۹۸۶۲نفر فراتر رفت و خیلی از شهرهای ترکیه از جمله استانبول کرونایی ها به حال خود رها شدند

تظاهرات مردم ژنو در اعتراض به حملات ارمنستان علیه غیرنظامیان در آذربایجان