جدایی ۱۰۰ درصدی کودک‌همسر‌ها در آذربایجان شرقی

10/05/1398 08:04 ب.ظ

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: «طبق آمار ۱۰۰ درصد کودک_همسری‌ ها در آذربایجان شرقی به طلاق ختم شده است.» وی افزود آمادگی دارد تا حاصل تحقیقات و بررسی‌های خود را در این مورد در اختیار مجلس قرار دهد. اخبار_ایران

تندگویان اضافه کرده «پسر‌ها آمادگی پذیرش و تعهد را تا قبل از ۲۳ سال ندارند و باید واقع‌بینانه موضوع کودک همسری را بررسی کنیم.

» وی ادامه داده «کسی با موضوع ازدواج مخالف نیست٬ اما باید شرایط سنی واقعی و تعهدپذیری جوانان نیز در نظر گرفته شود.»

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود خبر داده که «افزایش رقم وام ازدواج خود منجر به افزایش {آمار} کودک همسری» شده است. بحث ازدواج کودکان در ایران از چند سال پیش به موضوعی جنجالی تبدیل شده است و مخالفت‌ها با ازدواج کودکان روز به روز در حال افزایش است.

مقام‌های مسئول هم می‌گویند که طرح‌هایی برای محدود کردن این مساله در دست مطالعه دارند٬ اما برخی دیگر از آنها ازدواج در سن پائین را امری شرعی و از توصیه‌های اسلام می‌دانند.

ادامه مطلب:
iranwire »

روند نزولی معاملات بورس استانبول در پایان روزشاخص «بیست-100» بورس استانبول امروز معاملات خود را با افت 0,59 درصدی در سطح 102.082,48 واحد به پایان برد. - خبرگزاری آناتولی

هر عدد سیب بیش از 100 میلیون میکروب در خود داردیک مطالعه جدید که توسط دانشمندان اتریشی انجام شده، نشان می‌دهد هر یک عدد سیب بیش از 100 میلیون

۱۰۰ سال تنهایی به قلم جذامیان بابا باغی

کمبود ۱۰۰ هزار معلم در مهر ۹۸/وجود مدارس کانکسی شایسته استان مرکزی نیسترییس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس: آموزش و پرورش در سال جاری با ۶۰ هزار بازنشسته مواجه است و سال گذشته نیز ۴۰ هزار نیرو بازنشسته شدند و در واقع برای اول مهرماه ۹۸ با ۱۰۰ هزار کمبود نیرو مواجه هستیم. این همه جوان تحصیل کرده ی بیکار داریم... جایگزین کنید وحقوق بازنشستگي اينها! یعنی دمتون گرم با این پیشگیری از بحرانتون.. نمیدونستین این همه دارن بازنشست میشن براشون جایگزین مشخص کنین؟؟!!🤔

کاهش شدید صادرات نفت ایران | رویترز: ایران حدود ۱۰۰ هزار بشکه در روز نفت صادر می‌کندگزارش ها حاکی از آن است که صادرات نفت ایران در یک ماه گذشته به شدت کاهش یافته و به یک صد هزار بشکه در روز رسیده است. خبرگزاری رویترز سه شنبه هشتم مرداد گزارش داد که بر اساس اطلاعات یک منبع در صنعت ن به دَرَک به هر ایرانی ده سنت میرسه اگه اینجوره فروش نفت صفر شده. من موندم که پول بودجه سال بعد از چه منبعی باید تامین بشه.

واعظی: تماس تلفنی مکرون با روحانی 100 دقیقه طول کشیدرئیس دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به گفت‌وگوی تلفنی روسای جمهور ایران و فرانسه، خاطرنشان کرد: تماس تلفنی که آقای مکرون شب گذشته با آقای روحانی برقرار کرد، 100 دقیقه طول کشید که این موضوع نشان دهنده آن است که ما هم در منطقه و هم در دنیا منطق داریم.

استان‌وایر- معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفته که «طبق آمار ۱۰۰ درصد کودک همسری‌ها در آذربایجان شرقی به طلاق ختم شده است.»افزوده «به عنوان کسی که خروجی آسیب های اجتماعی را پایش می‌کند آمادگی دارم تا تحقیقات و بررسی‌های خود {در این زمینه} را در اختیار مجلس قرار دهم.

تندگویان اضافه کرده «پسر‌ها آمادگی پذیرش و تعهد را تا قبل از ۲۳ سال ندارند و باید واقع‌بینانه موضوع کودک همسری را بررسی کنیم.»

وی ادامه داده «کسی با موضوع ازدواج مخالف نیست٬ اما باید شرایط سنی واقعی و تعهدپذیری جوانان نیز در نظر گرفته شود.»

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود خبر داده که «افزایش رقم وام ازدواج خود منجر به افزایش {آمار} کودک همسری» شده است.

بحث ازدواج کودکان در ایران از چند سال پیش به موضوعی جنجالی تبدیل شده است و مخالفت‌ها با ازدواج کودکان روز به روز در حال افزایش است.

مقام‌های مسئول هم می‌گویند که طرح‌هایی برای محدود کردن این مساله در دست مطالعه دارند٬ اما برخی دیگر از آنها ازدواج در سن پائین را امری شرعی و از توصیه‌های اسلام می‌دانند.

اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: