جانسون گفت انگلیس با نیروهای روسیه در اوکراین نمی‌جنگد

10/12/1400 07:41:00 ب.ظ

جانسون: *انگلیس با نیروهای روسیه در اوکراین نمی‌جنگد *نیروهای انگلیسی قاطعانه در مرزهای کشورهای عضو ناتو باقی می‌مانند *حمله پوتین به اوکراین یک 'اشتباه محاسباتی فاجعه‌بار' است *اوکراینی‌ها مقاومت حیرت‌انگیز و سرسختی از خود نشان داده‌اند

نخست وزیر انگلیس بسیار شفاف اعلام کرد که قرار نیست نیروهای انگلیسی در اوکراین مستقر شوند و 'قاطعانه در مرزهای کشورهای عضو ناتو باقی می‌مانند.' جانسون گفت، هر اقدامی که اخیرا اتخاذ شده است"چیزی بیش از تدابیر دفاعی" نیست. به نظر می‌رسد او در انتخاب کلمات بسیار محتاط بود تا از تشدید بیشتر تنش‌ها جلوگیری کند.

جانسون گفت که جامعه بین‌المللی باید"تاب‌آوری مشترک ما را تقویت کرده" و اطمینان حاصل کند که ولادیمیر پوتین و روسیه"منزوی" است.

نخست وزیر انگلیس تاکید کرد که ناتو همواره"پای صلح و ثبات می ایستد" و این مساله حائز اهمیت است"چون جهان به مکانی خطرناک‌تر و پرمناقشه‌تر تبدیل شده است." او گفت که حمله پوتین به اوکراین یک"اشتباه محاسباتی فاجعه‌بار" است زیرا اوکراینی‌ها"مقاومت حیرت‌انگیز و سرسختی از خود نشان داده‌اند."

در ابتدای این کنفرانس خبری، کایا کالاس، نخست وزیر استونی هم گفت که ولادیمیر پوتین"از یک خودکامه به یک متجاوز آشکار" و روسیه از"یک همسایه سرسخت به یک کشور سرکش" تبدیل شده است. او مدعی شد: متاسفانه انتظار داریم شاهد وحشت‌های بیشتری از جمله بمب‌گذاری‌های کورکورانه باشیم. بلاروس اکنون در این مناقشه آشکارا"همدست یک متجاوز" شده است. headtopics.com

میخواد بیشتر خرشون کنه تا بیشتر در مرداب جنگ فرو برند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

نخست‌وزیر انگلیس: پوتین از «تاکتیک‌های وحشیانه» در اوکراین استفاده می‌کندنخست‌وزیر انگلیس: پوتین از «تاکتیک‌های وحشیانه» در اوکراین استفاده می‌کند نه که شماها تو جنگ هاتون مردم رو ناز میکردین !!! وحشی ترین مردم جهان حالا مدعی هم شدن ! هنوز کشتر عظیم مردم ایران بر اثر قحطی عمدی انگلیسی ها یادمونه !! ایا وحشیانه تر از این فتنه سازیها ایجاد جنک با زلنسکی بین اوکراین و روسیه و تحریمهای جنایتکارانه بر علیه روسیه و شرق و منحرف کردن افکار عمومی در اروپا توسط انگلستان به سرآب رسیده وجود دارد؟

وعده گروه ۷ به تحریم‌های جدید علیه روسیه در صورت ادامه عملیات در اوکراین«جی هفت»، گروه متشکل از هفت کشور قدرتمند جهان، تهدید کرد که اگر اشغال اوکراین ادامه پیدا کند تحریم‌های جدیدی متوجه روسیه خواهد شد. این گروه طی بیانیه‌ای تاکید کرد که دستاوردهای نظامی روسیه در این جنگ به رسمیت شناخته نخواهند شد.

همسویی خامنه‌ای با پوتین در اولین واکنش او به جنگ در اوکراین

جانسون: در اوکراین با نیروهای روسی جنگ نخواهند کردجانسون: در اوکراین با نیروهای روسی جنگ نخواهند کرد نمیتوانی هههههه

انگلیس حمایت نظامی از اوکراین را افزایش می‌دهدنخست‌وزیر انگلیس وعده حمایت نظامی بیشتر از اوکراین را داد. - خبرگزاری آناتولی درب جهان هرگز با پاشنه درب صلیبچیها و با علوم ذهنی علمی ناقص و محدود صلیبچیهای گلیسا نخواهد چرخید. جهان باید سازمان ملل متحد حقیقی و شورای امنیت حقیقی با ملتهای حقیقی جهان و با کاملترین علوم عالم و جهان، علوم حق حقیقت طبیعی خدا یا زندگی، اداره شود بدون پیمانهای نظامی منطقه ای.

ششمین روز حمله روسیه به اوکراین/کاروان ۶۴ کیلومتری نظامیان روسی در راه کی‌یفکاروان ۶۴ کیلومتری نظامیان روسی در راه کی‌یف براساس گزارش‌ها، تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهند که یک کاروان نظامی روسیه در شمال پایتخت اوکراین به طول ۶۴ کیلومتر دیده می‌شود که بسیار طولانی‌تر از صف ۲۷ کیلومتری است که پیشتر گزارش شده بود. همه رو با فضاحت تمام تو باتلاق اوکراین جا میزاره