جانسون: ایران مسئول حمله به تاسیسات نفتی سعودی است

01/07/1398 10:06 ق.ظ

جانسون: ایران مسئول حمله به تاسیسات نفتی سعودی است العربية

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا روز دوشنبه 23 سپتامبر گفت، کشور متبوعش ایران را مسئول حملات به نخست وزیر بریتانیا در جریان سفر به نیویورک برای سخنرانی در جمعیت عمومی سازمان ملل متحد به خبرنگاران همراهش در هواپیما گفت : «بریتانیا مسئولیت حمله به آرامکو سعودی را به احتمال بسیار بالایی بر عهده ایران می داند و ما معتقدیم که در واقع به...

نخست وزیر بریتانیا در جریان سفر به نیویورک برای سخنرانی در جمعیت عمومی سازمان ملل متحد به خبرنگاران همراهش در هواپیما گفت : «بریتانیا مسئولیت حمله به آرامکو سعودی را به احتمال بسیار بالایی بر عهده ایران می داند و ما معتقدیم که در واقع به احتمال زیاد ایران مسئول این حمله بوده است».

یک مقام ارشد بریتانیا پیشتر گفته بود : «ادعای مسئولیت گروه حوثی‌ها برای این حملات"باور نکردنی" است زیرا «حجم و دقت» و میزان حملات با قدرت این گروه (حوثی‌ها) مطابقت ندارد. مقام ارشد بریتانیا افزود:«باورنکردنی است که دولت ایران آن را تدارک ندیده باشد».

جانسون در پاسخ به پرسشی به اینکه آیا بریتانیا با هرگونه اقدام نظامی برای پاسخ به این حملات آمریکا را همراهی خواهد کرد یا نه، گفت: «بریتانیا در حال بررسی دقیق وضعیت و طرح آمریکا برای حمایت از سعودی است». headtopics.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

پاسخ به جمهوری اسلامی باید انتقام جویانه و نظامی باشد چه انتظاری می شه از انگلیس داشت وقتی رهبران باکلاسی مثل تونی بلر بخاطر اطلاعات دروغی که به دنیا دادند، یک کشوری مثل عراق را به آتش کشیدند و نیم میلیون رو بهکشتن دادند؟ حالا که جانسون به باکلاسی ایشون هم نیست و خودشو دنباله رو ترامپ هم می دونه!!. خوب که چی می خوای چه غلطی بکنید

بوریس جانسون: ایران به احتمال زیاد مسئول حمله به تاسیسات نفتی عربستان است🔺بوریس جانسون: ایران به احتمال زیاد مسئول حمله به تاسیسات نفتی عربستان است ⚡️نخست وزیر بریتانیا، گفت که کشورش معتقد است ایران به احتمال زیاد مسئول حمله به تأسیسات نفتی عربستان است و بریتانیا با آمریکا و اروپا برای واکنش به این حملات همکاری خواهد کرد. وقتی نمیدونی از کجا خوردی :) موضع کاملا درست بریتانیا؛ پاسخ به جمهوری اسلامی باید انتقام جویانه و قاطع باشد نه عربستان و نه آمریکا نمی‌خوان جنگی بشه. واکنش نظامی نشون نمیدن.

بریتانیا ایران را مسئول حمله به تاسیسات نفتی عربستان می‌داند | DW | 23.09.2019بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا اعلام کرد که مسئولیت حمله به آرامکو برعهده جمهوری اسلامی ایران است. بریتانیا یکی از کشورهایی است که در ماموریت دریایی تضمین امنیت خلیج‌فارس تحت فرماندهی آمریکا شرکت دارد. شما هم به آقاي بوريس جانسون اطلاع بديد كه ما هم اعلام ميكنيم پدر بوريس جانسون آقاي مك دونالد و شركاء هستند و نه آقاي استنلي جانسون جانسون بوريس تا قبل از اينكه كشتي خلاف كار توسط دادگاه ايران رفع توقيف بشه خفه خون گرفته بود حالا كه كشتي آزاد شد ، دُم در آورد !!! تا توقيفي ديگر بِدرود جانسون الان فحاشی اراذل و اوباش ولایی فکاهی قلابی خامنه‌ای شروع میشود و هرآنچه لایق حقیراله خامنه‌ای پست خائن وطن فروش مزدور پوتین هست را باو نسبت میدهند بخصوص فحشهای جنسی چون تخصص حوزه‌های علمیه استفاده میکنند.. 😂

عربستان سعودی، ایران را مسئول حمله به تاسیسات نفتی آرامکو معرفی کردعادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی، در یک نشست خبری، جمهوری اسلامی ایران را مسئول حمله به تاسیسات نفتی آرامکو معرفی کرد. sarabluesky3 خب عالدالجبیرتازه فهمیده ازلحظه ای که چنین حمله بزرگی رخ دادمن گفتم این کارایران بوده اون حوثی های قاط زن روچه به این گنده گوزی ها عن اقا بازم زر زد،کیری که خورده خیلی کلفت بود😉

واکنش ایران به اظهارات الجبیر درباره حمله به آرامکو

انگلستان ایران را به دست داشتن در حمله به آرامکو متهم کردنخست‌وزیر انگلستان ایران را به دست داشتن در حملات پهپادی به پالایشگاه های نفتی آرامکو عربستان سعودی متهم کرد. - خبرگزاری آناتولی

رئیس فیفا: ایران نسبت به ورود تماشاگران زن به استادیوم اطمینان دادندجیانی اینفانتینو، رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال(فیفا) روز یکشنبه اعلام کرد که مقام‌های ایرانی نسبت به حضور تماشاگران زن در جریان برگزاری مسابقه تیم ملی این کشور در تهران به او اطمینان خاطر داده‌اند. الان چهل ساله به مام خیلی وعده ها میدن ولی دریغ از یک مثقال عمل. اصن کلا متخصص اطمینان دادن اینا. خداروشکر 😐 وعده سر خرمن بهت دادن کل ورزش مملکتمونم تعطیل شه حضرات از خربازی های افراطیشون کوتاه نمیان persiansunshape چه زود باورن اینا

تاسیسات نفتی سعودی می داند و بریتانیا همراه با آمریکا و متحدان اروپایی برای دادن پاسخی مشترک به این اقدام عمل خواهد کرد.

نخست وزیر بریتانیا در جریان سفر به نیویورک برای سخنرانی در جمعیت عمومی سازمان ملل متحد به خبرنگاران همراهش در هواپیما گفت : «بریتانیا مسئولیت حمله به آرامکو سعودی را به احتمال بسیار بالایی بر عهده ایران می داند و ما معتقدیم که در واقع به احتمال زیاد ایران مسئول این حمله بوده است».

یک مقام ارشد بریتانیا پیشتر گفته بود : «ادعای مسئولیت گروه حوثی‌ها برای این حملات"باور نکردنی" است زیرا «حجم و دقت» و میزان حملات با قدرت این گروه (حوثی‌ها) مطابقت ندارد.

مقام ارشد بریتانیا افزود:«باورنکردنی است که دولت ایران آن را تدارک ندیده باشد».

جانسون در پاسخ به پرسشی به اینکه آیا بریتانیا با هرگونه اقدام نظامی برای پاسخ به این حملات آمریکا را همراهی خواهد کرد یا نه، گفت: «بریتانیا در حال بررسی دقیق وضعیت و طرح آمریکا برای حمایت از سعودی است».

او افزود: «در صورتیکه پادشاهی سعودی یا آمریکا از ما درخواستی بکنند، که نقشی ایفا کنیم در آن صورت ما راه‌های مناسب را برای همکاری‌مان در نظر می‌گیریم تا مفید باشیم».

جانسون همچنین گفت بریتانیا همراه با آمریکا و کشورهای اروپایی تلاش می‌کنند تا راهی برای پاسخ به این حملات و کاهش تنش‌های در منطقه خلیج پیدا کنند.

نخست وزیر بریتانیا گفت، در خصوص رفتار ایران در منطقه در نیویورک با حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران دیدار و گفت‌وگو می‌کند.

جانسون در این مصاحبه گفت، در دیداری که در حاشیه کنفرانس جمعیت عمومی سازمان ملل متحد با حسن روحانی خواهد داشت از او خواهد خواست تا تعدادی از بریتانیایی‌های دو ملیتی که در ایران به صورت غیرقانونی و «ناعادلانه» زندانی هستند را آزاد کند.