انگلستان ایران را به دست داشتن در حمله به آرامکو متهم کرد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 27 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 53%

نخست‌وزیر انگلستان ایران را به دست داشتن در حملات پهپادی به پالایشگاه های نفتی آرامکو عربستان سعودی متهم کرد. - خبرگزاری آناتولی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

نخست‌وزیر انگلستان ایران را به دست داشتن در حملات پهپادی به پالایشگاه های نفتی آرامکو عربستان سعودی متهم کرد.بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلستان پیش از سفر به آمریکا به منظور شرکت در هفتاد و چهارمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در جمع خبرنگاران، ایران را به دست داشتن در حملات پهپادی به پالایشگاه های نفتی آرامکوعربستان سعودی متهم کرد.

جانسون در ادامه با بیان اینکه دشواری این مسئله سازماندهی یک واکنش جهانی است، تصریح کرد: با دوستان اروپایی و آمریکایی خود تلاش می‌کنیم تا راهی برای پاسخ به این حملات و کاهش تنش در خلیج پیدا کنیم. پس از این حمله تولید نفت عربستان سعودی شاهد کاهش 5.7 میلیون بشکه ای در روز بوده که معادل تقریبا 50 درصد کل نفت تولیدی این کشور به شمار می‌رفت.

از سوی دیگر ترکی الفیصل سخنگوی نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی در یمن نیز اعلام کرد: حمله به تاسیسات نفتی شرکت آرامکو از خارج یمن و توسط سلاح‌های ایرانی صورت گرفته است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ایران 'حمله سایبری موفق به تاسیسات نفتی' را تکذیب کرددر پی انتشار گزارش‌هایی مبنی بر حمله گسترده سایبری به تاسیسات صنعتی و نفتی ایران، مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری این موضوع را تکذیب کرد. روز جمعه یک سازمان غیردولتی نظارت بر اینترنت به نام 'نت بلاکس' اعلام کرد که شبکه اینترنت در تاسیسات صنعتی و دولتی ایران دچار اختلال شده است. در پی انتشار گزارش‌هایی مبنی بر حمله گسترده سایبری به تاسیسات صنعتی و نفتی ایران، مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری این موضوع را تکذیب کرد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

عربستان سعودی، ایران را مسئول حمله به تاسیسات نفتی آرامکو معرفی کردعادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی، در یک نشست خبری، جمهوری اسلامی ایران را مسئول حمله به تاسیسات نفتی آرامکو معرفی کرد. sarabluesky3 خب عالدالجبیرتازه فهمیده ازلحظه ای که چنین حمله بزرگی رخ دادمن گفتم این کارایران بوده اون حوثی های قاط زن روچه به این گنده گوزی ها عن اقا بازم زر زد،کیری که خورده خیلی کلفت بود😉
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

همزمان با شهرآورد تهران؛ فیفا می‌گوید ایران اطمینان داده که زنان را به ورزشگاه‌ها راه می‌دهد🔺همزمان با شهرآورد تهران؛ فیفا می‌گوید ایران اطمینان داده که زنان را به ورزشگاه‌ها راه می‌دهد ⚡️فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) اعلام کرد که از سوی مقامات جمهوری_اسلامی ایران اطمینان یافته که زنان در بازی‌های مقدماتی جام جهانی حضور خواهند یافت. درود بر صدای آمریکا که واژه فارسی و درست 'شهرآورد' را بجای دربی نوشته است. خواهشمند است این روش درست و نیکو را ادامه دهید. ❤️❤️❤️ دروغ میگویند.۴۱ساله دارند دروغ میگن.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

مالک سوئدی ادعا کرد: ایران به زودی نفت‌کش بریتانیایی را آزاد می‌کنداریک هانل، مدیرعامل شرکت سوئدی مالک نفت‌کش تحت پرچم بریتانیا که از سوی ایران توقیف شده، از احتمال آزادی آن تا پایان روز یکشنبه خبر داد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بریتانیا ایران را مسئول حمله به تاسیسات نفتی عربستان می‌داند | DW | 23.09.2019بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا اعلام کرد که مسئولیت حمله به آرامکو برعهده جمهوری اسلامی ایران است. بریتانیا یکی از کشورهایی است که در ماموریت دریایی تضمین امنیت خلیج‌فارس تحت فرماندهی آمریکا شرکت دارد. شما هم به آقاي بوريس جانسون اطلاع بديد كه ما هم اعلام ميكنيم پدر بوريس جانسون آقاي مك دونالد و شركاء هستند و نه آقاي استنلي جانسون جانسون بوريس تا قبل از اينكه كشتي خلاف كار توسط دادگاه ايران رفع توقيف بشه خفه خون گرفته بود حالا كه كشتي آزاد شد ، دُم در آورد !!! تا توقيفي ديگر بِدرود جانسون الان فحاشی اراذل و اوباش ولایی فکاهی قلابی خامنه‌ای شروع میشود و هرآنچه لایق حقیراله خامنه‌ای پست خائن وطن فروش مزدور پوتین هست را باو نسبت میدهند بخصوص فحشهای جنسی چون تخصص حوزه‌های علمیه استفاده میکنند.. 😂
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

واکنش ایران به اظهارات الجبیر درباره حمله به آرامکو
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »