جانسون: همه چیز مطابق خواسته پوتین پیش نمی‌رود/ مردم اوکراین 'قهرمانانه' می‌جنگند

08/12/1400 12:44 ب.ظ

جانسون: *همه چیز مطابق خواسته پوتین پیش نمی‌رود *مردم اوکراین 'قهرمانانه' می‌جنگند *جنایات وحشتناکی در اوکراین در حال انجام است *روزهای سختی در انتظار آن‌ها خواهد بود

بوریس جانسون قبل از اظهار نظر در این خصوص که 'همه چیز به خواست ولادیمیر پوتین پیش نمی‌رود و خیلی با خواسته او فاصله دارد'، از 'شجاعت' ولودیمیر زلنسکی و مردمش تحسین کرد. بوریس جانسون همچنین یکبار دیگر خاطرنشان کرد که انگلیس از اوکراین حمایت می‌کند و افزود که جامعه بین‌المللی باید اقدامات بیشتری را علیه"منزوی کردن روسیه" انجام دهد.

وی عنوان داشت: بی‌شک همه چیز به خواست ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه پیش نمی‌رود و خیلی با خواسته او فاصله دارد. اوکراینی‌ها"قهرمانانه" می‌جنگند و همانطور که ما می‌پنداشتیم"با موفقیت" در حال دفاع از کشورشان هستند زیرا آن‌ها"کشوری بزرگ و شجاع" محسوب می‌شوند. اما با تمام اینها، جنایات وحشتناکی در اوکراین در حال انجام است و روزهای سختی در انتظار آن‌ها خواهد بود. ما با نهایت تلاشمان سعی خواهیم کرد تا وضعیت موجود در اوکراین را تغییر دهیم. ما باید اطمینان حاصل کنیم که"تحریم‌های سخت‌تری" علیه روسیه از جمله قطع دسترسی این کشور به سوئیفت را انجام می‌دهیم.

بوریس جانسون با اشاره به مفهوم دیپلماسی افزود: ما باید با این حقیقت تلخ و ناخوشایند که دیپلماسی برای ولادیمیر پوتین یک"حقه" بود، رو به رو شویم. او هرگز قصد تغییر مسیر خود را نداشته است. پوتین یک"باور عجیب و تقریبا مرموز" دارد؛ باوری که می‌گوید اوکراین بخشی از خاک روسیه است و از طرفی مردم اوکراین"قاطعانه" این باور و دیدگاه را رد می‌کنند.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

جانسون: اولین قدم را در حذف روسیه از سیستم مالی جهانی برداشتیمبوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس گفت: تصمیم محدود سازی دسترسی برخی بانک های روسی به سیستم بین المللی سوئیفت، اولین گام در جهت حذف کامل روسیه از سیستم مالی جهانی است.

برگزاری تظاهرات در شهرهای مختلف اروپا علیه روسیه و در حمایت از اوکراینمعترضان به تهاجم نظامی روسیه به اوکراین روز پنجشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفند) در خیابان‌های چندین شهر اروپایی دست به تظاهرات زدند.

موضع چین در قبال جنگ اوکراین در شورای امنیت چه بود؟شورای امنیت سازمان ملل متحد جمعه شب برای بررسی جنگ روسیه علیه اوکراین تشکیل جلسه داد. با اینکه مشخص بود که روسیه به عنوان عضو دائم شورای امنیت از حق وتوی خود استفاده می‌کند اما چین، هند و امارات عربی متحده نیز به این قطعنامه رای ممتنع دادند.

انتقاد کارشناسان ایرانی از مواضع تهران در قبال مداخله نظامی روسیه در اوکراینکارشناسان سیاست خارجی ایران در پی مداخله نظامی روسیه در اوکراین و بالا گرفتن تنش از مواضع کشورشان در قبال این بحران انتقاد کرده‌اند. - خبرگزاری آناتولی

پیگیری وضعیت ایرانیان مقیم اوکراین در تماس وزیر خارجه با سفیر ایران در لهستانحسین امیرعبداللهیان در تماس تلفنی با حسین غریبی سفیر کشورمان در لهستان، آخرین وضعیت ایرانیان مقیم اوکراین را که به لهستان رسیده اند جویا شد. اقلاً پوتین میخواست شهریور ماه به اوکراین حمله کنه نه وسط فصل سرما در این سرمای کُشنده اوکراین که مردمش آواره این مرز و اون مرز بشن😥😥😥😥😥😥🖐🖐🖐 این چه عکسیه آخه! یک لحظه فکر کردم یورونیوز این توییت رو زده

آخرین وضعیت ایرانیان مقیم اوکراین/ شهروندان باقی مانده در کی‌یف در مناطق امن اسکان داده شده‌اندسخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به آخرین وضعیت دانشجویان و ایرانیان مقیم اوکراین اظهار کرد: امروز بیش از 200 دانشجو را سفارت هماهنگ کرد تا سوار قطار شوند و به مرزهای غربی اوکراین اعزام شوند.