جاسوسی واشنگتن از سیاستمداران اروپایی؛ نروژ سفیر آمریکا را احضار کرد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

جاسوسی واشنگتن از سیاستمداران اروپایی؛ نروژ سفیر آمریکا را احضار کرد جزئیات بیشتر🔽

نروژ روز پنج‌شنبه عالی‌ترین مقام سفارت ایالات متحده در این کشور را پس از افشای اخبار جاسوسی آمریکا از سیاستمداران چهار کشور اروپایی از جمله این پادشاهی‌نشین واقع در شمال اروپا احضار کرد.

فرانک بکه‌-ینسن، وزیر دفاع نروژ در پیامی توییتری نوشت: «وزارت دفاع امروز میزبان نشستی با حضور فرستاده آمریکا در اسلو بود. در این جلسه ما به‌طور روشن اعلام کردیم که جاسوسی از متحدان غیرقابل قبول است.» این هشدار پس از آن به طرف آمریکایی داده شد که گزارش تحقیقات تلویزیون عمومی دانمارک که یکشنبه گذشته منتشر شد، نشان داد واشنگتن دست‌کم تا سال ۲۰۱۴ میلادی از شبکه کابل‌های زیردریایی دانمارک برای شنود گفتگوهای شخصیت‌های سیاسی در چهار کشور آلمان، سوئد، نروژ و فرانسه استفاده کرده است.

این گزارش همچنین حاکیست که آژانس امنیت ملی آمریکا به کمک دانمارک توانسته است به پیام‌های متنی، تماس‌های تلفنی، ارتباطات اینترنتی، جستجوها و چت‌های مقاماتی همچون آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و فرانک‌-والتر اشتاین مایر، وزیر خارجه وقت آن کشور و رئیس جمهور کنونی دسترسی یابد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

یادی از رامش، مرضیه و هایده در جشنواره موسیقی ایرانی در برلین | DW | 03.06.2021در چارچوب جشنواره 'فرشی از آوا' یک گروه کُر ترانه‌هایی را که رامش، مرضیه و هایده اجرا کرده‌اند، بدون همراهی ساز بازخوانی کردند. میهمان ویژه این جشنواره علی کامرانی، ترانه‌سرا و بازیگر تئاتر بود.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

اسکوچیچ: از نتیجه راضی‌ام، از گلی که خوردیم ناراضی/ از پس آب و هوا برآمدیماسکوچیچ: *از نتیجه راضی‌ام، از گلی که خوردیم ناراضی *از پس آب و هوا برآمدیم *تمرکز ما روی بازی با بحرین است *بازی‌ها را با هم یکی نمی‌کنیم *انتظار داشتم که شرایط مسابقه برای همه تیم‌ها یکسان باشد انتظار نداشته باش. ما چوب ندانم کاری حکومت رو میخوریم که باعث تحریم شده. از اونجایی که با همه دشمنیم همه هم با ما دشمنن.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

همتی: من قدرتم را از بی‌قدرتان می‌گیرم/ از مطالبات مردم حمایت می‌کنمکاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه محکم از اصول و تقاضای مردم دفاع می‌کنم، گفت: من قدرتم را از بی قدرت‌ها می‌گیرم و کسانی به ما رای می‌دهند که بگویند ما می‌دانیم شما حق ما را می‌گیرید. این_چقدر_وقیح_است! داداچ داری اشتب میزنی قدرتتو باید از خامنه ای بگیری 😂 که اونم فعلا قدرتو به رییسی داده عبدالمَردُم همتی...
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

قدردانی نخست‌وزیر گرجستان از تلاش‌های ترکیه برای عضویت کشورش در ناتونخست وزیر گرجستان از تلاش‌های ترکیه برای عضویت کشورش در ناتو تشکر کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

هشدار نسبت به کمبود دارو در مراکز درمانی/ بسیاری از اقلام دارویی سهمیه‌بندی شده استرئیس بیمارستان شهدای تجریش گفت: وجود مشکل افزایش قیمت داروها و سهمیه بندی که برای بیمارستان‌ها وجود دارد، مراکز درمانی را با یک چالش جدی در امر خدمت رسانی به بیمار مواجه کرده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

حریق در یکی از شناورهای پشتیبانی آموزشی نیروی دریایی ارتشروابط عمومی منطقه دوم دریایی جاسک: *شناور پشتیبانی آموزشی نیروی دریایی ارتش ساعاتی قبل در حوالی بندر جاسک دچار حریق شد *با حضور تیم کنترل صدمات ناو، ضمن مبارزه با حریق تمامی کارکنان به سلامت از ناو پیاده شدند *خوشبختانه این سانحه تلفات جانی نداشته
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »