یادی از رامش، مرضیه و هایده در جشنواره موسیقی ایرانی در برلین | DW | 03.06.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

در چارچوب جشنواره 'فرشی از آوا' یک گروه کُر ترانه‌هایی را که رامش، مرضیه و هایده اجرا کرده‌اند، بدون همراهی ساز بازخوانی کردند. میهمان ویژه این جشنواره علی کامرانی، ترانه‌سرا و بازیگر تئاتر بود.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

در چارچوب جشنواره"فرشی از آوا" یک گروه کُر ترانه‌هایی را که رامش، مرضیه و هایده اجرا کرده‌اند، بدون همراهی ساز بازخوانی کردند. میهمان ویژه این جشنواره علی کامرانی، ترانه‌سرا و بازیگر تئاتر بود.دو دور نخست این جشنواره (۲۰۱۸ و ۲۰۱۹) به صورت زنده در حضور تماشاگران برگزار شد، اما سال گذشته که دولت‌ و مردم در آلمان در مقابله با کرونا هنوز گام‌های نخستین را برمی‌داشتند، اجرای آن به تاخیر افتاد.

او در دور نخست جشنواره از خوانندگان و نوازندگان ایرانی و غیرایرانی دعوت کرد و در قالب این جشنواره امکانی برای ارائه ژانرهای موسیقیایی گوناگون، از سنتی تا جاز، فراهم آورد. بانی جشنواره در باره دلیل انتخاب رامش، مرضیه و هایده گفت، از حسش هنگام شنیدن ترانه‌های خوانندگان ایرانی پیروی کرده و علاوه بر این، زندگینامه خوانندگان هم برایش اهمیت داشته است.رامش

از هایده:"عروسک"، سروده ایرج رزمجو با آهنگ صادق نوجوکی،"امشب شب عشقه"، ترانه‌ای از لیلا کسری (هدیه) با موزیک صادق نوجوکی و"حرف تازه"، با ترانه‌ای از مسعود امینی با موزیک انوشیروان روحانی.از مرضیه:"طاووس"، کار مشترک رحیم معیری کرمانشاهی و پرویز یاحقی، "غمگین چو پاییزم"، با ترانه‌ای از تورج نگهبان و آهنگ همایون خرم.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سیمرغ سیمین جشنواره جهانی فیلم فجر در دستان فرخ‌نژادسیمرغ سیمین جشنواره جهانی فیلم فجر در دستان فرخ‌نژاد در آخرین سانس روز پایانی برگزاری سی‌وهشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر که به فیلم سینمایی «میجر» اختصاص داشت، جایزه سیمرغ سیمین بهترین بازیگر این دوره، توسط دبیر جشنواره به حمید فرخ‌نژاد اهدا شد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اصغر فرهادی با «قهرمان» در هفتاد و چهارمین جشنواره فیلم کن فرانسهامسال در مجموع ۲۴ فیلم طی روزهای ۶ تا ۱۷ ژوئیه (۱۵ تا ۲۶ تیر) برای کسب نخل طالایی جشنواره کن با یکدیگر رقابت خواهند کرد که در این میان چهار فیلم نیز توسط کارگردانان زن ساخته شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مجمع روحانیون مبارز در انتخابات از هیچ نامزدی حمایت نمی‌کند | DW | 02.06.2021مجمع روحانیون مبارز از تشکل‌های نزدیک به اصلاح طلبان به ریاست محمد خاتمی اعلام کرد که در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو از هیچ نامزدی حمایت نمی‌کند. این مجمع همچنین از عملکرد شورای نگهبان در رد صلاحیت‌ها به شدت انتقاد کرد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

جولانِ «پوپولیسم ایرانی» از یارانه ۴۵۰ هزار تومانی تا حل مشکلات بورس در سه روز!این چه نوع سیاست انتخاباتی است که گداپروری را تشویق کرده و مردم را به اعانه‌بگیری عادت می‌دهد؟! پرداخت یارانه امر مطلوبی نیست، حالا اینها سر مبلغش و میزانش، با هم مسابقه می‌دهند!
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

حریق در یکی از شناورهای پشتیبانی آموزشی نیروی دریایی ارتشروابط عمومی منطقه دوم دریایی جاسک: *شناور پشتیبانی آموزشی نیروی دریایی ارتش ساعاتی قبل در حوالی بندر جاسک دچار حریق شد *با حضور تیم کنترل صدمات ناو، ضمن مبارزه با حریق تمامی کارکنان به سلامت از ناو پیاده شدند *خوشبختانه این سانحه تلفات جانی نداشته
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بزرگترین شناور نیروی دریایی ایران پس از حریق در نزدیکی ساحل جاسک غرق شدبه گزارش صدا و سیمای ایران حریق در شناور خارک حدود ساعت ۲:۲۵ بامداد چهارشنبه آغاز شده بود. نه_به_جمهوري_اسلامي = رای_بی_رای ندیده کار اسرائیل بوده کشتی نظام هم در حال غرق شدنه
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »