تهران جولانگاه کلاغ‌های پیر

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

تهران جولانگاه کلاغ‌های پیر مدیر عامل انجمن پرنده‌شناسی و پرنده‌نگری طرلان با اشاره به افزایش جمعیت کلاغ‌ها در پایتخت گفت: فقدان دشمن طبیعی و تأمین غذای کلاغ‌ها توسط مردم شهر موجب افزایش جمعیت کلاغ‌های پیر می‌شود که تبعات زیست محیطی به دنبال دارد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

علیرضا هاشمی در گفت و گو با ایسنا درباره آمار گونه‌های پرندگان در تهران اظهارکرد: با وجود انجام نشدن تحقیقات آماری درباره پرندگان تهران و نبود آمار دقیقی از جمعیت گونه‌های مختلف پرندگان اما افزایش گونه‌های پرندگان طی ۱۰ سال اخیر در شهر تهران قابل چشم پوشی نیست. ما حدود ۲۵۰گونه پرنده در شهر تهران داریم اما تخمین افزایش و کاهش هریک از آن‌ها دشواراست.

این کارشناس محیط زیست با اشاره به افزایش تعداد کلاغ‌ها در پایتخت افزود: طبق مشاهدات، تعداد کلاغ‌ها نسبت به قبل افزایش یافته است که فقدان دشمن طبیعی در شهر می‌تواند از مهم‌ترین دلایل این وضعیت باشد. در شرایط طبیعی در پی کاهش قدرت جسمی کلاغ‌ها به علت فقدان تغذیه کافی، پرندگان شکاری آن‌ها را شکار می کنند اما در شهر تهران دشمنی برای کلاغ‌ها وجود ندارد.

هاشمی در ادامه به ذکر مثالی پرداخت و اظهار کرد: اگر تعداد بلبل‌ها در شهر تهران زیاد شود، آن‌ها شروع می‌کنند به اشغال لانه‌ها و منابع غذایی پرندگانی همچون گنجشک. این وضعیت اصلا خوب نخواهد بود. در صورت افزایش قیمت کلاغ‌ها، آن‌ها می‌توانند به جایگاه‌های لانه‌گزینی سایر پرندگان تعرض کنند و یا رقیب تغذیه آنان شوند بنابراین هرچیزی که از حد و اندازه معین خود بیشتر شود موجب تغییر کل سیستم اکولوژیک می شود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

شما تپه سالم گذاشتید؟

حکومت کلاغ ها.ارتجاع سیاه .حتی کلاغها هم فهمیدن حکومت مال آنها است 🤣🤣

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

امیر عبداللهیان راهی پاکستان شدوزیر امور خارجه کشورمان لحظاتی پیش تهران را به مقصد اسلام آباد ترک کرد. داری میری سلام شهید صارمی رو هم به طالبان برسون!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

هوای تهران در وضعیت ناسالمبا اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در طول امروز با انباشت آلاینده‌ها و عدم وزش باد موثر، در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

باد و باران در تهران از فردابر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، طی دو روز آینده با نفوذ سامانه بارشی بارش باران در بخش‌های شمالی استان قابل انتظار خواهد بود. همچنین از یکشنبه شب( ۲۸ آذرماه) با پایداری نسبی جوی، افزایش موقت آلاینده‌های جوی مورد انتظار است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بچه‌های مادران زندانی صاحب شناسنامه شدندمدیر کل زندان‌های استان تهران در بازدید از ندامتگاه زنان اعلام کرد: برای اولین بار در کشور، مددکاران زندان توانستند برای کودکانی که همراه مادران زندانی نگهداری می شوند، شناسنامه تهیه کنند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

فساد در ایران؛ شهرداری‌ها از نظارت ناکافی شورای شهر سوءاستفاده می‌کنندیکی از حوزه‌هایی که دست کم در دو دهه اخیر به شدت تحت تاثیر فساد سیاسی و اقتصادی بوده مدیریت شهری تهران است. وقتی که رهبر کثافت باشد بقیه دیوسها نیز مثل او دزدی میکنند...
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

از سفرهای غیرضروری پرهیزکنید/ ضرورت استفاده از زنجیر چرخ در چالوس و آزادراه تهران-شمالرییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا تاکید کرد که تردد با زنجیرچرخ در آزادراه تهران-شمال و جاده چالوس ضروری است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »