فساد در ایران؛ شهرداری‌ها از نظارت ناکافی شورای شهر سوءاستفاده می‌کنند

27/09/1400 10:33 ب.ظ

یکی از حوزه‌هایی که دست کم در دو دهه اخیر به شدت تحت تاثیر فساد سیاسی و اقتصادی بوده مدیریت شهری تهران است.

یکی از حوزه‌هایی که دست کم در دو دهه اخیر به شدت تحت تاثیر فساد سیاسی و اقتصادی بوده مدیریت شهری تهران است. محمد باقر قالیباف - تسنیم وی در بخش دیگر، به گوشه‌ای از این مسائل اشاره کرده و گفته است: «آنچه به میراث مانده، انباشت در حد انفجار نیروی انسانی که ظرف ۱۲ سال به ۶۵۰۰۰ نفر رسیده، انباشت ۵۰ هزار میلیارد تومان بدهی بانکی با سود سرسام آور، شهر...

محمد باقر قالیباف - تسنیم وی در بخش دیگر، به گوشه‌ای از این مسائل اشاره کرده و گفته است: «آنچه به میراث مانده، انباشت در حد انفجار نیروی انسانی که ظرف ۱۲ سال به ۶۵۰۰۰ نفر رسیده، انباشت ۵۰ هزار میلیارد تومان بدهی بانکی با سود سرسام آور، شهر فروشی‌ها و املاک نجومی، نقض گسترده طرح جامع و تفصیلی و نیز حریم شهر، تنها بخش کوچکی از آن است.»

محمد جواد حق شناس ایسنا در این زمینه شرق نوشت: «گزارش تحقیق و تفحص شورای شهر از قراردادهای فاینانس شهرداری تهران در دوره قبل با بنیاد سپاه را از هر طرف نگاه کنیم تعجب آور است.» خبرآنلاین در ادامه این خبر از قول محمود میر لوحی، مسئول کمیته مالی شورای شهر عنوان کرده در قرار داد فاینانس بین تعاون سپاه و شهرداری ۱۲ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان معادل ۴ میلیارد دلار از منابع شهرداری قربانی شده است، و سوال پرسیده که: «وقتی شهرداری قالیباف این همه تخلف می‌کرد، نهادهای نظارتی کجا بودند؟»

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

وقتی که رهبر کثافت باشد بقیه دیوسها نیز مثل او دزدی میکنند...

کرونا در ایران؛ آیا طرح مدیریت هوشمند در ایران کار می‌کند؟pkhwshhal جمهوری اسلامی با آبانی ها و نویدها و پویا ها و نداها و ستارها رفتار شهروندی داشته!! آره بروبچ ایرا وایر ماله کش... کاری باهاتون میکنیم تا راستی آزمایی از اونورتون بزنه بیرون..لیست سیاه قرمز!

درخواست حوثی‌ها از عربستان برای خروج 'سفیر' ایران در یمن | DW | 18.12.2021یک افسر ارشد نیروی قدس سپاه سال گذشته به طور قاچاقی وارد یمن شد و ایران او را سفیر جمهوری اسلامی در مناطق تحت نفوذ حوثی‌ها معرفی کرد. حال حوثی‌ها می‌خواهند او را به ایران بازگردانند و به مجوز عربستان سعودی نیاز دارند. با یه هواپیمای عراقی برگشت ایران 🤣😂🤣😂🤣😂🤣ديگه واقعا كفگيرتون به ته ديگتون خورده ! زدن کشتنش انگار

گزارش‌ها: شبە‌نظامیان وابسته به ایران در سوریە «از ترس حملات اسرائیل» مواضع خود را تغییر داده‌اند🔺 گزارش‌ها: شبە‌نظامیان وابسته به ایران در سوریە «از ترس حملات اسرائیل» مواضع خود را تغییر داده‌اند ▪ اسرائیل در سال‌های اخیر حملات خود را علیه عوامل نیابتی ایران در سوریه تشدید کرده و شماری از این نیروها را کشته است. ⬇ بیشتر بخوانید: میگفت زمان زدن و در رفتن گذشته الان هم میخورن هم خودشون در میرن، ولی اونا ولکن نیستن میگن کجا در میرید؟ هرجا برید میائیم و میزنیمتون. کسی که با داعش می جنگه از ارباب داعش(اسرائیل) ترسی نداره. شما تاکتیک جنگی رو اسمش رو میگذارید 'ترس'؟ پس کی سال 2006 پدر اسرائیلی ها رو درآورد 33 روز جنگ؟ چه گروهی دهه 1980 اسرائیل رو از لبنان انداخت بیرون؟ تا الان موافق بمباران مزدور رژیم بودیم اما این سیاست کافی نیست و بازدارنده نَمیباشد و باید رفت سُراغ سَر مار در ایران و لبنان.

مدیرکل آژانس ناپدید شدن تصاویر یکی از دوربین‌های نظارتی در ایران را «عجیب» خواند🔺مدیرکل آژانس ناپدید شدن تصاویر یکی از دوربین‌های نظارتی در ایران را «عجیب» خواند رافائل گروسی گفت ناپدید شدن تصاویر بعد از یک حمله احتمالا خرابکارانه در ماه ژوئن، بسیار عجیب است. ⬇️ بیشتر بخوانید: این هم واقعأ عجیب و جای تعجب است که مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باید بی طرف باشد . ولی تو با صهیونیست ها همکاری می کنی و تمام اطلاعات را به صهیونیست ها میگی. اینجا خر با پالانش گم می‌شه، کجای کاری؟ آخوندا هر چی به نفع آنها نباشه گم میشه شاید داشتن کاری میکردن

قطعنامه حقوق بشری علیه ایران؛ چه کشورهایی در سازمان ملل به نفع ایران رای دادند؟واکنش قوه قضائیه به قعنامه سازمان ملل: «موضوع ممنوعیت اعدام، یک پدیده غربی است. آیا اگر مجازات اعدام در قوانین کشورهای غربی لغو شده، باید به تمامی کشورها تسری پیدا کند و یک استاندارد جهان‌شمول شود؟» واکنش نماینده‌ی ایران رو هوندم حالم به هم خورد، چقدر وقیحانه دروغ میگه و بدتر از اون فرافکنی میکنه حرامزاده یمن جزموافقان قطعنامه بوده.یاللعجب سازمان لجن و حقوق حشر. یکجانبه گرایی و دو رویی رو میشه محسوسسسس دید.

کمبود 500 قلم دارو در ایران در صورت عدم تامین ارز لازمحمید محمدی، مدیر کل امور دارویی سازمان غذا و داروی ایران هشدار داد، چنانچه تا پایان سال 1400 ارز مورد نیاز برای خرید دارو تامین نشود، این کشور با کمبود 500 مردم ایرا شاهدند. أحلام محمد قاسم إنذار للأمة المسلمة. كما أصبحت حقيقة ، يتحدث عنها الكثير في جميع أنحاء العالم ، ويدعي الكثيرون أنه الإمام المنتظر المهدي. لقد وجدت هذا الفيديو ليكون شرحا جيدا.

جناب آقای قالیباف با افتخار فرمودند که اصلاح طلبان در باتلاق شهرداری غرق خواهند شد. ایشان به خوبی به زوایا و عمق فساد و کلاف سر درگمی که برای مدیریت جدید به میراث گذاشته شده با خبر بودند.»

محمد باقر قالیباف - تسنیم

وی در بخش دیگر، به گوشه‌ای از این مسائل اشاره کرده و گفته است: «آنچه به میراث مانده، انباشت در حد انفجار نیروی انسانی که ظرف ۱۲ سال به ۶۵۰۰۰ نفر رسیده، انباشت ۵۰ هزار میلیارد تومان بدهی بانکی با سود سرسام آور، شهر فروشی‌ها و املاک نجومی، نقض گسترده طرح جامع و تفصیلی و نیز حریم شهر، تنها بخش کوچکی از آن است.»

محمد جواد حق شناس ایسنا

در این زمینه شرق نوشت: «گزارش تحقیق و تفحص شورای شهر از قراردادهای فاینانس شهرداری تهران در دوره قبل با بنیاد سپاه را از هر طرف نگاه کنیم تعجب آور است.»

خبرآنلاین در ادامه این خبر از قول محمود میر لوحی، مسئول کمیته مالی شورای شهر عنوان کرده در قرار داد فاینانس بین تعاون سپاه و شهرداری ۱۲ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان معادل ۴ میلیارد دلار از منابع شهرداری قربانی شده است، و سوال پرسیده که: «وقتی شهرداری قالیباف این همه تخلف می‌کرد، نهادهای نظارتی کجا بودند؟»

مطالب مرتبط