تهدید ترامپ به اقدام علیه عاملان حمله به تاسیسات نفتی عربستان | DW | 16.09.2019

25/06/1398 08:30 ق.ظ

رئیس جمهوری آمریکا گفته است بر اساس شواهد موجود عاملان حمله پهپادی به تاسیسات نفتی عربستان شناسایی شده‌اند. ترامپ تاکید کرده که در صورت صحت د اشتن این ارزیابی و تایید عربستان سعودی علیه عاملان این حملات اقدام خواهد شد.

خبرگزاری آلمان از رویکرد تهاجمی دونالد ترامپ در قبال حملات پهپادی به تاسیسات نفتی عربستان سعودی سخن گفته است. او در نخستین واکنش خود پس از وقوع حملات به پالایشگاه بقیق و همچنین میدان نفتی خریص عربستان، با انتشار یک پست توییتری اعلام کرد که آمریکا برای اقدام علیه عاملان این حملات آماده است.

این خبرگزاری نوشته است که پس از حمله به بزرگترین پالایشگاه نفت عربستان، دونالد ترامپ با انتشار یک پست توییتری از اقدام علیه عاملان این حمله سخن گفته است.ترامپ در عین حال برخلاف اظهارات پیشین خود، احتمال دیدار با حسن روحانی را رد کرده است. او گفته است که حاضر به دیدار و مذاکره بدون قید و شرط با مسئولان ایران نیست.

پمپئو گفته بود که در شرایطی که تلاش‌ها برای کاستن از تنش در جریان است، چنین حمله‌ای صورت می‌گیرد. وزیر امور خارجه آمریکا با انتشار یک پست توییتری اعلام کرده بود که هیچ دلیل و مدرکی حاکی از اینکه این حملات از خاک یمن صورت گرفته باشند، در دست نیست. این در حالی است که شورشیان حوثی مسئولیت این حمله را برعهده گرفته بودند.

دونالد ترامپ در پست توییتری خود نامی از عاملان این حملات پهپادی نبرده است. رئيس جمهوری آمریکا تنها به گفتن این موضوع بسنده کرده است که «دلایلی وجود دارد که بر اساس آن می‌توان گفت که ما عاملان این حملات را می‌شناسیم. headtopics.com

ترامپ از روزى كه تصميم به كانديدا شدن گرفت چيزى جز تهديد نداشته !!

آقاى ترامپ محترم . . آخه تصاوير ١٠ پهبادی که از زمین ایران برخاسته و به تاسیسات نفتی عربستان اصابت کرده و شما هم البته همه اینها در ماهوارهاتون کاملا ضبط شده دارید . . پس بهتره که به مردم دنیا نشون بديد كه دیگه کسی نگه رئيس آمريكا داره دروغ ميده . .

عاشق این لاف زدنا و خالیبندیاشم دیگه ...😉

ترامپ با انتشار یک پست توییتری مدعی شده است که گزار‌ش‌هایی پیرامون این موضوع که گویا او حاضر به دیدار و مذاکره بدون قید و شرط با رهبری ایران بوده،"مثل معمول" غلط بوده است.

ادامه مطلب:
dw_persian »

اینقدر زر مفت زدی بااینکه ماست سفیده ولی تو بگی شک میکنیم 😁 گوز.بابا. چرا ترامپ نگفته عاملان حمله به مردم یمن، ویرانی مدارس،اتوبوس کودکان بیگناه مدرسه، بمباران مراسم عروسی در یمن چه کسانی بوده اند؟ حقوق_بشر آمریکایی😂😂😂 برای تاسیسات نفتی بیش از جان انسانها ارزش قائل است؟ گه زیادی مخوری فکر نمیکنم که ترامپ کدام کاری کند

این بی‌بخار ترسوتر از این حرفاست باید دید عربستان چقدر به شما پول خواهد داد ! حضرتعالی فقط زر زر مینومایی

مشاور کاخ سفید: حملات اخیر به عربستان کمکی به انجام دیدار احتمالی ترامپ و روحانی نمی‌کند🔺مشاور کاخ سفید: حملات اخیر به عربستان کمکی به انجام دیدار احتمالی ترامپ و روحانی نمی‌کند ⚡️مشاور کاخ سفید روز یکشنبه ۲۴ شهریور احتمال دیدار رئیس جمهوری آمریکا با همتای ایرانی خود را در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک رد نکرد.

جون پدرت چوسی نیا باز جوگیر. شدی 😂😂😂👍👍 یعنی محمد بن قصاب باید تایید کند، روباه دم خود را به عنوان شاهد نشان می دهد!؟!؟ سناتور دموکرات از ایالت کنتیکت: «در یمن ایران از حوثی‌ها حمایت میکنه، آمریکا از سعودی. جنگ کثیفی‌ست. اما آمریکا نمی‌تواند مسولیت هر حمله از یمن را به گردن ایران بیندازد بعد دستش را از مسولیت حمله‌هایی که عربستان انجام میدهد بشوید.»

پای این خوک پیره کودن رو آخرش به جنگ باز میکنند، هم خودش رو آزار میده و هم ما رو بسختی می آره. 2 خط خبر رو ۱۰ بار تکزار کردین آقا بشینید سر جاتون.کشورتون این همه ثروت داره چشم دوختید به ثروت ایران و خاورمیانه......من ترامپ رو دوست داشتم.ولی متاسفانه میبینم اعمالش در جهت سلطه ی آمریکا بر کشورهای شدیدا صلح دوستی مثل ایران میباشد

مرد نیستی که ! فقط حرف و بلوف ... These attacks have been planned by Trump himself. He can't be trusted in the US at all. آقای ترامپ این رشته تویت زیر را مطرح کنند ، کار رژیم آخوندی با کمترین هزینه تمام است.

نخستین واکنش ترامپ به حمله به تاسیسات نفتی عربستاندونالد ترامپ در اولین واکنش به حمله روز شنبه به تاسیسات نفتی عربستان که تولید این کشور را دچار اختلال جدی کرده گفته است که آمریکا در صورت تایید سوءظن ها در مورد اینکه چه کسی عامل حمله بوده آماده اقدام نظامی است.

زیاد جدی نگیرید ،کسی که زیاد سروصدا میکند آدم خنثی است ترامپ فقط دارد بلوف میزند اوتا انتخابات امریکا نمی تواند هیچ حرکتی انجام دهد .ج.ا هم خوب دستش را خوانده ودیدید چگونه پهپادش را زد ولی ترامپ تشکر کرد که هواپیمای سرنشین دار را نزدند ،روی بلوفهای ترامپ هیچ گونه حسابی باز نکنید

ترامپ: آماده اقدام نظامی علیه مقصر حمله به عربستان هستیمدونالد_ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، در اولین واکنش به حمله‌‌های روز شنبه به تاسیسات نفتی عربستان سعودی، گفت که به دلایل بسیار می‌دانیم کار چه کسی است، آماده اقدام_نظامی علیه مقصر این حمله‌ها هستیم و در انتظاریم تا عربستان تایید کند. اگر آمریکا با ماهواره حمله ها را رصد میکرده پس چرا این حملات را خنثئ نکرده تا به متحدش یعنی عربستان صدمه وارد نشود.آنهم با سلاحهای بقول خودشون پیشرفته ای که دراختیار داشتن میتوانستن پهپاد ویا موشک در هوا بزنند .ویااینکه آمریکا دارد دروغ میگوید در اینکه میتونه حمله کنه شکی نیست اما تاوان سختی براش داره.اگر بهانه اش عربستانه که جنگ بشه از این بدتر میشه. میخواد باز عربارو بدوشه با این جمله کار خودشو کرد کونشون میخواره تو این اوضاع اقتصادی وضعیت بد معیشتی و اجتماعی هر از گاهی باید به مردم بدبخت یه استرسی بدن

حملۀ پهپادی به عربستان؛ از «حداکثر فریب» ظریف تا «دعوت به اتحاد» حریریعراق روز یکشنبه این ادعا را که برای حمله به تاسیسات نفتی عربستان از قلمرو این کشور استفاده شده، رد کرد. کارشناسان یک حملۀ موفقیت‌آمیز به بقیق را به یک حملۀ قلبی گسترده به بازارهای نفت و اقتصاد جهان تشبیه کرده‌اند.

واکنش‌ها به حملات پهپادی حوثی‌ها به تاسیسات نفتی عربستانباب مک‌نلی: یک حملۀ موفقیت‌آمیز به بقیق، مانند یک حملۀ قلبی گسترده به بازارهای نفت و اقتصاد جهان است.

واکنش‌ها به حملات پهپادی حوثی‌ها به تاسیسات نفتی عربستانبرخی کشورهای عربی حملات پهپادی شبه نظامیان حوثی به پالایشگاه‌های نفتی «آرامکو» در شرق عربستان سعودی را محکوم کردند. - خبرگزاری آناتولی