تنش‌ در اردوگاه جمهوریخواهان پس از استیضاح ترامپ با نیم نگاهی به انتخابات ۲۰۲۲

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 77 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 34%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

تنش‌ در اردوگاه جمهوریخواهان پس از استیضاح ترامپ با نیم نگاهی به انتخابات ۲۰۲۲ این گزارش را بخوانید 🔽

همراهی هفت سناتور جمهوریخواه با همکاران دموکرات خود در رای گیری بر سر استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا باعث شده است که تنش های درونی بر سر آینده حزب و خط مشی آن افزایش یابد.

لیندسی گراهم، سناتور سرشناس ایالت کارولینای جنوبی در واکنش به انتقادات میچ مک کانل، رهبر جمهوریخواهان در مجلس سنا از دونالد ترامپ گفته است که این حزب بدون کمک رئیس جمهوری سابق نمی تواند بار دیگر در سنا به اکثریت برسد. لیندسی گراهم از مدافعان سرخت دونالد ترامپ محسوب می شود. میچ مک کانل پس از رای گیری اخیر در مجلس سنا از عملکرد دونالد ترامپ در روز ششم ژانویه در جریان حمله هوادارانش به ساختمان کنگره انتقاد کرده بود.

دونالد ترامپ نیز اخیرا با انتشار بیانیه ای از میچ مک کانل که در دوران ریاست جمهوری او به پیشبرد برنامه هایش کمک زیادی کرده بود انتقاد کرد. چهل و پنجمین رئیس جمهوری ایالات متحده گفته است که حزب جمهوریخواه تا زمانی که میچ مک کانل رهبری حزب در مجلس سنا را برعهده دارد «محترم و قدرتمند» نخواهد بود.حالا لیندسی گراهم می گوید که در جریان گفتگوهایش با میچ مک کانل اهمیت نقش دونالد ترامپ در درون حزب جمهوریخواه را خاطرنشان خواهد کرد.

میچ مک کانل با اینکه به طرح استیضاح دونالد ترامپ رای منفی داد اما پس از رای گیری رئیس جمهوری سابق را «از نظر اخلاقی و عملی» مسئول یورش به ساختمان کنگره دانست.یکی از موضوعات مورد اختلاف بین میچ مک کانل و دونالد ترامپ شکست حزب جمهوریخواه در دور دوم انتخابات مجلس سنا در ایالت جورجیا است. دونالد ترامپ در بیانیه اخیر خود میچ مک کانل را مسئول این شکست و به اکثریت رسیدن دموکرات ها در سنا دانسته است.

در جریان انتخابات میان دوره ای سال ۲۰۲۲ در آمریکا سرنوشت ۳۴ کرسی از ۱۰۰ کرسی مجلس سنا مشخص خواهد شد. جمهوریخواهان با وجود اعلام بازنشستگی چند سناتور این حزب در سال ۲۰۲۲ امیدوار هستند که بتوانند اکثریت در سنا را بار دیگر به دست بیاورند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

توفان توییتری در دفاع از محمد نوری‌زاد که جانش در زندان در خطر است
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

احتمال تنش آبی در تابستان ۱۴۰۰ در ۲۰۰ شهر ایران | DW | 26.02.2021مسئولان ایران از احتمال تنش آبی در تابستان آینده به دلیل کاهش بارندگی خبر می‌دهند. پیش‌بینی می‌شود ۲۰۰ شهر ایران با این معضل روبرو شود. در رتبه‌بندی جهانی، ایران در جایگاه چهارم تنش آبی قرار دارد. گرمای هواهم بیشترمیشه
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

۲۸۲ شهر کشور در تنش تأمین آب شرب در تابستان / ۱۰۱ شهر با وضعیت قرمز۲۸۲ شهر کشور در تنش تأمین آب شرب در تابستان مدیرکل دفتر بحران و پدافند غیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از تنش آبی تابستانه در ۲۸۲ شهر کشور خبر داد و گفت: از این تعداد، ۱۰۱ شهر دارای وضعیت قرمز تأمین آب شرب هستند. نمکی رو مسئول حل مشکل آب کنید ، جوری مشکل رو حل میکنه ظرف 2 ماه به کشور های دیگه هم پیشنهاد کمک میده
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نقش گروه‌های نیابتی ایران در 4 کشور در تنش با اسرائیلمجله «فوربس» در مقاله‌ای با عنوان «چطور گرو‌ههای نیابتی ایران در چهار کشور می‌توانند برای اسرائیل خطر محسوب شوند» به قلم «پل ایدن» نوشته، اگر تنش‌ها بین تا تنور داغه نانتان را بپزید ،چون تا چند روز دیگر نمی تونین از این حرف‌ها بزنید ...! کمک مستقیم ال سعود و ال نهیان در پیشرفت ارام و خزنده صهیونیستها از نیل تا فرات اسرائیل آن زمان که قدرت اتمی هنوز نشده بود و یک کشور نوپا بود از سوی ممالک قدرتمند عربی از همه سو مورد حمله قرار گرفت و پیروز شد.حالا حساب کنید اگر ملت یهود اسرائیل مورد تهدید و جنگ سنگین قرار گیرند اتم های ناب اسرائیلی آن کشورها را شُخم خواهد زد. پاینده_اسرائیل 🇮🇱
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

نشست مجدد شورای امنیت در مورد تنش در قدس شرقی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تجربه کودک‌مهاجری که بارها در مسیر قاچاق در خودرو جاساز شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »