تمدید قرار بازداشت معلمان در تهران، بی خبری از بازداشتی‌های تجمع شیراز

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 57 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در پی تداوم بازداشت فعالان صنفی در ایران شش تشکل صنفی- سندیکایی فرانسوی و سوئیسی ضمن اعلام حمایت از بازداشت شدگان در بیانیه‌ای اعلام کردند که در روز جمعه ۱۰ ژوئن ۲۰۲۲ در مقابل مقر سازمان ملل متحد در ژنو یک تجمع ایستاده را برگزار خواهند کرد. معلمان

«رسول بداقی» ساعاتی پیش در تماس تلفنی با خانواده از انتقال خود بند عمومی خبر داد. او درباره معلم بازداشتی فرانسوی هم اعلام کرده است که وی را به بند دیگری منتقل کرده‌اند.

شورای هماهنگی در واکنش به خبر تمدید قرار بازداشت او، ضمن دعوت از مدعیان قانونگرایی به رعایت قوانین جاری کشور، ادامه روند معلم ستیزانه فعلی را بسیار مخرب ارزیابی کرده و خواهان درایتی مبتنی بر عقلانیت و قانونگرایی در تصمیم سازی‌های کشور شده است. آقای حبیبی ۱۰ اردیبهشت سال جاری به‌همراه علی‌اکبر باغانی، رسول بداقی و جعفر ابراهیمی، سه تن دیگر از اعضای کانون صنفی معلمان تهران بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شدند. از این میان تنها علی‌اکبر باغانی با وثیقه آزاد شده است. نهادهای امنیتی قصد دارند تا فعالان صنفی بازداشت‌شده را به اتهام «همکاری با دشمن» و «گرفتن دستور از خارج از کشور» در دادگاه محاکمه کنند.

شورای هماهنگی در ادامه به مسئولیت مستقیم دستگاههای اطلاعاتی و قضایی در حفظ جان بازداشت‌شدگان افزوده است: «صدای اعتراض شما به همه حق طلبان عدالت طلب و به قانون شکنان پروژه ساز رسیده است. آنچه اکنون بیش از همه نگران کننده است وضعیت خطرناک اعتصاب غذای خشک شماست. بی شک تشکلهای صنفی فرهنگیان کشور و جامعه کنشگران صنفی و مدنی، تا آزادی شما پشتیبان و حامی محکم شما خواهند بود. هرگونه اتفاق ناگواری که برای شما همکار بی گناه ما بیافتد، مسئول مستقیم آن دستگاه اطلاعاتی و قضایی کشور خواهد بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

طالبان بیش از 100 نفر را به اتهام همکاری با «جبهه مقاومت» در پنجشیر بازداشت کردروزنامه «اطلاعات روز» افغانستان به نقل از منابع خود گزارش داد طالبان بیش از 100 نفر از باشندگان ولایت پنجشیر را به اتهام همکاری با «جبهه مقاومت ملی» که
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

نکونام در پاسخ به نیمکت استقلال: پیشنهادی در کار نیست و در فولاد خوشحالمنکونام در پاسخ به نیمکت استقلال: *پیشنهادی در کار نیست و در فولاد خوشحالم *من پارسال هم با استقلال صحبت کردم *من شرایطم در فوتبال عالی است و مشکلات جای دیگر است *آرزوی هر مربی است که سرمربی استقلال یا تیم ملی باشد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بازداشت چند «اخلالگر اقتصادی» در پی ممنوعیت «معامله فرداییِ طلا»پس از انتشار خبر ممنوعیت «معاملات فردایی» طلا در کنار ارز در ایران، پلیس امنیت اقتصادی از بازداشت دو نفر از «سرشاخه‌ها و اخلالگران» در این بازار خبر داد. تو زمان ۵ هزارتومنی هم یکی گرفت گفتش سلطلن ارزه دلار مال ایشون هستش اعدامش کرد دلار شد ۳۰ تومن این بخت برگشته هم کشته ۳۵ هزارتومنی میشه سلطان دلار که خاوری بود توسط اژه ای فراری شد، سلطان طلا هم سربار طلایی است !
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

استقبال رسمی اردوغان از شریف در آنکارانخست وزیر پاکستان با استقبال رسمی رئیس‌ جمهور ترکیه وارد مجتمع بش‌تپه در آنکارا شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

چهارده تروریست پ.ک.ک در شمال عراق از پای درآمدندچهارده تروریست پ.ک.ک در شمال عراق از پای درآمدند وزارت دفاع ملی ترکیه امروز چهارشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: 14 تروریست دیگر پ.ک.ک در چارچوب عملیات پنجه-قفل در شمال عراق از پای درآمدند.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

جرم‌زدایی از مواد مخدر قوی برای مصرف شخصی در غرب کانادادولت کانادا با قبول درخواست مقام‌های استان بریتیش کلمبیا در غرب این کشور، داشتن و حمل مواد مخدر قوی از سوی شهروندان را تحت پیگرد قرار نمی‌دهد. این استان یکی از بزرگ‌ترین قربانیان مواد مخدر در کانادا به شمار می‌رود. برای غیر شخصی چطوری میشه ؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »