طالبان بیش از 100 نفر را به اتهام همکاری با «جبهه مقاومت» در پنجشیر بازداشت کرد

12/03/1401 06:21 ب.ظ

طالبان بیش از 100 نفر را به اتهام همکاری با «جبهه مقاومت» در پنجشیر بازداشت کرد العربيه_فارسى

روزنامه «اطلاعات روز» افغانستان به نقل از منابع خود گزارش داد طالبان بیش از 100 نفر از باشندگان ولایت پنجشیر را به اتهام همکاری با «جبهه مقاومت ملی» که اطلاعات روز به نقل از یک منبع نوشته است، نظامیان طالبان، بعد از ظهر چهارشنبه 11 جوزا (خرداد)، 100 نفر از باشندگان پنجشیر را از مناطق «دهن ریوت» و «دشت ریوت» ولسوالی حصه اول و 5 نفر دیگر را از مناطق «عنابه» و...

اطلاعات روز به نقل از یک منبع نوشته است، نظامیان طالبان، بعد از ظهر چهارشنبه 11 جوزا (خرداد)، 100 نفر از باشندگان پنجشیر را از مناطق «دهن ریوت» و «دشت ریوت» ولسوالی حصه اول و 5 نفر دیگر را از مناطق «عنابه» و «آب‌دره» بازداشت کرده‌اند.

Advertisement بر بنیاد گزارش، این افراد از داخل مسجد بازداشت شده‌اند. به گفته منبع، این بازداشت‌شدگان غیرنظامیانی زراعت پیشه هستند که از جمله آنها مردان سالمند و نوجوانان زیر 18 سال هستند. در حالی است که ادعاهای زیادی مبنی بر آزار و اذیت و شکنجه غیرنظامیان توسط نیروهای طالبان در ولایت‌های شمال از جمله پنجشیر، بغلان و تخار مطرح می‌شود این گروه اما تاکنون در این موارد ابراز نظر نکرده است.

ریچارد بنت، گزارشگر ویژه سازمان ملل برای افغانستان، سه‌شنبه، 10 جوزا (خرداد) در توییتی نوشت: «گزارش‌های نقض جدی حقوق بشر در پنجشیر و سایر ولایات شمال جدی گرفته می‌شود. ما با همکاری یوناما در اولین فرصت به نظارت، دریافت اطلاعات، بازدید و اقدام علیه این تخطیها ادامه خواهیم داد.» headtopics.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

بازدید بیش از 977 هزار گردشگر از استانبول طی آوریل امسالبازدید بیش از 977 هزار گردشگر از استانبول طی آوریل امسال شمار گردشگران خارجی که در ماه آوریل 2022 به شهر استانبول ترکیه سفر کرده‌اند، نسبت به ماه مشابه سال قبل 133 درصد افزایش یافته و به 977 هزار و 888 نفر رسیده است.

آمریکا و اسرائیل به هماهنگی برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی متعهد شدندکاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد، مقام‌های آمریکا و اسرائیل متعهد شدند تا تلاش‌های خود را جهت جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی هماهنگ کنند.

امبر هرد به جرم افترا به جانی دپ به پرداخت ۱۵ میلیون دلار محکوم شدهیات منصفه (ژوری) دادگاه رسیدگی کننده به پرونده شکایت متقابل امبر هرد و جانی دپ به اتهام خشونت خانگی، امبر هرد را به ارتکاب جرم افترا به جانی دپ محکوم کرد. فقط 15ملیون🤣 زنه دیوونه بوده حتی یکبار که دپ خواب بوده روی صورت دپ ریده بوده

۵۰درصد از حوادثِ کار سهم ده درصد از کارگران/ بیش از نیمی از کارگران ساختمانی تحت پوشش بیمه نیستندیک فعال کارگری گفت: وقتی تعداد کارگران ساختمانی را به نسبت کل کارگران کشور در نظر می‌گیریم، متوجه می‌شویم که در بالاترین آمار، کارگران ساختمانی نهایتا ۱۰ درصد از جمعیت کارگری کشور را شامل می‌شوند. با این حال۵۰ درصد از کل حوادث کار کشور به این قشر زحمتکش و ضعیف جامعه تعلق دارد.

سازمان جهانی بهداشت: بیش از 1400 مورد آبله میمون در آفریقا رویت شدسازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که در سال جاری بیش از 1400 مورد آبله میمون در 7 کشور آفریقایی ثبت شده است. - خبرگزاری آناتولی

رئیسی:‌ هدف از سفر به آذربایجان شرقی اتمام پروژه‌های نیمه تمام استرئیس جمهوری هدف اصلی هیأت دولت را از سفر به آذربایجان شرقی، اتمام پروژه‌های نیمه تمام عنوان کرد. امروز متوجه شدم اخوندا با ورود دوچرخه هم مخالف بودند ودوچرخه رو هم وسیله نقلیه شیطان میدانستند راه نجات فقط فرستادن اخوندها به زمینهای کشاورزی است شکمو نگا تو رو حضرت عباس پیگیری هم نه، اتمام!!