تمام کشورهای اروپایی که می‌توانید بدون واکسن یا نتیجه تست کرونا به آن‌ها سفر کنید

27/02/1401 07:06 ب.ظ

تمام کشورهای اروپایی که می‌توانید بدون واکسن یا نتیجه تست کرونا به آن‌ها سفر کنید جزئیات بیشتر🔽

پس از گذشت نزدیک به دو سال از وضع محدودیت‌های کرونایی در کشورهای اروپایی، قوانین سفر به قاره سبز رفته رفته به روال عادی خود بازگشته است. اما کدام کشورهای اروپایی هستند که گردشگران می‌توانند بدون واکسن یا آزمایش کرونا به آن‌ها سفر کنند؟اتریش یکی از آخرین کشورهای اروپایی بود که قوانین محدودیت‌زا به روی گردشگران خارجی را لغو کرد.

از ۱۶ مه، هیچ مدرکی مبنی بر واکسیناسیون، بهبودی یا جواب تست منفی برای بازدید از پایتخت تاریخی وین لازم نیست.

در این کشور همچنین قوانین کرونایی از جمله نیاز به استفاده از ماسک در مکان‌های عمومی برداشته شده‌اند.بلغارستان در آغاز ماه مه از ورود تمامی مسافران را آزاد اعلام کرد. وزارت خارجه این کشور در بیانیه‌ای تایید کرد که هیچ مدرکی برای کووید-۱۹ مورد نیاز نیست، بنابراین همه آزادند تا از مناظر متنوع بلغارستان از کوه‌های آن گرفته تا سواحل زیبای ساحل سیاه لذت ببرند. استفاده اجباری ماسک نیز مدت‌هاست که در این کشور لغو شده است.

وضع محدودیت‌های تازه در اتحادیه؛ فن در لاین: اومیکرون به سویه غالب در اروپا بدل می‌شودبا لغو تمامی قوانین ممنوعیت مربوط به کرونا در ۳ مه، گردشگران اجازه خواهند داشت در تابستان امسال، بدون دغدغه درباره مدارک مورد نیاز مربوط به کووید-۱۹ به سوی کرواسی حرکت کنند. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews_pe »

در کشورهای خارجی هم با لباس مهمانی به دانشگاه نمی‌روند!وزیر علوم با تاکید براینکه کلاس و دانشگاه حرمت دارد تاکید کرد: زنان و مردان برای ورود به دانشگاه‌ها باید شئونات آن را رعایت کنند. حتی در کشورهای خارجی هم با لباس لب دریا و لباس مهمانی وارد دانشگاه نمی‌شوند! وزیری به این نادانی تنها لایق حکومت جهل و دروغ اسلامی است. در هیچ کجای دنیا جز ممالک ویران شده اسلامی برای پوشش مردم تصمیم نمی گیرند. وزیر علوم گه خورد اگر کلاس و دانشگاه در ایران حرمت داشت ، مدیران آن صیغه زاده های بی سواد و بی وطنی امثال شما نبودند. ریدم_تو_اسلام ریدم_به_محمد_و_آل_محمد

ورود تماشاگران به تمام ورزشگاه‌های ایران ممنوع شدخبرگزاری «ایرنا» خبر داده است که «حیدر بهاروند» با ارسال نامه‌ای به روسای هیات‌های فوتبال استان‌های کشور اعلام کرده با استناد به نامه ارسالی از وزارت کشور، برگزاری مسابقات فوتبال در سراسر ایران با حضور تماشاگران ممنوع خواهد بود. اخبار_ایران ورزشی

سفر اردوغان به امارات متحده عربیرجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه به ابوظبی سفر کرد. - خبرگزاری آناتولی باورم نمیشه اردوغان چهارده ساله روابطش با عربا و اسراییل بده.کسخل.خوبه الان دوزاریش افتاده.قبلا که تو تلوزیون تورکیه چندتا کردک اردک مخفی میومدن میگفتن ما یونانیم ما ایرانیم.دم اینجور پوفیوزا رو از شبکه هاتون قیچی کنید.ما تورکیم.کس مادر ایران و یونان و...چه وضعشه واقعا.

اتهام کمک داور به باشگاه ذوب‌آهن؛ به من سوءقصد شد«مرتضی شهریاری» کمک داور دیدار ذوب‌آهن و تراکتور مدعی شده است در جریان بازی، گل ذوب‌آهن را آفساید تشخیص داد و مدعی است افرادی منتسب به باشگاه ذوب‌آهن، قصد آسیب‌رساندن یا به قتل رساندن او را داشتند. اخبار_ایران اصفهان ورزشی مرسی ایران وایر

مخبر: باید این اطمینان را به مردم بدهیم که به قیمت‌ها مسلط هستیممعاون اول رئیس جمهوری گفت: دوستانمان در تعزیرات باید جهادی کار کنند تا این آرامش را به مردم بدهند که ما در بازار حضور داریم و به قیمت‌ها مسلط هستیم. حرومزاده، به مردم مسلطید نه به قیمت‌های خدایی اش خیلی مسطید نابغه مردم اگه اطمینان داشتن که نمیریختن خیابان!

حسین روئین‌ تن؛ ۱۰ سال زندان به اتهام توهین به مقدسات و رهبریدادگاه تجدیدنظر استان بوشهر، حسین_رویین‌تن، روزنامه نگار و فعال سیاسی را به ۱۰ سال زندان محکوم کرد. از جمله اتهامات آقای رویین‌تن، «توهین به حضرت سکینه و زینب» و نیز توهین به رهبری اعلام شده است. اخبار_ایران shahinmilani81 توهین به حضرت سکینه....سکینه کیمون بود ؟؟؟ده سال برای توهین به سکینه خانم؟ چند سال میدهند به نیروی انتظامی و سپاه و بقیه که توهین به دختران ایرانی میکنند و با کتک و باتوم فشارشان میدهند توی ماشین طوریکه سوتینشان هم معلوم میشه؟

تعداد کشورهایی که تمامی محدودیت‌های ورودی مرتبط با کووید-۱۹ را حذف کرده‌اند در حال افزایش است و بسیاری نیز قوانین داخلی در مورد ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی را کنار گذاشته‌اند.

اما کدام کشورهای اروپایی هستند که گردشگران می‌توانند بدون واکسن یا آزمایش کرونا به آن‌ها سفر کنند؟اتریش یکی از آخرین کشورهای اروپایی بود که قوانین محدودیت‌زا به روی گردشگران خارجی را لغو کرد. از ۱۶ مه، هیچ مدرکی مبنی بر واکسیناسیون، بهبودی یا جواب تست منفی برای بازدید از پایتخت تاریخی وین لازم نیست.

در این کشور همچنین قوانین کرونایی از جمله نیاز به استفاده از ماسک در مکان‌های عمومی برداشته شده‌اند.بلغارستان در آغاز ماه مه از ورود تمامی مسافران را آزاد اعلام کرد. وزارت خارجه این کشور در بیانیه‌ای تایید کرد که هیچ مدرکی برای کووید-۱۹ مورد نیاز نیست، بنابراین همه آزادند تا از مناظر متنوع بلغارستان از کوه‌های آن گرفته تا سواحل زیبای ساحل سیاه لذت ببرند. استفاده اجباری ماسک نیز مدت‌هاست که در این کشور لغو شده است.

وضع محدودیت‌های تازه در اتحادیه؛ فن در لاین: اومیکرون به سویه غالب در اروپا بدل می‌شودبا لغو تمامی قوانین ممنوعیت مربوط به کرونا در ۳ مه، گردشگران اجازه خواهند داشت در تابستان امسال، بدون دغدغه درباره مدارک مورد نیاز مربوط به کووید-۱۹ به سوی کرواسی حرکت کنند.

این «سرزمین هزار جزیره» می‌تواند مقاصد متعددی برای گردشگران داشته باشد.گتی ایمیجزپس از تشدید مجدد قوانین مربوط به کووید-۱۹ و الزامی کردن نتیجه تست کرونا برای ورود خارجی‌ها در دسامبر و در اوج شیوع سویه اومیکرون، جمهوری چک در ۹ آوریل ۲۰۲۲ تمامی محدودیت‌ها و اجبارهای مرتبط با کرونا را برای ورودی‌های بین‌المللی حذف کرد. دیگر نیازی به زدن ماسک در اکثر مکان‌های عمومی نیست، هرچند وسائل حمل و نقل عمومی و تاکسی‌ها از این قانون استثنا شده‌اند.به لطف نرخ بالای واکسیناسیون در این کشور، دانمارک اولین کشور اتحادیه اروپا بود که تمامی محدودیت‌های داخلی کووید-۱۹ را در ابتدای فوریه لغو کرد. در ۲۹ مارس ۲۰۲۲ نیز کلیه الزامات برای ورودی‌های بین‌المللی لغو شد.پس از وضع و لغو‌‌های زیاد، که با اوج‌گیری و فروکش کردن موج‌های شیوع کرونا متناسب بود، یونان به صورت رسمی تمام اقدامات مربوط به کووید-۱۹ را در ۱ مه ۲۰۲۲ حذف کرد.

پوشیدن ماسک همچنان در داخل کشور اجباری است، اما برای بسیاری از گردشگران جزایر یونان این قانون عملا به آن صورت دست و پا گیر نخواهد بود.

گردشگران می‌توانند بار دیگر از جزایر یونان بازدید کنندمجارستان

به لطف حذف همه محدودیت‌های ورودی مرتبط با کووید برای سفر به مجارستان، بوداپست می‌تواند بار دیگر مقصدی برای تعطیلات تابستانی گردشگران قرار گیرد. در این کشور دیگر هیچ قانونی برای فاصله‌گذاری اجتماعی وجود ندارد و زدن ماسک در وسایل نقلیه عمومی یا مکان‌های عمومی سرپوشیده نیز دیگر اجباری نیست.همه محدودیت‌های مربوط به کووید-۱۹ در ایسلند در ۲۵ فوریه ۲۰۲۲، هم برای مسافران بین‌المللی و هم برای شهروندان در داخل کشور برداشته شده است.

زدن ماسک دیگر در هیچ کجا اجباری نیست و هیچگونه تدابیری برای فاصله‌گذاری اجتماعی وجود ندارد. با این حال، این کشور هنوز تست و قرنطینه را برای کنترل شیوع کووید-۱۹ تشویق می‌کند.ایرلند با برداشتن تمامی محدودیت‌های ورودی مرتبط با کووید-۱۹ در ۶ مارس ۲۰۲۲، گردشگران دوستدار این کشور را خوشحال کرد. رفع محدودیت‌ها شامل داشتن فرم واکسیناسیون، تست قبل از ورود به کشور و همینطور فرم مکان‌یاب مسافر می‌شود. استفاده از ماسک هم که چند هفته قبل از آن، در ۲۸ فوریه، اختیاری شده بود.گردشگران از اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا، سوئیس یا بریتانیا همگی می‌توانند بدون نیاز به انجام آزمایش، اثبات واکسیناسیون یا گذراندن دوره قرنطینه وارد لتونی شوند. با این حال اگر از کشوری ثالث به لتونی سفر می‌کنید، هنوز به اثبات واکسینه بودن خود یا نتیجه تست منفی نیاز دارید.

استفاده از ماسک FFP2 نیز در حمل و نقل عمومی اجباری است.در اواسط ماه فوریه زمانی که لیتوانی اعلام کرد تمام شرایط ورود مسافران از کشورهای اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و همچنین تعدادی دیگر از جمله بریتانیا، ایالات متحده و نیوزلند را لغو می‌کند، این کشور به یکی از بی‌دردسرترین مقصد‌های اروپایی برای گذراندن تعطیلات تبدیل شد.

با این حال شما در آن‌جا همچنان ملزم به زدن ماسک در وسائل نقلیه عمومی هستید.لیتوانی از جمله کشورهای اروپایی است که محدودیت‌های کرونایی را به طور چشمگیری سبک کرده استمادیرا

هرچند پرتغال هنوز به مدرک واکسیناسیون یا نتیجه تست کووید-۱۹ احتیاج دارد، با این حال جزیره پرطرفدار مادیرا که بخشی از این کشور به شمار می‌رود تمامی الزامات ورود مرتبط با کرونا را برای گردشگران حذف کرده است.

اگرچه زدن ماسک به صورت در مکان‌های عمومی سرپوشیده و همراه داشتن مدرک واکسیناسیون برای ورود به رستوران‌ها، بارها و مکان‌های دیگر همچنان اجباری است.این سرزمین کمتر شناخته شده بالکان در اواسط مارس ۲۰۲۲ همه محدودیت‌های ورودی را لغو کرد. همچنین برای ورود به مراکز عمومی در اینجا دیگر نیازی به همراه داشتن پاسپورت واکسن نیست.

مونته‌نگرو با این حال دستور ماسک خود را برای مکان‌های عمومی سرپوشیده حفظ کرده است که این قانون شامل رستوران‌ها، بارها و هتل‌ها می‌شود.«بدون آزمایش، بدون قرنطینه، بدون ثبت‌نام!»

این سیاست نروژ برای ورود گردشگران از ۱۲ فوریه ۲۰۲۲ بدین سو بوده است، زمانی که این کشور شمال اروپا تمامی الزامات ورود کووید-۱۹ را برای مسافران بین‌المللی حذف کرد.

تمامی قوانین فاصله‌گذاری اجتماعی و ماسک در نروژ نیز حذف شده‌اند.در ۲۸ مارس ۲۰۲۲، لهستان قرنطینه هنگام ورود، اثبات واکسیناسیون و الزامی بودن تست قبل از ورود را لغو کرد. وضعیت جدید برای همه افراد، چه کسانی که از کشورهای غیر‌شنگن وارد می‌شوند و چه شهروندان کشورهای عضو معاهده شینگن وارد می شوند، یکسان اعمال می‌شود.

لهستان همچنین تمامی قوانین مربوط به استفاده از ماسک در اماکن عمومی را حذف کرده است.

کراکوف در لهستان با بالون‌های معروفش آماده بازدید از گردشگران می‌شودرومانی

این کشور اروپای شرقی در ۹ مارس تمامی موارد قرنطینه، تست و ردیابی مسافر را برای گردشگران بین‌المللی لغو کرد. همزمان زدن ماسک نیز که اجباری بود لغو شده است.صربستان همه قوانین ورود را در ۳ مه، مطابق با تعدادی دیگر از کشورهای اروپایی، کنار گذاشت.سفر به این کشور بالکان از ۱۹ فوریه بسیار آسان‌تر شده است چرا که تمام اجبارهای مرتبط مرتبط با کووید-۱۹ را برای بازدیدکنندگان، صرف نظر از وضعیت واکسیناسیون‌شان، حذف کرده است.

گرچه همچنان باید در وسایل نقلیه عمومی و مکان‌های عمومی سرپوشیده از ماسک استفاده کنید.کانوادر ۱ آوریل سوئد نیز همگی الزامات ورود مرتبط با کووید-۱۹ را برای بازدیدکنندگان خارجی حذف کرد. این بدین معنی است که صرف نظر از اینکه از کجا وارد می شوید، دیگر نیازی به ارائه مدرک برای واکسیناسیون یا تست منفی کووید ندارید.سوئیس نیز اعلام کرده است که از ۲ مه تمام قوانین محدودیت‌زای مرتبط با کرونا را برای بازدیدکنندگان بین‌المللی حذف می‌کند.

قبل از این تاریخ، مسافران باید مدرک واکسیناسیون خود را نشان می‌دادند. این کشور آلپ همچنین در ۱ آوریل استفاده اجباری از ماسک را لغو کرده است.