تلویزیون ایران کشته شدن معترضان در نیزار ماهشهر را تایید کرد

12/09/1398 04:41 ق.ظ

تلویزیون دولتی ایران دوشنبه شب در گزارشی کشته شدن شماری از معترضان - که 'اغتشاشگر' توصیف کرده - را در عملیات نیروهای امنیتی از جمله در شهرهای ماهشهر، بهبهان و شیراز تایید کرده است.

تلویزیون دولتی ایران دوشنبه شب در گزارشی کشته شدن شماری از معترضان - که 'اغتشاشگر' توصیف کرده - را در عملیات نیروهای امنیتی از جمله در شهرهای ماهشهر، بهبهان و شیراز تایید کرده است. صدا و سیمای ایران که زیر نظر آیت الله خامنه ای رهبر ایران اداره می شود در گزارشی که دوشنبه شب پخش کرد"مقابله سخت" (اشاره ای به تیراندازی) نیروهای امنیتی به معترضان در شهرهای شیراز، سیرجان، ماهشهر و همچنین شهر قدس، شهریار و ملارد در غرب...

صدا و سیمای ایران که زیر نظر آیت الله خامنه ای رهبر ایران اداره می شود در گزارشی که دوشنبه شب پخش کرد"مقابله سخت" (اشاره ای به تیراندازی) نیروهای امنیتی به معترضان در شهرهای شیراز، سیرجان، ماهشهر و همچنین شهر قدس، شهریار و ملارد در غرب تهران و فردیس در استان البرز را تایید کرد.

تلویزیون ایران این گزارش را تحت عنوان"تاملی ‌بر پروژه کشته‌سازی حوادث ‌اخیر در رسانه‌های معاند" پخش کرد و در آن از جمله به پوشش این خبرها در بی‌بی‌سی و ایران اینترنشنال اشاره کرد. سازمان عفو بین الملل می گوید توانسته است مرگ ۲۰۸ نفر در جریان اعتراضاتی که بعد از افزایش بهای بنزین در روز جمعه ۲۴ آبان در سراسر ایران بروز کرد را تایید کند.

در گزارش تلویزیون ایران آمده است:"در ماهشهر هم شرایط متفاوت‌تر از مناطق دیگر بود.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

زمانی که شیعه قدرت ندارد صبح تا شب مظلوم نمایی میکند همین که قدرت دستش افتاد شروع به کشتار میکند نمونه‌اش: ایران، عراق، سوریه، یمن، لبنان، افغانستان، پاکستان....... کشته شدن معترضان نه بلکه مهاجمین شریری که به مردم حمله کرده بودن و داشتن مردم رو میکشتن. این موجودات اگه کنترل نمیشدن، مردم بیگناه رو بیچاره میکردن.

واقعا باچه رویی میان و خبرمیدن لابدمیخوان بگن داعشی بودن و زدیمشون خدالعنت کنه باعث این فاجعه را اینها را همون معترضان اتش زدند و راستی مردم عادی تو نیزار برای چی رفته بودند و نیزار که شهر دوره و بدرک نمیرفتند و وقتی نیروی ویژه اومد فرار میکردند و بقبر پدرش میخنده کسی اسلحه دست بگیره تو ایران و بروی مامور ما و خافظ امنیت ما شلیک کنه و مگه مامور ما زن و بچه نداره اشغالها

تف به روی جمهوری اسلامی دروغگو خون این هم میهنان قربانی شده در زمین نخواهد ماند بزودی این اهریمنان به سزای اعمالشان خواهند رسید حکومت خونخوار اسلامی اخوندی نابود خواهد شد خامنه_ای دیکتاتور خون مردم رو کردن تو شیشه بعله...دقیقا جهان به چشم دید...ولی خب دست همیشه در صحنه دشمن در کار بوده...کاری از دسته جامعه_بین_الملل بر نمی آید.

در اعتراضات مردمی ایران در شهریار «بیش از یکصد نفر» کشته شده‌اندکلمه، وبسایت نزدیک به میرحسین موسوی، روز شنبه اول دسامبر 2019 گزارش کرد که تنها در شهریار در غرب هموطن عرب و فارس و لر و کرد و ترک و غیره را کشتند

عفو بین‌الملل: 208 نفر در سرکوب معترضان در ایران کشته شدندسازمان عفو بین‌الملل دقایقی قبل (دوشنبه 2 دسامبر 2019) اعلام کرد، در جریان اعتراض‌های اخیر در ایران 208 نفر طلب ما از سعودی یهودی خون تک‌تکشون رو ازتون پس می‌گیریم خواهید دید

نیویورک تایمز: در «بدترین ناآرامی‌» ۴۰سال اخیر ایران دست کم ۱۸۰ نفر کشته شدند🔺نیویورک تایمز: در «بدترین ناآرامی‌» ۴۰سال اخیر ایران دست کم ۱۸۰ نفر کشته شدند ⚡️روزنامه نیویورک‌_تایمز در گزارشی از اعتراضات اخیر در ایران که با سرکوب گسترده حکومتی روبرو شده است، آمار معترضان کشته شده را دست کم ۱۸۰ نفر اعلام کرد. چند نفر در سرکوب مردم دنیا توسط داعش آمریکا کشته شدند و با چه هزینه ی دلاری؟ روزی چند سیاهپوست غیر مسلح توسط پلیس آمریکا کشته میشوند؟ drirani12345566 این گزارش چند دروغ بزرگ دارد و نشان میدهد نویسنده خودش یک استمرارطلب بیشرم و وقیح و حقه باز است farnazfassihi

عفو بین‌الملل: دست کم ۲۰۸ نفر در اعتراض‌های ایران کشته شده‌اندسازمان عفو بین‌الملل اعلام کرد در جریان اعتراض‌های اخیر در ایران دست کم ۲۰۸ نفر کشته شده‌اند. تلفات ایران در جنگ جهانی دوم کمتره همه ما تو این کشته شده ها هستیم ... .. . اینهارو انگلیس روباه صفت و فرانسه پست کشتدشون

عفو بین‌الملل: دستکم ۲۰۸ نفر در اعتراضات ایران کشته شدند | DW | 02.12.2019تازه‌ترین آمار عفو بین‌الملل از کشته‌‌شدن دستکم ۲۰۸ نفر در جریان اعتراض‌های اخیر ایران حکایت دارد. جمهوری اسلامی همچنان از انتشار آمار کشته‌شدگان، مجروحان و بازداشت‌شدگان اعتراض‌های یادشده امتناع می‌کند. در فرانسه چه خبره ؟ جليقه زردها ؟؟ در نوار غزه چه خبره ؟ در آمريكا هر سال چند نفر از طريق Mass Shooting به قتل ميرسند ؟؟ سالى چند تا School Shooting اتفاق ميوفته ؟؟ آمار incest رو در كشورهاى غربى هم فراموش نكنين.

عفو بین الملل: دست‌کم 208 نفر در اعتراضات ایران کشته شده‌اندسازمان عفو بین الملل اعلام کرد که حداقل 208 نفر در اعتراضات اخیر ایران کشته شده‌اند. - خبرگزاری آناتولی

این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شودحق نشر عکستلویزیون دولتی ایران دوشنبه شب در گزارشی کشته شدن شماری از معترضان - که"اغتشاشگر" توصیف کرده - را در عملیات نیروهای امنیتی از جمله در شهرهای ماهشهر، بهبهان و شیراز تایید کرده است.

صدا و سیمای ایران که زیر نظر آیت الله خامنه ای رهبر ایران اداره می شود در گزارشی که دوشنبه شب پخش کرد"مقابله سخت" (اشاره ای به تیراندازی) نیروهای امنیتی به معترضان در شهرهای شیراز، سیرجان، ماهشهر و همچنین شهر قدس، شهریار و ملارد در غرب تهران و فردیس در استان البرز را تایید کرد.

تلویزیون ایران این گزارش را تحت عنوان"تاملی ‌بر پروژه کشته‌سازی حوادث ‌اخیر در رسانه‌های معاند" پخش کرد و در آن از جمله به پوشش این خبرها در بی‌بی‌سی و ایران اینترنشنال اشاره کرد.

سازمان عفو بین الملل می گوید توانسته است مرگ ۲۰۸ نفر در جریان اعتراضاتی که بعد از افزایش بهای بنزین در روز جمعه ۲۴ آبان در سراسر ایران بروز کرد را تایید کند.

در گزارش تلویزیون ایران آمده است:"در ماهشهر هم شرایط متفاوت‌تر از مناطق دیگر بود. در ماهشهر برخی از عوامل گروه‌های تجزیه طلب با سلاح گرم و حتی سلاح‌های نیمه سنگین و تیربار راه ارتباطی بندر ماهشهر با دیگر نقاط کشور و مسیر انتقال کالا را بسته بودند و همچنین قصد تصرف پتروشیمی ماهشهر و انفجار در آن را داشتند؛ در ماهشهر عملا برای ساعاتی، اغتشاش گران مسلح، جنگ مسلحانه به راه انداخته بودند. در چنین شرایطی، نیرو‌های حافظ امنیت برای نجات جان مردم ماهشهر وارد عمل شدند."

تلویزیون ایران در این گزارش با مقامی که"فرمانده نیروی انتظامی ماهشهر" معرفی شد مصاحبه کرد که در کنار نیزاری ایستاده و می گوید:"نیروهای معاند در این نیزارها مخفی شده بودند و اقدام به تیراندازی به سوی مامورین می کردند ولی با درایت و هوشیاری نیروهای مسلح ... توطئه آنها نقش بر آب شد."

در روزهای اخیر به دنبال برقراری مجدد تماس اینترنتی در ماهشهر دامنه برخورد نیروهای امنیتی با معترضان در این شهر استان خوزستان بیش از پیش روشن شده است.

به گفته شاهدان عینی، معترضان از روزجمعه ۲۴ آبان بسیاری از راه‌های منتهی به مجتمع پتروشیمی بندر امام خمینی از جمله جاده شهرک چمران به منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر را بسته بودند.Image captionبه گفته یک شاهد ساعت نه و نیم صبح روز دوشنبه ۲۷ آبان ماموران امنیتی در میدانی که معترضان بسته بودند پیاده شدند. در نزدیکی این میدان جایی است به نام نیزار و به گفته شاهدان از سمت نیزار به یکی از ماموران امنیتی سپاه شلیک می‌شود و بعد نیروهای امنیتی معترضان را به گلوله می‌بندند. این شاهد عینی گفت معترضانی که راه را بسته بودند مسلح نبودند و به سمت نیزار فرار کردند ولی ماموران امنیتی به آنها هم شلیک کردند. به گفته شاهدان عینی نزدیک به ۲۰ نفر در نیزار کشته شدند.

آرش از سربندر به بی‌بی‌سی فارسی گفت:"مردم خیلی مسالمت آمیز آمدند در سربندر و سر ورودی راه را بستند به اعتراض. شعارها هم خیلی بهداشتی بودند اما متاسفانه حکومت همیشه ناکارآمد است حتی در برخورد با شورش‌های شهری و بدون اطلاع از بافت جامعه و جامعه‌شناسی و شناختی که از منطقه باید داشته باشد سریعا اقدام می کند."