تلاش دوگانه فدراسیون فوتبال ایران برای جلب رضایت فیفا و مراجع تقلید

22/05/1398 08:30:00 ق.ظ

ظاهراً مقامات فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش امیدوارند تا با ورود تماشاگران زن به مسابقات ملی، فیفا فعلاً از شدت فشارهایش بکاهد و مهلت ایران برای حضور تماشاگران زن در مسابقات لیگ برتر را تمدید کند. گزارش اختصاصی یورونیوز درباره حضور زنان در ورزش‌گاه‌ها را بخوانید.

ظاهراً مقامات فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش امیدوارند تا با ورود تماشاگران زن به مسابقات ملی، فیفا فعلاً از شدت فشارهایش بکاهد و مهلت ایران برای حضور تماشاگران زن در مسابقات لیگ برتر را تمدید کند. گزارش اختصاصی یورونیوز درباره حضور زنان در ورزش‌گاه‌ها را بخوانید. مقامات فدراسیون فوتبال ایران فراهم شدن شرایط برگزاری بدون تنش مسابقات لیگ برتر را دلیل تاخیر در...

مقامات فدراسیون فوتبال ایران فراهم شدن شرایط برگزاری بدون تنش مسابقات لیگ برتر را دلیل تاخیر در شروع لیگ برتر می‌دانند اما بسیاری از ناظران معتقدند دلیل اصلی این تاخیر، قطعی نشدن امکان حضور تماشاگران زن در مسابقات لیگ برتر است.

با این حال هنوز معلوم نیست که اگر شرایط فوق محقق شود، آیا لیگ برتر فوتبال ایران بدون حضور تماشاگران زن برگزار خواهد شد یا نه؛ چراکه در صورت برگزاری این مسابقات بدون حضور تماشاگران زن، خطر تعلیق فدراسیون فوتبال ایران از سوی فیفا جدی است.

نیروهای اجتماعی محافظه‌کار جامعه ایران، مخالف حضور زنان در ورزشگاه‌ها هستند و ظاهراً وزارت ورزش دولت روحانی در تلاش است تا رضایت این مخالفان ذی‌نفوذ را جلب کند تا مسابقات لیگ برتر آغاز شود. مراجع تقلید و علما در رأس این نیروهای اجتماعی محافظه‌کارند. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

رنج‌های نهادینه‌شده| احمد آرام

بارها شده است که واژه‌ «رنج»، نویسندگان را به خود مشغول داشته تا با یک درک اصولی، آن را در آثار خود بصری جلوه دهند؛ آن هم به گونه‌ای که زمان و مکان در رنج، هم شنیداری باشد و هم دیداری. و اگر رنج تخیل را به بازی بگیرد، بدون شک، از راه چنین تخیلی جغرافیای دیگران با جغرافیای زیستگاه ما گره خواهد خورد؛ و سرمنشأ چنین پیوندی رنج مشترک است. از همین‌روست که رفت‌وبرگشت به جهان ادبی نویسندگانِ قدر، قضاوت کردن پندارهای خود در بازیافت مکان و زمان‌های فرّار است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

آخرین فرصت برای ذوب آهن در فوتبال آسیاامشب در دوحه قطر، ذوب آهن اصفهان - آخرین نماینده ایران در فوتبال لیگ قهرمانان آسیا - برای رسیدن به مرحله بعدی، با الاتحاد عربستان روبرو خواهد شد.

بازداشت دو نفر در ارتباط با ستاره تیم فوتبال آرسنالبه گفته پلیس دو مرد با اتهام تخلف از نظم عمومی و در ارتباط با بازیکن تیم فوتبال آرسنال بازداشت شده‌اند. این دو نفر روز پنجشنبه در بیرون محل سکونت مسعود اوزیل بازداشت شدند.

فوتبال سخت روی گِل و لای در جریان فستیوالی در بلاروسفستیوال فوتبال در گِل و لای روز شنبه دهم اوت بسیاری از علاقمندان به تجربه این نوع ورزش را به روستای کوچکی در دومبرووکا، واقع در سیصد کیلومتری غرب مینسک، پایتخت بلاروس کشاند.

زمان آغاز لیگ برتر فوتبال اعلام شد- اخبار ورزشی - اخبار تسنیم - Tasnim«زمان آغاز لیگ برتر فوتبال اعلام شد» رئیس سازمان لیگ: نوزدهمین دوره لیگ_برتر از روز ۳۱ مرداد آغاز می‌شود

قوانین اصلاح نشود، محروم می شویم- آیین‌نامه انضباطی جدید فیفا ابلاغ شده آیین‌نامه‌ای که با توجه به قوانین فوتبال ایران هر بندش می‌تواند محرومیت جدی را برای ایران به همراه داشته باشد - یکی از اساسی‌ترین نکات جدید آیین‌نامه، بندهای صریحی درباره رعایت کردن حقوق بشر در زمینه فوتبال است 📹:

آخرین فرصت برای ذوب آهن در فوتبال آسیاامشب در دوحه قطر، ذوب آهن اصفهان - آخرین نماینده ایران در فوتبال لیگ قهرمانان آسیا - برای رسیدن به مرحله بعدی، با الاتحاد عربستان روبرو خواهد شد.