تقی رحمانی: قوه قضائیه به جای فیلم مخفی با نرگس محمدی مصاحبه کند

27/04/1399 05:44 ب.ظ

تقی رحمانی، همسر نرگس محمدی، زندانی سیاسی در ایران، درباره پخش یک فیلم از زندان زنجان گفته که 'فیلمبرداری مخفی' از همسرش هنگامی که به کرونا مبتلاست، نه تنها از نگرانی خانواده نکاسته، بلکه سوال‌های دیگری را هم مطرح کرده است. او گفته فرزندانش ۱۱ ماه با مادرشان حرف نزده و نگران او هستند.

به دنبال انتشار خبر ابتلای خانم محمدی به کرونا و واکنش‌های گسترده به این خبر، برنامه ۲۰:۳۰ در تلویزیون ایران که ارتباط نزدیکی با نهادهای امنیتی دارد، دیشب فیلمی از زندان زنجان پخش کرد و گزارشگر آن گفت برخلاف ادعای رسانه‌ها و گزارش‌ها در شبکه‌های اجتماعی خانم محمدی حالش خوب است و به امکانات پزشکی لازم دسترسی دارد.

این فیلم نشان می‌داد که یک نفر با لباس پزشکی در زندان نرگس محمدی و شماری دیگر از زنان زندانی را معاینه می‌کند. در این فیلم برای چند ثانیه تصویر خانم محمدی دیده می‌شود که ماسک به صورت دارد و از میان گفتگوی او با دکتر فقط یک کلمه"خوبه" و تشکر او شنیده می‌شود.

تقی رحمانی، فعال سیاسی و همسر خانم محمدی که به همراه دو فرزندشان در فرانسه است، به بی‌بی‌سی گفت:"این فیلم که مخفیانه از نرگس ضبط شده نشان داد قوه قضاییه ایران حاضر نیست سخنان یک زندانی را که موضع مخالف دارد، پخش کند ولی حاضر است شوی سیاسی از او نشان دهد.

همسر خانم محمدی"تاکید قوه قضاییه بر انکار شیوع گسترده بیماری در زندان زنجان" و مرخصی ندادن به خانم محمدی را نشانه"انتقام‌گیری" و"ستیز" نهادهای اطلاعاتی خواند و گفت مخصوصا وزارت اطلاعات ایران با همسرش سر"لجبازی" دارد. headtopics.com

آقای رحمانی"انکار" ابتلای خانم محمدی به کرونا را"خطرناک" توصیف کرد و گفت، هم نگران جان خانم محمدی است هم سایر زندانیان که مدیران زندان زنجان بیماری آنها را پنهان می‎‌کنند.در فیلمی که بیست و سی پخش کرده، با صادق نیارکی اسماعیل، رییس کل دادگستری زنجان هم مصاحبه شده که در آن می‌گوید"هر روز زندانیان معاینه می‌شوند که حتی اگر مشکوک بودند، نسبت به جداسازی آنها اقدام کنیم.

تقی رحمانی خطاب به قوه قضائیه ایران گفت که"به جای پخش این فیلم چند ثانیه از صحبت‌های نرگس محمدی را منتشر می‌کردند که خودش نظرش را بگوید." او اعتقاد دارد که خانم محمدی قطعا به کرونا مبتلا شده و با توجه به"آمبولی ریه" و پیش زمینه‌های دیگر، این بیماری برای همسرش خطرناک است و باید به مرخصی فرستاده شود.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

ماهواره «امید» امارات پس از دو بار تاخیر از ژاپن به فضا پرتاب می‌شودامارات پس از دو بار تاخیر ، روز دوشنبه، ۲۰ ژوئيه، با همکاری ژاپن ماهواره «امید» خود را به فضا ارسال می‌کند

از سرگیری پروازهای امارات به تهران پس از ۶ ماهپس از شش ماه توقف، پروازهای خطوط هوایی امارات به تهران مجددا از سر گرفته شد و صبح امروز اولین پرواز در فرودگاه امام خمینی تهران به زمین نشست.

گزارش یاهو‌نیوز از مجوز ترامپ به سی‌آی‌ای برای انجام عملیات‌ سایبری علیه ایران«یاهو نیوز» در گزارشی به نقل از مقام‌های پیشین آمریکا نوشته سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سی‌آی‌ای) پس از گرفتن اختیارات گسترده‌ از دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۸ میلادی، تعدادی عملیات سایبری سری علیه ایران و چند هدف دیگر انجام داده است.

پس از یک‌روز آتش‌بس؛ درگیری‌ مرزی ارمنستان و آذربایجان از سر گرفته شدعلاوه بر درخواست روسیه، ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا از دو کشور برای توقف درگیری‌های نظامی، محمد جواد ظریف وزارت خارجه ایران نیز اعلام کرده که آمادۀ میانجیگری میان دو همسایه شمالی است.

انتقاد مجدد ترکیه از حملات ارمنستان به خاک آذربایجان

توافق انتقال داده‌های شخصی از اروپا به آمریکا باطل شددیوان دادگستری اتحادیه اروپا روز پنج‌شنبه با صدور حكمی توافق این اتحادیه با آمریكا در خصوص انتقال داده‌های شخصی به خارج از اروپا را به دلیل نگرانی‌های موجود در مورد عدم حفاظت لازم از آنها در ایالات متحده آمریکا باطل کرد.