تقابل هنر و سیاست؛ واکنش تند مقامات مجارستان به سخنان جورج کلونی درباره اوربان

تقابل هنر و سیاست؛ واکنش تند مقامات مجارستان به سخنان جورج کلونی درباره اوربان

سیاست مجارستان, ویکتور اوربان

24/11/2020 08:31:00 ب.ظ

تقابل هنر و سیاست؛ واکنش تند مقامات مجارستان به سخنان جورج کلونی درباره اوربان

سخنگوی وزارت خارجه مجارستان، اظهارات جورج کلونی که ویکتور اوربان را عامل ترویج خشم و نفرت در جهان خوانده بود را «احمقانه» توصیف کرد.

دولت مجارستان با انتقاد از جورج کلونی، اظهارات وی درباره ویکتور اوربان را احمقانه خواند. سخنگوی وزارت خارجه مجارستان، تاماس منچرز در صفحه فیس بوک خود نوشت: «جورج کلونی بازیگر خوب و شایسته احترام است، اما نباید انتظار سخنانی سیاسی از او داشت.»

خشم مقامات مجارستانی بخاطر بخشی از سخنان جورج کلونی در مصاحبه با مجله «جی کیو» است. وی در بخشی از مصاحبه درباره آخرین فیلمش «آسمان نیمه شب» که در آن او نقش یک دانشمند را در دنیای پساآخرالزمانی بازی می کند، گفت که «حتی پیش از شیوع ویروس کرونا جهان دستخوش ترویج و گسترش خشم و نفرت و دوگانگی شده بود.» خشم و نفرتی که برای حس و تجربه بیشتر آن باید به «مجارستان اوربان و یا برزیل بولسونارو» بروید. بدین ترتیب، بازیگر محبوب آمریکایی ویکتور اوربان و سیاست هایش را عامل ترویج خشم و نفرت در مجارستان دانست.

ادامه مطلب: H.R.H »

تفاوت انتخابات امروز لبنان با ادوار پیشین؛ نقطه پایانی بر سه سال نظم شکننده و عدم ثبات؟- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

اعتراض کارکنان بخش فرهنگ و هنر فرانسه: به قرنطینه فرهنگی پایان دهیددولت فرانسه تصمیم گرفته است که به دنبال عدم کاهش موارد ابتلای روزانه به بیماری «کووید ۱۹» تعطیلی اماکن فرهنگی را به مدت حداقل سه هفته دیگر تمدید کند.

«هنر نگارگری» ایران جهانی شد«هنر مینیاتور» (نگارگری) در پانزدهمین اجلاس کمیته بین‌الدول میراث فرهنگی ناملموس در فهرست میراث جهانی ناملموس یونسکو به ثبت رسید. اینم لودر بندازین خرابش کنین. ولی به اون چند پدرها بگید این یکی دیگه مکان نیست که خرابش کنید. یه چی تو مایه های فرهنگی هستش که تر میزنه به اسلام و مسلمین جهان

هنر و فرهنگ هفته؛ یلدای بلند تنهایان، روز کوتاه پرستار، حسرت سینما - BBC News فارسیهفته هنر و فرهنگ مصادف بود با شب بلند یلدایی بی یار و خریدار، و هم روزکوتاه پرستاران همین تداخل روزنامه ایران را واداشت تا ترکیب یلدا و روز پرستار از میان کارهای شهاب جعفرنژاد برای عکس اول هفته خود انتخاب کند. برف و سرما در شب تولد مسیح، ایرانیان را سرمست کرد تا زمانی که بهمن رسید. کارشناسان نوید دادند که چون شهرها را به غارت داده ایم، پس بدانیم که سیل، بهمن و زلزله به سوی ما راه دارد و جان هم می گیرد. روزگاری شاعر طناز سروده بود: هر بلایی که تو راهه… حال مرا میپرسه. وقتی جوابش نمیدم، هی میزنه و میرقصه.

سرکوب و سانسور هفتگی؛ رهبری که با کتمان خفقان، از هنر و طنز حرف می‌زند

اردوغان: سرزمین پربرکت آناتولی، مهد رویش و تجلی هنر استاردوغان: سرزمین پربرکت آناتولی، مهد رویش و تجلی هنر است با برخی خبرهایتان آتش به خرمن پانفارسیزمها زده‌اید. اود قویوپسوز پانفارسیزم، شوونیسم، ایرانشهری و پان ایرانیست ایتلرینه و کوردها لیاقت بودن در این سرزمین را ندارند. آنها را بیرون کنید.

Aa دولت مجارستان با انتقاد از جورج کلونی، اظهارات وی درباره ویکتور اوربان را احمقانه خواند. سخنگوی وزارت خارجه مجارستان، تاماس منچرز در صفحه فیس بوک خود نوشت: «جورج کلونی بازیگر خوب و شایسته احترام است، اما نباید انتظار سخنانی سیاسی از او داشت.» خشم مقامات مجارستانی بخاطر بخشی از سخنان جورج کلونی در مصاحبه با مجله «جی کیو» است. وی در بخشی از مصاحبه درباره آخرین فیلمش «آسمان نیمه شب» که در آن او نقش یک دانشمند را در دنیای پساآخرالزمانی بازی می کند، گفت که «حتی پیش از شیوع ویروس کرونا جهان دستخوش ترویج و گسترش خشم و نفرت و دوگانگی شده بود.» خشم و نفرتی که برای حس و تجربه بیشتر آن باید به «مجارستان اوربان و یا برزیل بولسونارو» بروید. بدین ترتیب، بازیگر محبوب آمریکایی ویکتور اوربان و سیاست هایش را عامل ترویج خشم و نفرت در مجارستان دانست. اورس فاركاس، سخنگوی دولت هم در پاسخ به سوال تلویزیون دولتی مجارستان، درباره اظهارات كلونی گفت كه این «بازیگر هالیوود عامل و پیام آور، سیاست های مهاجرتی و جامعه بازِ جورج سوروس است.» سوروس، پدر انقلاب های مخملی، میلیاردر آمریکایی مجارتبار است که در ده سال گذشته در مجارستان به دشمن شماره یک دولت ویکتور اوربان تبدیل شده است. جورج کلونی از طریق وابستگان خبری خود به اظهارات مقام مجار واکنش نشان داد و در وبسایت تلکس کشور مجارستان آنرا منتشرکرد. جورج کلونی می گوید: «دستگاه تبلیغاتی و پروپاگاندای اوربان بدون توقف دروغ می گوید.» این هنرپیشه آمریکایی تاکید کرد که تنها یک بار جورج سوروس دیدارکرده است. آقای کلونی همچنین می گوید «شرمنده خواهد شد اگر روزی درباره اقتدارگرایانی چون ویکتور اوربان واکنش نشان ندهد.» در پایان واکنش های جورج کلونی در وبسایت تلکست می خوانیم: «در اوایل سال ۲۰۰۰ در مجارستان بودم و در پیاده روی کنار دانوب قدم می زدم. در آن زمان مجارستان نمونه درخشان یک دموکراسی موفق بود. منتظر روزی هستم که مجارستان دوباره شبیه به آنروزها شود.» ویکتور اوربان، نخست وزیر مهاجرستیز و اسلام هراس مجارستان یکی از رهبران راستگرایان افراطی قاره اروپاست. او ده سال است که عالی ترین مقام اجرایی در مجارستان را در اختیار دارد و تا حد ممکن سعی کرده است ایدئولوژی «راست و ملی گرایانه اش» را اجرا کند. سیاست های ضددموکراتیک و در برخی مواقع نژادپرستانه دولت مجارستان به عنوان عضوی از اتحادیه اروپا، بارها مورد انتقاد دیگر کشورهای عضو و نهادهای حقوق بشری قرارگرفته است. در حال حاضر دولت مجارستان به همراه لهستان و اسلوونی، در مخالفت با مشروط کردن بودجه اتحادیه اروپا به حاکمیت قانون، بودجه بلندمدت و بسته حمایتی بهبود کووید۱۹ را نیز وتو کرده است. هم‌رسانی این مطلب: