تقابل هنر و سیاست؛ واکنش تند مقامات مجارستان به سخنان جورج کلونی درباره اوربان

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 27 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 59%

سخنگوی وزارت خارجه مجارستان، اظهارات جورج کلونی که ویکتور اوربان را عامل ترویج خشم و نفرت در جهان خوانده بود را «احمقانه» توصیف کرد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

دولت مجارستان با انتقاد از جورج کلونی، اظهارات وی درباره ویکتور اوربان را احمقانه خواند. سخنگوی وزارت خارجه مجارستان، تاماس منچرز در صفحه فیس بوک خود نوشت: «جورج کلونی بازیگر خوب و شایسته احترام است، اما نباید انتظار سخنانی سیاسی از او داشت.»

اورس فاركاس، سخنگوی دولت هم در پاسخ به سوال تلویزیون دولتی مجارستان، درباره اظهارات كلونی گفت كه این «بازیگر هالیوود عامل و پیام آور، سیاست های مهاجرتی و جامعه بازِ جورج سوروس است.» سوروس، پدر انقلاب های مخملی، میلیاردر آمریکایی مجارتبار است که در ده سال گذشته در مجارستان به دشمن شماره یک دولت ویکتور اوربان تبدیل شده است.

این هنرپیشه آمریکایی تاکید کرد که تنها یک بار جورج سوروس دیدارکرده است. آقای کلونی همچنین می گوید «شرمنده خواهد شد اگر روزی درباره اقتدارگرایانی چون ویکتور اوربان واکنش نشان ندهد.»

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اعتراض کارکنان بخش فرهنگ و هنر فرانسه: به قرنطینه فرهنگی پایان دهیددولت فرانسه تصمیم گرفته است که به دنبال عدم کاهش موارد ابتلای روزانه به بیماری «کووید ۱۹» تعطیلی اماکن فرهنگی را به مدت حداقل سه هفته دیگر تمدید کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

«هنر نگارگری» ایران جهانی شد«هنر مینیاتور» (نگارگری) در پانزدهمین اجلاس کمیته بین‌الدول میراث فرهنگی ناملموس در فهرست میراث جهانی ناملموس یونسکو به ثبت رسید. اینم لودر بندازین خرابش کنین. ولی به اون چند پدرها بگید این یکی دیگه مکان نیست که خرابش کنید. یه چی تو مایه های فرهنگی هستش که تر میزنه به اسلام و مسلمین جهان
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

هنر و فرهنگ هفته؛ یلدای بلند تنهایان، روز کوتاه پرستار، حسرت سینما - BBC News فارسیهفته هنر و فرهنگ مصادف بود با شب بلند یلدایی بی یار و خریدار، و هم روزکوتاه پرستاران همین تداخل روزنامه ایران را واداشت تا ترکیب یلدا و روز پرستار از میان کارهای شهاب جعفرنژاد برای عکس اول هفته خود انتخاب کند. برف و سرما در شب تولد مسیح، ایرانیان را سرمست کرد تا زمانی که بهمن رسید. کارشناسان نوید دادند که چون شهرها را به غارت داده ایم، پس بدانیم که سیل، بهمن و زلزله به سوی ما راه دارد و جان هم می گیرد. روزگاری شاعر طناز سروده بود: هر بلایی که تو راهه… حال مرا میپرسه. وقتی جوابش نمیدم، هی میزنه و میرقصه.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

سرکوب و سانسور هفتگی؛ رهبری که با کتمان خفقان، از هنر و طنز حرف می‌زند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اردوغان: سرزمین پربرکت آناتولی، مهد رویش و تجلی هنر استاردوغان: سرزمین پربرکت آناتولی، مهد رویش و تجلی هنر است با برخی خبرهایتان آتش به خرمن پانفارسیزمها زده‌اید. اود قویوپسوز پانفارسیزم، شوونیسم، ایرانشهری و پان ایرانیست ایتلرینه و کوردها لیاقت بودن در این سرزمین را ندارند. آنها را بیرون کنید.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »