تفسیر: دونالد ترامپ خطایی در سیر تاریخ نبود | DW | 08.11.2020

18/08/1399 01:14 ب.ظ

پیروزی جو بایدن در کانون توجه مفسران رسانه‌ها قرار دارد. مفسر 'تاگس‌شاو' از کار دشوار بایدن در فردای انتخابات می‌گوید. اما به باور او اهمیت ۷۰ میلیون رای مردم آمریکا به دونالد ترامپ را نیز نمی‌باید از نظر دور داشت.

پیروزی جو بایدن در کانون توجه مفسران رسانه‌ها قرار دارد. مفسر 'تاگس‌شاو' از کار دشوار بایدن در فردای انتخابات می‌گوید. اما به باور او اهمیت ۷۰ میلیون رای مردم آمریکا به دونالد ترامپ را نیز نمی‌باید از نظر دور داشت. کاترین براند تفسیری برای سایت خبری"تاگس‌شاو" وابسته به شبکه یک تلویزیون آلمان نوشته است.

او بر این باور است که ترامپ برای آسیب رساندن به دموکراسی پا به میدان نهاده بود و به این کار تا فردای روز اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ادامه داده است.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید براند می‌گوید که او این سیاست را تا واپسین روز هم ادامه داد و با طرح ادعای بی‌اساس به"تقلب در انتخابات" و"سرقت نتایج انتخابات" به بنیان دموکراسی آسیب رساند. بدیهی است که انجام همه این وظایف بدون داشتن اکثریت مجلس سنا، کاری بس دشوار خواهد بود. براند می‌نویسد: «دونالد ترامپ باید کاخ سفید را ترک کند، آن‌هم به شکل دموکراتیک. چنین امری برای آمریکا خوب است. اما او را نمی‌‌توان خطایی در تاریخ دانست و به همین دلیل نیز فائق آمدن بر میراث ترامپ کار دشواری است که بر روی دوش جو بایدن سنگینی می‌کند.»

ویلمینگتون، محل سخنرانی جو بایدن و کامالا هریس، پس از اعلام پیروزی انتخابات. بایدن مردم آمریکا را به وحدت فراخواند. لحظاتی پس از اعلام خبر پیروزی بایدن، مردم آمریکا به خیابان‌ها آمدند. عده‌ای برای برپا کردن جشن پیروزی و عده‌ای برای اعتراض و مخالفت.

ادامه مطلب:
dw_persian »