علمای ترکیه: اسرائیل باید در مجامع بین‌المللی محاكمه شود

18/08/1399 01:09:00 ب.ظ

انجمن علمای ترکیه اعلام کرد رژیم صهیونیستی باید به علت كشتار مردم فلسطین در مجامع بین‌المللی محاكمه شود. - خبرگزاری آناتولی

انجمن علمای ترکیه اعلام کرد رژیم صهیونیستی باید به علت كشتار مردم فلسطین در مجامع بین‌المللی محاكمه شود. - خبرگزاری آناتولی 08.11.

2020 استانبول/ رنا جاموس/ خبرگزاری آناتولی انجمن علمای ترکیه برای قدس که از طریق ویدئوکنفرانس نشستی جهت بررسی تحولات اخیر قدس و فلسطین برگزار کرد، با صدور بیانیه پایانی این نشست تاکید کرد: رژیم صهیونیستی باید به علت تجاوز به فلسطین و كشتار مردم آن در مجامع بین المللی محاكمه شود.

در این بیانیه آمده است: «عادی‌سازی روابط برخی کشورها با رژیم صهیونیستی خیانت به خدا، رسول اکرم (ص)، مومنان، قدس و مسجدالاقصی بوده و باید از این اقدامات جلوگیری شود. ریاست امور دینی ترکیه تصمیم گرفت که هر سال فعالیت‌هایی تحت عنوان هفته‌ای برای اسرا و معراج و بیت المقدس برگزار کند و از وزارتخانه‌های اوقاف جهان اسلام می‌خواهیم که این فعالیتها را برای دفاع از قدس انجام دهند.

پروفسور علی کرکاش از دانشگاه دجله ترکیه گفت: باید امت اسلامی با معامله قرن مبارزه کند و اقشار مختلف ترکیه برای شکست آن نقش مهمی دارند. وی افزود: امت اسلامی در قبال مشکلات متحد شده و برای دفاع از مقدسات تلاش کنند. همچنین جامعه مدنی ترکیه در داخل"کمیته قدس" تشکیل دهد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>