تعداد معاملات مسکن تهران در تیر ماه حدود ۶۵ درصد نسبت به پارسال کاهش یافت

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 21 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بانک مرکزی ایران در گزارشی از کاهش تعداد معاملات مسکن در تیرماه امسال در مقایسه با ماه مشابه سال قبل (تیر ماه ۱۳۹۷) خبر داده است. بر این اساس در تیر ماه امسال ۴۷۹۰ آپارتمان در شهر تهران معامله شده است که این رقم نسبت به تیر ماه گذشته ۶۴.۶ درصد کاهش نشان می‌دهد. در گزارش اخیر بانک مرکزی همچنین به افزایش قابل توجه قیمت مسکن در پایتخت اشاره شده است.

در تیر ماه امسال بیشترین تعداد معاملات، خانه‌های ۵۰ تا ۶۰ متر مربعی را شامل می‌شده که حدود ۱۵ درصد کل معاملات را در بر می‌گرفته.در تیر ماه امسال ، متوسط قیمت یک متر مربع واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۱۳ میلیون و ۳۵۱ هزار تومان بوده؛ که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۴/ ۰ و ۹۱ و نیم درصد افزایش قیمت داشته است.منطقه ۱۱در مرکز شهر تهران است و از شمال به میدان انقلاب و خیابان آزادی و از جنوب به میدان راه‌آهن و خیابان شوش منتهی می‌شود.

البته مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی اخیرا در گزارشی گفته با احتساب مسکن خالی، تعداد خانه‌های موجود پاسخگوی نیازهاست. بر اساس سرشماری نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵، آمار خانه‌های خالی در ایران از یک‌ میلیون و ۶۶۳ هزار واحد در سال ۱۳۹۰ به ۲ میلیون و ۵۸۷ هزار واحد در سال ۱۳۹۵ افزایش یافته که حدود ۵۵ درصد رشد داشته است.یکی از دلایل افزایش قیمت کمبود عرضه مسکن بوده که به تشدید گرانی و اجاره بها دامن زده است

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

قیمت مسکن در کدام مناطق تهران کاهش یافت؟در تیر ماه سال ۱۳۹۸، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به ۴.۸ هزار واحد مسکونی رسیده که در مقایسه با ماه پیش و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۲۰ و ۶۴.۶ درصد کاهش داشته است. پاییز 96 متری 7 بود، الان بالای 25 مسکن متری 2-3 میلیون ارزون شده😄😄😄😄😄😄 اولش 350% گرون شده، الان 10% ارزون شده
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

افول بازار مسکن در قلب پایتختافول بازار مسکن در قلب پایتخت بازار مسکن در شرایطی رشد ۰.۴ درصد ماهانه را در تیرماه ۱۳۹۸ به ثبت رساند که این افزایش اندک را مدیون رشد قیمت آپارتمان مناطق جنوبی بود و مناطق میانی با افت قیمت مواجه شدند. شوخی نکن!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تولید بیش از 141 هزار وسیله نقلیه طی شش ماه گذشته در ساکاریای ترکیه
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بازار مسکن به حال خود رها شده استنماینده مردم کرمانشاه خطاب به رئیس جمهور گفت: افزایش بی‌رویه و افسارگسیخته قیمت‌ها و نبود نظارت و بی‌توجهی مسئولان ذیربط عرصه را بر اقشار مختلف مردم تنگ کرده است؛ علیرغم تایید جنابعالی مبنی‌ بر قصور و بی‌توجهی به موضوع بسیار مهم مسکن در سال گذشته اما متأسفانه شاهد عدم توجه به یکی از اساسی‌ترین نیازهای مردم هستیم.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

قطع برق ١٥ دستگاه اجرایی پرمصرف در تهران/ در یک ماه گذشته شاهد کاهش میزان مصرف برق در تهران بودیمسخنگوی وزارت کشور با اشاره به تصمیم اخیر وزارت نیرو و کشور مبنی بر نظارت بر میزان مصرف دستگاه‌های اجرایی از کاهش مصرف برق در ساعات اوج مصرف و همچنین قطع برق ١٥ دستگاه اجرایی پرمصرف در تهران خبر داد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

سپاه در جنگ هشت ساله (بخش چهارم): شکست در خاک عراقچیزی ک توو ایران مهم نبوده و نیست جوون آدماس و چیزی ک بسیار مهمه حفظ نظام ب هر قیمتیه .
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »