تظاهرات بزرگ در موریس علیه نشت نفت و مرگ دلفین‌ها - BBC News فارسی

09/06/1399 12:27:00 ق.ظ

تظاهرات بزرگ در موریس علیه نشت نفت و مرگ دلفین‌ها

هزاران نفر در اعتراض به نحوه برخورد مقام های موریس با نشت عظیم نفتی و کشف لاشه ۳۹ دلفین در پورت لوئیس، پایتخت این کشور، تظاهرات کرده اند. بسیاری خواستار استعفای دولت شدند و تی شرت هایی به تن کرده بودند که بر آن نوشته بود: "کشورم را دوست...

بسیاری خواستار استعفای دولت شدند و تی شرت هایی به تن کرده بودند که بر آن نوشته بود: "کشورم را دوست دارم. از دولتم سرافکنده ام." این بزرگترین تظاهرات در موریس در سال های اخیر است. روز ۲۵ ژوئیه با برخورد یک کشتی ژاپنی به یک تپه مرجانی حدود هزار تن نفت به یک ناحیه تحت حفاظت حیات وحش ریخت.

بسیاری از مردم این جزیره معتقدند دولت می توانست برای جلوگیری از این نشت بیشتر بکوشد. همچنین از تصمیم غرق کردن عمدی بخشی از کشتی در پی دو تکه شدن آن انتقاد شده است. در تظاهرات روز شنبه یک زن به یاسین محبوت خبرنگار بی بی سی گفت: "من اینجا آمده ام چون ما خواهان روشن شدن حقیقت هستیم."

"وقتی کشتی به سواحل ما نزدیک شد مقام ها هیچ کاری نکردند - برای ۱۲ روز تا زمان نشت نفت هیچ کاری نکردند و حالا هزاران نفر تحت تاثیر قرار گرفته اند."

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

رقابت منهای متانت | بهناز شیربانی

این روزها کمتر فردی را می‌توان پیدا کرد که مخاطب پلتفرم‌های ایرانی نباشد. چند سالی است از ایجاد پلتفرم‌های داخلی می‌گذرد و سال‌ها پیش کمتر کسی متوجه ظرفیت‌های این بخش بود و ابعاد ساختاری پلتفرم‌ها به‌مرور آن‌قدر وسعت پیدا کرد تا به رقیبی جدی برای رسانه ملی بدل شد. اما شاید حدس‌زدن این موضوع که زمانی این مدیوم مخاطب گسترده‌ای پیدا کند کمی عجیب به نظر می‌رسید. آغاز ساخت‌وساز در پلتفرم‌های داخلی با آزمون و خطاهایی همراه بود و بسیاری بر این باور بودند که عدم آگاهی از فضای فرهنگی و سرمایه‌گذاری صرف روی چهره‌های مشهور و البته نبود آشنایی کافی با ساخت سریال برای طیف گسترده‌ای از مردم، پاشنه آشیل این بسترهای اینترنتی محسوب می‌شد؛ نقصی که به‌مرور مرتفع شد و شبکه نمایش خانگی بیش از هر چیز به دلیل نیاز جامعه به تکنولوژی روز و پاسخ به انحصار سریال‌سازی در تلویزیون به مسیرش ادامه داد. اما کشمکش‌های شبکه نمایش خانگی و صداوسیما تنها به جدال دو سال اخیر ختم نمی‌شود. می‌توان ریشه این اختلاف را در زمانی جست‌وجو کرد که بسیاری متوجه این واقعیت شدند که با قدرت‌گرفتن شبکه نمایش خانگی، مدیریت افکار عمومی از دستشان خارج شده و حالا زمانی است که باید وارد صحنه شوند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

تظاهرات هزاران نفره مخالفان ماسک در برلین؛ پلیس معترضان را متفرق کردتظاهرات آخر هفته مخالفان محدودیت‌های کرونایی «جشن آزادی و صلح» نام دارد و طیف گسترده‌ای از شهروندان از طبقات مختلف با گرایش‌های متفاوت و حتی متضاد سیاسی در آن شرکت می‌کنند.

کرونا در آفریقای جنوبی؛ ابتلای 2858 نفر در یک روز

کرونا در ایران؛ فوت 112 بیمار در شبانه‌روز گذشتهکرونا در ایران؛ فوت 112 بیمار در شبانه‌روز گذشته

ترکیه: موضع اتحادیه اروپا در قبال فعالیت‌مان در مدیترانه شرقی صمیمی نیستمعاون رئیس‌جمهور ترکیه موضع اتحادیه اروپا در قبال فعالیت‌های آنکارا در فلات قاره‌ای خود در مدیترانه شرقی را «فاقد صمیمیت» خواند. - خبرگزاری آناتولی

اتحادیه عرب بر اهمیت نقش روسیه در برقراری آرامش در منطقه تاکید کرد

دستورالعمل مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا در مورد ضرورت استفاده از ماسک پارچه‌ای در مدارس🔺دستورالعمل مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا در مورد ضرورت استفاده از ماسک پارچه‌ای در مدارس ⚡️مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا توصیه می‌کند که بازگشایی مدارس باید با پیروی از رفتارهایی که از شیوع کووید۱۹ پیشگیری می‌کنند، همراه باشد.