تظاهرات علیه محدودیت‌های کرونا در برلین - BBC News فارسی

تظاهرات علیه محدودیت های کرونا در برلین

29/08/2020 11:24:00 ب.ظ

تظاهرات علیه محدودیت های کرونا در برلین

هزاران نفر در اعتراض به محدودیت های مربوط به ویروس کرونا در برلین پایتخت آلمان تظاهرات کرده اند. پلیس زدن ماسک و فاصله گیری اجتماعی در این تظاهرات را اجباری کرده بود و در میانه روز دستور متفرق شدن تظاهرکنندگان به دلیل نادیده گرفتن این دستور را داد.

یک ساعت پیشEPAتوضیح تصویر،تظاهر کنندگان در نزدیکی ستون پیروزی برلین با شعار "موج اول، موج دوم، موج دائمی"هزاران نفر در اعتراض به محدودیت‌های مربوط به ویروس کرونا در برلین پایتخت آلمان تظاهرات کرده اند.پلیس زدن ماسک و فاصله گیری اجتماعی در این تظاهرات را اجباری کرده بود و در میانه روز دستور متفرق شدن تظاهرکنندگان به دلیل نادیده گرفتن این دستور را داد.

روحانی سرقت اسناد هسته‌ای از سوی اسرائیل را تأیید کرد | DW | 02.08.2021 بیانیه خبرنگاران بازمانده از واژگونی اتوبوس بررسی پیشنهاد وزارت بهداشت برای تعطیلی دو هفته ای کشور

این تظاهرات عمدا در آرامش برگزار شد اما پلیس بعدا در پی بروز برخی ناآرامی ها "شمار متعددی را دستگیر کرد."مقام های برلین به دلیل نگرانی از نقض تدابیر بهداشتی سعی داشتند مانع انجام این راهپیمایی شوند اما دادگاهی مانع چنین ممنوعیتی شد.به تخمین پلیس حدود ۱۸ هزار نفر در راهپیمایی شنبه شرکت کردند.

هرچند آلمان برخلاف بسیاری از دیگر کشورهای اروپایی تاکنون شاهد موج بزرگ ویروس کرونا نبوده، نرخ ابتلا در آن درحال افزایش است به طوری که این آمار به بالاترین حد از آوریل رسیده.این تظاهرات را جنبش کوئردنکن ۷۱۱ که در اشتوتگارت مستقر است ترتیب داد. این گروه در فیسبوک بیش از ۱۶ هزار دنبال کننده دارد و عمدتا از طریق تلگرام با هوادارانش ارتباط می گیرد. headtopics.com

اعتراض به قرنطینه ویروس کرونا: پشت تظاهرات آمریکا چیست؟این گروه معتقد است که مقررات ویروس کرونا ناقض حقوق و آزادی های اساسی مندرج در قانون اساسی آلمان است و خواهان لغو آنهاست.این گروه قبلا در روز اول اوت تظاهراتی را در برلین ترتیب داده بود که هزاران نفر از جمله برخی هواداران راست افراطی و توطئه پنداران که واقعی بودن کووید-۱۹ را قبول ندارند به آن پیوستند.

وبسایت دویچه وله گزارش داد که در تظاهرات روز شنبه هم پرچم ها و تی شرت های حامیان راست افراطی قابل مشاهده بود. ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

کرونا در آفریقای جنوبی؛ ابتلای 2858 نفر در یک روز

کرونا در ایران؛ فوت 112 بیمار در شبانه‌روز گذشتهکرونا در ایران؛ فوت 112 بیمار در شبانه‌روز گذشته

کرونا در ایتالیا دوباره اوج گرفت؛ ثبت 1462 مورد جدید ابتلا در یک روزبا ثبت 1462 مورد جدید ابتلا به کرونا در ایتالیا مجموع مبتلایان در این کشور به 265 هزار و 409 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی

محرم متفاوت؛ عزاداری در سایه کرونا در ایران - BBC News فارسیمراسم محرم امسال تحت تاثیر دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا، متفاوت از سالهای گذشته برگزار می‌شود. برگزاری دسته‌های عزاداری و پخش غذاهای نذری با محدودیت های سختگیرانه‌ای همراه است.

مردم رسالت مهمی در کاهش شیوع کرونا دارند/نگران سفرهای غیرضروری به شمال کشور هستیممعاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با بررسی‌های علمی دریافته‌ایم که با افزایش رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم، شاهد کاهش شیوع کرونا می‌شویم و این موضوع رسالت مهم مردم در کاهش شیوع این ویروس را برجسته کرده است.

چین هزاران نفر را در ارتباط با «جرائم مربوط به کرونا» بازداشت کرداز جمله متهمان مردی است که با خودرو کارکنان بخش‌های بهداشتی را تعقیب و آنها زیر می‌گرفته است.