تظاهرات علیه محدودیت‌های کرونا در برلین - BBC News فارسی

29/08/2020 11:24:00 ب.ظ

تظاهرات علیه محدودیت های کرونا در برلین

تظاهرات علیه محدودیت های کرونا در برلین

هزاران نفر در اعتراض به محدودیت های مربوط به ویروس کرونا در برلین پایتخت آلمان تظاهرات کرده اند. پلیس زدن ماسک و فاصله گیری اجتماعی در این تظاهرات را اجباری کرده بود و در میانه روز دستور متفرق شدن تظاهرکنندگان به دلیل نادیده گرفتن این دستور را داد.

یک ساعت پیشEPAتوضیح تصویر،تظاهر کنندگان در نزدیکی ستون پیروزی برلین با شعار "موج اول، موج دوم، موج دائمی"هزاران نفر در اعتراض به محدودیت‌های مربوط به ویروس کرونا در برلین پایتخت آلمان تظاهرات کرده اند.پلیس زدن ماسک و فاصله گیری اجتماعی در این تظاهرات را اجباری کرده بود و در میانه روز دستور متفرق شدن تظاهرکنندگان به دلیل نادیده گرفتن این دستور را داد.

این تظاهرات عمدا در آرامش برگزار شد اما پلیس بعدا در پی بروز برخی ناآرامی ها "شمار متعددی را دستگیر کرد."مقام های برلین به دلیل نگرانی از نقض تدابیر بهداشتی سعی داشتند مانع انجام این راهپیمایی شوند اما دادگاهی مانع چنین ممنوعیتی شد.به تخمین پلیس حدود ۱۸ هزار نفر در راهپیمایی شنبه شرکت کردند.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.'‎

‎BBC NEWS فارسی‎ shared a post on Instagram: '‎‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.‎'. Follow their account to see 66534 posts. ادامه مطلب >>

کرونا در آفریقای جنوبی؛ ابتلای 2858 نفر در یک روز

کرونا در ایران؛ فوت 112 بیمار در شبانه‌روز گذشتهکرونا در ایران؛ فوت 112 بیمار در شبانه‌روز گذشته

کرونا در ایتالیا دوباره اوج گرفت؛ ثبت 1462 مورد جدید ابتلا در یک روزبا ثبت 1462 مورد جدید ابتلا به کرونا در ایتالیا مجموع مبتلایان در این کشور به 265 هزار و 409 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی

محرم متفاوت؛ عزاداری در سایه کرونا در ایران - BBC News فارسیمراسم محرم امسال تحت تاثیر دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا، متفاوت از سالهای گذشته برگزار می‌شود. برگزاری دسته‌های عزاداری و پخش غذاهای نذری با محدودیت های سختگیرانه‌ای همراه است.

مردم رسالت مهمی در کاهش شیوع کرونا دارند/نگران سفرهای غیرضروری به شمال کشور هستیممعاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با بررسی‌های علمی دریافته‌ایم که با افزایش رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم، شاهد کاهش شیوع کرونا می‌شویم و این موضوع رسالت مهم مردم در کاهش شیوع این ویروس را برجسته کرده است.

چین هزاران نفر را در ارتباط با «جرائم مربوط به کرونا» بازداشت کرداز جمله متهمان مردی است که با خودرو کارکنان بخش‌های بهداشتی را تعقیب و آنها زیر می‌گرفته است.

تظاهرات علیه محدودیت‌های کرونا در برلین یک ساعت پیش EPA توضیح تصویر، تظاهر کنندگان در نزدیکی ستون پیروزی برلین با شعار "موج اول، موج دوم، موج دائمی" هزاران نفر در اعتراض به محدودیت‌های مربوط به ویروس کرونا در برلین پایتخت آلمان تظاهرات کرده اند.شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا در جمهوری آفریقای جنوبی به 618 هزار و 286 نفر رسید.28.با ثبت 1462 مورد جدید ابتلا به کرونا در ایتالیا مجموع مبتلایان در این کشور به 265 هزار و 409 نفر افزایش یافت.

پلیس زدن ماسک و فاصله گیری اجتماعی در این تظاهرات را اجباری کرده بود و در میانه روز دستور متفرق شدن تظاهرکنندگان به دلیل نادیده گرفتن این دستور را داد. این تظاهرات عمدا در آرامش برگزار شد اما پلیس بعدا در پی بروز برخی ناآرامی ها "شمار متعددی را دستگیر کرد.08." مقام های برلین به دلیل نگرانی از نقض تدابیر بهداشتی سعی داشتند مانع انجام این راهپیمایی شوند اما دادگاهی مانع چنین ممنوعیتی شد. او افزود: با تشخیص قطعی 2115 مورد جدید، شمار افراد مبتلا به کووید-19 به 369 هزار و 911 نفر رسید. به تخمین پلیس حدود ۱۸ هزار نفر در راهپیمایی شنبه شرکت کردند. با فوت 126 بیمار دیگر در 24 ساعت گذشته، شمار قربانیان این بیماری نیز در این کشور به 13 هزار و 628 نفر رسیده است. هرچند آلمان برخلاف بسیاری از دیگر کشورهای اروپایی تاکنون شاهد موج بزرگ ویروس کرونا نبوده، نرخ ابتلا در آن درحال افزایش است به طوری که این آمار به بالاترین حد از آوریل رسیده. از این تعداد 23 هزار و 25 نفر از مبتلایان تحت درمان قرار دارند.

این تظاهرات را جنبش کوئردنکن ۷۱۱ که در اشتوتگارت مستقر است ترتیب داد. تا کنون 3 میلیون و 617 هزار و 982 تست کرونا در آفریقای جنوبی انجام گرفته‌است. این گروه در فیسبوک بیش از ۱۶ هزار دنبال کننده دارد و عمدتا از طریق تلگرام با هوادارانش ارتباط می گیرد. اعتراض به قرنطینه ویروس کرونا: پشت تظاهرات آمریکا چیست؟ این گروه معتقد است که مقررات ویروس کرونا ناقض حقوق و آزادی های اساسی مندرج در قانون اساسی آلمان است و خواهان لغو آنهاست. همچنین بیشترین موارد ابتلا به کرونا در قاره آفریقا در جمهوری آفریقای جنوبی ثبت شده‌است. این گروه قبلا در روز اول اوت تظاهراتی را در برلین ترتیب داده بود که هزاران نفر از جمله برخی هواداران راست افراطی و توطئه پنداران که واقعی بودن کووید-۱۹ را قبول ندارند به آن پیوستند. وبسایت دویچه وله گزارش داد که در تظاهرات روز شنبه هم پرچم ها و تی شرت های حامیان راست افراطی قابل مشاهده بود. این امر با هدف محافظت از جمعیت بالای 65 سال و افراد پرخطر در برابر کرونا بوده است.

در تصاویری که در اینترنت منتشر شده همچنین پرچم ها و شعارهای مرتبط با نظریه توطئه "کیو انان" دیده می شود. این نظریه توطئه می گوید که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، درحال نبردی مخفیانه علیه کودک آزاران و شیطان پرستان در دولت آمریکا، شرکت ها و رسانه هاست. .