تشکیل شورای مناسب سازی شهر تهران

13/09/1400 10:20:00 ب.ظ

شهردار تهران از تشکیل شورای مناسب سازی شهر تهران با هدف افزایش خدمت دهی به معلولان خبر داد

شهردار تهران از تشکیل شورای مناسب سازی شهر تهران با هدف افزایش خدمت دهی به معلولان خبر داد

شهردار تهران از تشکیل شورای مناسب سازی شهر تهران با هدف افزایش خدمت دهی به معلولان خبر داد.

وی افزود: وقتی به فلسفه اساسی انقلاب اسلامی که همان عدالت است نگاه می کنیم ، عدالت ۳ جز دارد که یکی فراهم شدن فرصت برابر برای همه افراد جامعه است و باید به سمتی حرکت کنیم که مسیر برای هر که می خواهد تلاش کند باز باشد. نکته دیگر این است که اگر فردی با خدمتی به افق بالا رسید او در برابر همه افراد مسئول است و زمانی که این ۳ جزء در کنار هم قرار بگیرد عدالت معنا پیدا می کند و باید در این زمینه به برخی از افراد خدمت ویژه ارایه شود

وی ادامه داد: دین و آموزه های دینی برای ما پیام هایی دارد و ما یاد گرفتیم که خدمت به خلق و مردم جابگاه ممتاز نزد خداوند متعال دارد و هر که برای خدمت و نوکری به مردم کوشش کند مورد توجه فرار می گیرد و اگر عنصر خدمت، عنصری باشد که نتوانسته به دلیل شرایط جسمی از مواهب استفاده کند این خدمت قیمت بالاتری دارد. معلولی که این هفته را باید به او تبریک گفت، او همان قدر که نیاز به خدمت دارد یک انسان متعالی بیش از آن نیاز به نوکری او دارد تا بتواند افق بلندتری برای او تعریف کند تا مسیر هموار تریلر  کسب کند، لذا همه دوستانی که آمدند در این مراسم حضور پیدا کردند در خدمت گوی سبقت را ربودند و به نوکری به شما بیشتر نیاز دارند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

ناآرامی‌های ایران؛ گزارش‌ها از تیراندازی به سمت معترضان در زاهدان

آخرین اخبار و گزارش‌های مرتبط با رویدادهای ایران در روز جمعه چهارم آذر (۲۵ نوامبر) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

چقدر بهش نمیاد شهرداری

تشکیل کمیته ای برای تدوین برنامه مبارزه با آلودگی هوای تهران و کلانشهرهاجلسه بررسی راهکارهای کاهش آلودگی هوا عصر امروز(شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار و کمیته ای با مسئولیت وزارت کشور برای تدوین نقشه راه ارتقاء کیفیت هوا و مبارزه با آلودگی هوای کلانشهرها تعیین شد. همين كه قرارگاه تشكيل نشد و كميته ايجاد ميشود يك قدم رو به جلو است! اعضاء اين كميته و مصوبات آن را هم براي اطلاع مردم منتشر كنيد! مخبر همان تیرماه قول داد تا دوماه دیگر انواع واکسن کرونا وارد میشود .کافیه تهران و کلانشهرها برای اقشاز ضعیف مشکل است.

استاندار تهران: برای تأمین آب شرب تهران مشکلی نداریم/مردم نگران نباشنداستاندار تهران با تاکید بر اینکه برای تامین آب شرب تهران مشکلی وجود ندارد، گفت: اینکه گفته شده تهران تنها برای ۹۰ روز آب شرب دارد صحیح نیست، لذا شهروندان نگران نباشند. نگران نباشید، با شلنگ بیافتید به جون ماشین هاتون و استخرهاتون رو پر کنید گور بابای رود ها و بقبه ی استان ها جوانان اصفهان حتما امروز بدون کاندم بیایید چون میخواییم زن این کچل و حامله کنید ... میگم حالا اب به زاینده رود اومد یا نیومد؟؟؟

رئیس پلیس پیشگیری تهران: در مقابل کیف‌قاپی مقاومت نکنیدواقعا ممنون بخاطر این امنیت فوقالعاده

بازدید سرزده رئیس‌جمهور از محله هرندی تهران/ تاکید بر بهبود و اصلاح وضعیت مناطق محروم شهریرئیس جمهور به‌صورت سرزده در یکی از محله‌های محروم شهر تهران حضور یافت و در گفت‌وگو با اهالی از نزدیک وضعیت آن را بررسی کرد. هزار تا محله مثل هرندی در سراسر کشور هست، فقط با بهبود شاخص های اقتصادی و کاهش تورم به این ها کمک میشه نه بازدید سرزده

اسرائیل: به آزارهای جمهوری اسلامی در تهران پاسخ می‌دهیماسرائیل می‌گوید از این پس در پاسخ به هرگونه تجاوز از سوی نیروهای نیابتی حکومت ایران و شبه‌نظامیان مورد حمایت سپاه پاسداران، «سر اختاپوس» را در تهران نشانه در شرکت ساختمانی که ثبت کردیم قرارداد اولیه ام به خاطر دلسوزی ام برای فقرایی که مسکن ندارند و ساخت مسکن مهر مبلغ ناچیزی گرفتم، قراردادم منقضی شد و چندین سال بعد هم از اسمم استفاده کردند که مبلغ من مهندس برای ادامه قرارداد ۱۰۰میلیارد دلاراست که طلبکارم. 👌👌👌👌👌 اسرائیل تو دوباره بی راهه رفتی که، آخوند میگه اسلامی شو من با تو دوست شوم. نام اسرائیل را از فردا بگذارید جمهوری اسلامی اسرائیل، البته باید شیعه باشد و گرنه قبول نیست اسلامی دیگر. اسرائیل کافر نباش و آدم شو. اسرائیل بگو بمب های اتمی را برای نابودی تو ساختن آیا آزار است؟😂😂😂

دربی ۹۷ تهران؛ آیا تعداد بردهای پرسپولیس و استقلال مساوی می‌شود؟در صورتی که تیم فوتبال پرسپولیس بتواند استقلال تهران را در بازی امروز شکست دهد، تعداد بردهای دو تیم در تاریخ دیدارهای رو در رو برابر خواهد شد. اصلا مهم نیست چی میشه

به گزارش ایسنا، علیرضا زاکانی در آیین گرامیداشت روز جهانی معلولان که در تالار ایوان شمس برگزار شد گفت: خدمت همه سروران عزیزم که در این مجلس با شکوه شرکت کردند، خدمت تمام خواهران و برادرانی که با اراده قوی برای امثال بنده الگو هستند و افرادی که در خدمت کردن گوی سبقت را از دیگران ربودند و امروز درس های خوبی از آن ها گرفتی، سلام و عرض ادب دارم.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، دکتر محمد مخبر در این جلسه با انتقاد از عدم اجرای وظایف و تکالیف مشخص شده در قانون هوای پاک از سوی دستگاه های اجرایی طی سال های اخیر گفت: متأسفانه گزارش ها نشان می دهد که دستگاه های اجرایی و نظارتی نسبت به وظایف و تکالیف خود توجه جدی نداشته اند.محسن منصوری در گفت‌وگو با ایسنا، درباره برخی اظهارنظرها مبنی بر اینکه تهران تنها برای ۹۰ روز آب شرب دارد، گفت: این صحبت صحیح نیست و اطلاعات درستی نیست؛ لذا شهروندان نباید نگران شوند.استان‌وایر - رئیس پلیس پیشگیری تهران با بیان اینکه برخی از سارقان سنشان از ۱۸ سال هم پایین‌تر است، گفت: «توصیه ما به مردم این است که اگر دچار کیف قاپی شدند به هیچ عنوان مقاومت نکنند، چرا که امکان دارد مورد حمله شدید سارق قرار بگیرند».

افتخار دارم در جمع شما صحبت می کنم و نکته اول این است آقایان دکتر شریفی و صادقی بیان کردند که مشکل موجود ما ، مشکل شهر ماست و آدم هایی که شهر را ساختند اما شهر مناسب ساخته نشده است چرا که اگر شهر درست ساخته می شد معلولیت در آن به این شکل نبود. وی افزود: وقتی به فلسفه اساسی انقلاب اسلامی که همان عدالت است نگاه می کنیم ، عدالت ۳ جز دارد که یکی فراهم شدن فرصت برابر برای همه افراد جامعه است و باید به سمتی حرکت کنیم که مسیر برای هر که می خواهد تلاش کند باز باشد. دکتر مخبر با تأکید بر اینکه آلودگی هوای پایتخت قابل بهبود است، افزود:‌ می توانیم با برنامه ریزی های دقیق و پیگیری مستمر اوضاع تهران را به وضعیت بهتری برسانیم که این امر نیازمند کمیته ای متشکل از دستگاه های ذیربط و اهتمام جدی مسئولین مربوطه است. نکته دیگر این است که اگر فردی با خدمتی به افق بالا رسید او در برابر همه افراد مسئول است و زمانی که این ۳ جزء در کنار هم قرار بگیرد عدالت معنا پیدا می کند و باید در این زمینه به برخی از افراد خدمت ویژه ارایه شود وی ادامه داد: دین و آموزه های دینی برای ما پیام هایی دارد و ما یاد گرفتیم که خدمت به خلق و مردم جابگاه ممتاز نزد خداوند متعال دارد و هر که برای خدمت و نوکری به مردم کوشش کند مورد توجه فرار می گیرد و اگر عنصر خدمت، عنصری باشد که نتوانسته به دلیل شرایط جسمی از مواهب استفاده کند این خدمت قیمت بالاتری دارد. به گزارش ایسنا، در روزهای گذشته اخباری درباره اینکه تهران تنها برای ۹۰ روز آب شرب دارد در برخی رسانه ها منتشر شده بود. معلولی که این هفته را باید به او تبریک گفت، او همان قدر که نیاز به خدمت دارد یک انسان متعالی بیش از آن نیاز به نوکری او دارد تا بتواند افق بلندتری برای او تعریف کند تا مسیر هموار تریلر  کسب کند، لذا همه دوستانی که آمدند در این مراسم حضور پیدا کردند در خدمت گوی سبقت را ربودند و به نوکری به شما بیشتر نیاز دارند. در این گزارش همچنین توضیحاتی در خصوص تکلیف مشترک دستگاه های اجرایی ذیل قانون هوای پاک مطرح شد و در ادامه پیشنهادات و برنامه های آتی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. شهردار تهران تاکید کرد: ارزش خدمت آنها بسیار بالاست و ما در شهرداری تهران می خواهیم همین مسیر را ادامه دهیم و خدمت به شما را به عنوان نوکری منت کشی کنیم و این مسیر برای ما افتخارآفرین است. 📩 اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: [email protected] 📞 اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید:.

زمانی با شهید اربابیان صحبت می کردیم عنوان می کرد هر چه روح بزرگ باشد جسم هر مشکلی که داشته باشد روح بزرگ جسم او را می کشد و وقتی شما را میبینم متوجه می شوم چه روح بزرگی در شما وجود دارد وی ادامه داد: در شهرداری تهران تلاش من این بود یکی از مشاورین خود را در حوزه مناسب سازی انتخاب کنم و علت این بود به دلیل آن که معاونت های ما درگیر می شدند، از جناب صبوری درخواست کردم مسئولیت را بپذیرند تا مناسب سازی به عنوان یک اصل قرار بگیرد و دستورالعملی نیز تهیه شد تا عیوب شهر را گام به گام معرفی کنیم و زمینه خدمت به شما را فراهم کنیم. کد خبر: 375278. هفته گذشته در جلسه معاونان این دستورالعمل مطرح شد که با حضور معاونت شهرسازی و فنی عمرانی و حمل و نقل و ... تفکرات خود را جمع کردیم که چه کنیم که بتوانیم در این مسیر  گام به کام حرکت کنیم تا شهر ما مناسب کنیم.

زاکانی تاکید کرد: ۹۸ هزار معلول و ۶۰ هزار جانباز در تهران وجود دارند و برای خدمت به آنها تصمیم گرفتیم برنامه مدون هوشمندی تهیه کنیم تا با استفاده از فن آوری احصا شود که در کدام منطقه شهر تهران معلولان ساکن هستند تا پیرامون آنها را مناسب سازی کنیم. بودجه ای که امسال تنظیم شده است برای مناسب سازی ۶۰۰ کیلومتر تهران است و باید اقدام های انجام شده در گذشته را پله و از آنها استفاده کنیم و رویکرد و هدف ما افق بالاتری است و در کنار آن تلاش می کنیم مناسب سازی را از خود شروع کنیم تا وقتی معلولان به ساختمان شهرداری مراجعه می کنند به مشکل برنخورند که در بودجه نیز این موضوع لحاظ می شود. وی افزود: در کرونا به نقطه ای رسیدیم که خود ما بیاییم و مسئولیت های اجتماعی خود را بپذیریم و یکی از انواع خدمات این بود که  سراغ افرادی برویم و نیاز نباشد آنها به ما مراجعه کنند و به جای سختی کشیدن شما، ما خدمت را به شما از طریق هوشمند سازی ارائه کنیم و آنجا که ضرورت به حضور است ما خدمت شما برسیم. ما باید ظرفیت ها را به سمتی سوق دهیم که دیگر محدودیت های بیان شده در این جلسه اتفاق نیفتد و ما باید ظرفیت های شهرداری را در اختیار دوستان قرار دهیم که بخشی از آن ناظر به اتوبوسرانی است که ۱۷۵ دستگاه اتوبوس خریداری شد که ۱۱۰ دستگاه آن با مجهز بودن به رمپ ویژه معلولان وارد چرخه مدیریت شهری و حمل و نقل شد. شهردار تهران ادامه داد: آن چه شما نیاز دارید و ما به بیش از آن نیاز داریم تا خدمت شما باشیم و این منت را شما سر شهرداری تهران می گذارند تا خدمت کنیم.

شورایی در حوزه مناسب سازی تشکیل شده است تا با اندیشه ورزی راه های مختلفی را ارایه کند تا خدمت دهی افزایش پیدا کند. انتهای پیام .