ترکیه و تاجیکستان توافقنامه همکاری نظامی امضا کردند

01/02/1401 09:22:00 ب.ظ

ترکیه و تاجیکستان توافقنامه همکاری نظامی امضا کردند خلوصی آکار، وزیر دفاعی ملی ترکیه با شیرعلی میرزا، همتای تاجیکستانی خود امروز در آنکارا دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزرای دفاع ملی ترکیه و تاجیکستان امروز طی دیداری در آنکارا توافقنامه همکاری نظامی بین دو کشور را امضا کردند. - خبرگزاری آناتولی 21.04.

2022 آنکارا/ خبرگزاری آناتولی خلوصی آکار، وزیر دفاعی ملی ترکیه با شیرعلی میرزا، همتای تاجیکستانی خود امروز در آنکارا دیدار و گفت‌وگو کرد. میرزا که در راس هیئت بلندپایه بنابه دعوت آکار به ترکیه سفر کرده‌است، مورد استقبال رسمی وی قرار گرفت.

در این دیدار مسائل منطقه‌ای و همکاری‌های صنایع دفاعی مورد بحث و بررسی طرفین قرار گرفت. آکار با اشاره به روابط دیرینه تاریخی و فرهنگی ترکیه و تاجیکستان٬ گفت: آماده‌ایم تا تجربیات خود در زمینه امنیت مرزها و مبارزه با تروریسم را در اختیار براداران تاجیک خود قرار دهیم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد کره جنوبی

کره جنوبی | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

عراق به مقابله با دخالت‌های نظامی ترکیه در خاک خود تهدید کرددر واکنش به تاکید مجدد رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه مبنی بر ادامه عملیات نظامی این کشور در شمال عراق و سوریه، وزارت خارجه عراق ادعاهای آنکارا مبنی بر

اردوغان می‌گوید بغداد از عملیات ترکیه علیه شبه‌نظامیان کُرد حمایت می‌کندرجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، روز چهارشنبه گفت که دولت مرکزی در بغداد از آخرین حمله ترکیه به شبه‌نظامیان کرد در شمال عراق حمایت می‌کند. عراق اما این ادعا را تکذیب کرد.

آخرین آمار وضعیت شیوع کرونا در ترکیهآخرین آمار وضعیت شیوع کرونا در ترکیه بنا به اعلام وزارت بهداشت ترکیه تاکنون 147 میلیون و 386 هزار و 767 دوز واکسن کرونا در سراسر کشور تزریق شده است.

ترکیه: احداث دیوار در مرز ایران با سرعت ادامه دارد«عثمان وارول»،استاندار «آغری» در ترکیه در گفت‌وگو با خبرگزاری «آناتولی» اعلام کرد که احداث دیوار در خط مرزی «آغری و اغدیر» با ایران رو به اتمام بوده و نصب دیوار از وان به سمت جنوب به سرعت ادامه دارد. دیوار_مرزی ترکیه

انفجار بمب کنار جاده‌ای در ترکیه یک کشته و چهار مجروح برجای گذاشتانفجار یک بمب کنار جاده‌ای در مسیر خودروی حامل نگهبانان زندان در شهر صنعتی بورسا در شمال غرب ترکیه تا این زمان یک کشته و چهار زخمی در پی داشته است. جزئیات بیشتر🔽

سفر همسر و فرزند قالیباف به ترکیه جنجالی شدپس از انتشار تصاویری از سفر همسر و دختر رئیس مجلس شورای اسلامی به ترکیه و واکنش‌ها در شبکه‌های اجتماعی، فرزند دیگر محمدباقر قالیباف گفته است که این سفر «خطایی نابخشودنی» است. خانوادگی پُررو ن صد بار سفر کردی و دیدی اثرش را!!! حرفاتون باهنرتون تناقض داره، خدارو گول میزنید ولی مردم را نمیتوان فریب داد ای خالیباف.......، چی بگیم به این پررویی ات ، بذار سر وقتش ببینیم چقدر می آرزی!