ترامپ در واکنش به آمار بالای کشته شدگان کرونا در آمریکا: همینه که هست

15/05/1399 12:15 ق.ظ

دونالد ترامپ در مقابل سخنان یک خبرنگار که وضعیت مرگ بر اثر شیوع کرونا در آمریکا را نسبت به جمعیت این کشور «وحشتناک» اعلام می کرد، گفت: «همینه که هست».

آقای ترامپ درباره شیوۀ کنترل همه‌گیری کرونا در آمریکا گفت : «آن‌هایی که خوب می‌فهمند، می‌گویند که کار فوق‌العاده‌ای انجام داده‌ایم.» بینندگان این برنامه تلویزیونی معتقد هستند که این مصاحبه شبیه یک مچ اندازی بوده است. گفت و گوی آقای ترامپ با سایت خبری AXIOS در تاریخ بیست و هشتم ژوئیه ضبط و سوم اوت از شبکه آمریکایی HBO پخش شده است.

کرونا، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، جایگاه سیاه پوستان در جامعه آمریکا و موضوع سوء استفاده از دختران جوان، چهار محور اصلی این گفت و گو بوده‌اند.

آقای ترامپ در این گفت و گو در خصوص نحوه کنترل بیماری کرونا ویروس در آمریکا می‌گوید : «آن‌هایی که خوب می‌فهمند، می‌گویند که کار فوق‌العاده‌ای انجام داده‌ایم.» آقای ترامپ وقتی در مقابل این سخن خبرنگار که وضعیت مرگ بر اثر کرونا در آمریکا را نسبت به جمعیت این کشور وحشتناک اعلام می کند، می‌گوید: «همینه که هست». او در ادامه با بیان اینکه نباید بر این اساس سخن گفت، می‌گوید : «خیلی عجیب نیست که کره جنوبی کشته کم داشته است.»با این حال او می‌گوید که همه چیز تحت کنترل است.

آقای ترامپ با این ادعا که آمریکا دو برابر اتحادیه اروپا تست کرونا انجام داده است، می‌گوید که خیلی‌ها معتقدند که این میزان انجام تست کرونا زیاد است.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

پرزیدنت ترامپ در کنفرانس خبری: آمار ابتلا به کرونا در آمریکا کاهش یافته است🔺پرزیدنت ترامپ در کنفرانس خبری: آمار ابتلا به کرونا در آمریکا کاهش یافته است ⚡️پرزیدنت ترامپ روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید گفت که شواهد مثبتی در مبارزه با ویروس چینی می‌بیند.

اکثر شهرستان‌های آذربایجان شرقی در وضعیت قرمز کرونا هستند/ 'سفر' در افزایش بیماری موثر بوده استمعاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: اکثر شهرستان‌ها در وضعیت قرمز هستند، اما شیوع بیماری نسبت به شدت هفته‌های قبل کاهش پیدا کرده است.

استرالیا در میانه شیوع ویروس کرونا، دستور تعطیلی شش هفته‌ای کسب‌و‌کارها در ملبورن را صادر کرداسترالیا در میانه شیوع ویروس_کرونا، دستور تعطیلی شش هفته‌ای کسب‌و‌کارها در ملبورن را صادر کرد مقام های بهداشت در استرالیا از ۴۲۹ مورد تازه ابتلا به «کووید۱۹» و ۱۳ مورد مرگ ناشی از آن در ایالت ویکتوریا که ملبورن را در برمی‌گیرد خبر دادند.

کرونا در ایران؛ ۲۶ استان در بحران: شدت گرفتن ابتلا و مرگ‌و‌میر

فوت ۲۱۲ بیمار جدید کرونا در شبانه روز گذشته/۱۷۰ شهرستان کشور در وضعیت قرمزشناسایی ۲۷۵۱ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور فوت ۲۱۲ بیمار در شبانه‌روز گذشته *تعداد مبتلایان جدید: ۲۷۵۱ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۲۱۲ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۳۱۴۷۸۶ نفر *تعداد بهبودیافتگانِ ترخیص‌شده: ۲۷۲۵۳۵ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۱۷۶۱۷ نفر

خودکفایی تولید محصولات کشاورزی؛ عامل موفقیت ترکیه در مدیریت صنایع غذایی در کروناعضو هیئت علمی گروه مهندسی صنایع غذایی دانشگاه عزت بایسال بولوآبانت ضمن اشاره به موفقیت ترکیه در تولید محصولات کشاورزی در دوره شیوع کرونا گفت ما کشوری خودکفا با فرصت و ظرفیت‌های بالا هستیم. . - خبرگزاری آناتولی

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در یک مصاحبه تلویزیونی به موضوع های اصلی روز آمریکا پرداخت؛ مصاحبه‌ای که در شبکه‌های اجتماعی بازتاب گسترده داشته است.

بینندگان این برنامه تلویزیونی معتقد هستند که این مصاحبه شبیه یک مچ اندازی بوده است.

گفت و گوی آقای ترامپ با سایت خبری AXIOS در تاریخ بیست و هشتم ژوئیه ضبط و سوم اوت از شبکه آمریکایی HBO پخش شده است.

کرونا، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، جایگاه سیاه پوستان در جامعه آمریکا و موضوع سوء استفاده از دختران جوان، چهار محور اصلی این گفت و گو بوده‌اند.

آقای ترامپ در این گفت و گو در خصوص نحوه کنترل بیماری کرونا ویروس در آمریکا می‌گوید : «آن‌هایی که خوب می‌فهمند، می‌گویند که کار فوق‌العاده‌ای انجام داده‌ایم.»

آقای ترامپ وقتی در مقابل این سخن خبرنگار که وضعیت مرگ بر اثر کرونا در آمریکا را نسبت به جمعیت این کشور وحشتناک اعلام می کند، می‌گوید: «همینه که هست». او در ادامه با بیان اینکه نباید بر این اساس سخن گفت، می‌گوید : «خیلی عجیب نیست که کره جنوبی کشته کم داشته است.»با این حال او می‌گوید که همه چیز تحت کنترل است.

آقای ترامپ با این ادعا که آمریکا دو برابر اتحادیه اروپا تست کرونا انجام داده است، می‌گوید که خیلی‌ها معتقدند که این میزان انجام تست کرونا زیاد است.

او وقتی با این سؤال خبرنگار مواجه می‌شود که می‌پرسد آن‌ها را معرفی کنید، می‌گوید کافی است که کمی مطالعه کنید تا ببینید.

دونالد ترامپ از احتمال به تعویق افتادن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خبر داد

انتخابات ریاست جمهوری موضوع دیگری بود که آقای ترامپ در خصوص آن موضع گرفت. او گفت که در این شرایط احتمال تقلب در انتخابات وجود دارد. برخی معتقد هستند که آقای ترامپ از این طریق می‌خواهد تا سبک رأی گیری را زیر سؤال ببرد.

آقای ترامپ در این گفت و گو به صورت تلویحی از کم بودن تفاوت با رقیبش سخن گفته است.

رئیس جمهوری آمریکا درزمینه سیاه پوستان نیز معتقد است که برای آن‌ها خیلی کار انجام داده که در تاریخ آمریکا بی‌نظیر بوده است. به اعتقاد او بحران کرونا این روند را با مشکل مواجه کرده است.

آقای ترامپ در پاسخ به این سؤال که چرا براساس آمار، نسبت احتمال کشته شدن یک سیاه پوست دو برابر و نیم احتمال کشته شدن یک سفید پوست است، می‌گوید که دلیلش را نمی داند. او در ادامه می‌گوید : «بدانید که سفیدهای زیادی هم کشته می شوند.»