ترامپ: جاسوسی علیه رئیس جمهوری پیامدهای سنگینی دارد | DW | 30.09.2019

08/07/1398 11:07 ق.ظ

دونالد ترامپ خواستار دیدار با ماموری شده که پرده از مکالمه تلفنی او با رئیس جمهور اوکراین برداشته است. رسانه‌های آمریکا او را مامور سازمان سیا اعلام کرده‌اند. ترامپ این فرد را جاسوس خوانده و او را تهدید کرده است.

دونالد ترامپ خواستار دیدار با ماموری شده که پرده از مکالمه تلفنی او با رئیس جمهور اوکراین برداشته است. رسانه‌های آمریکا او را مامور سازمان سیا اعلام کرده‌اند. ترامپ این فرد را جاسوس خوانده و او را تهدید کرده است. ترامپ در یکی از این پست‌های توییتری خواستار ملاقات با این مامور سازمان اطلاعات آمریکا شده است. روزنامه نیویورک تایمز با انتشار گزارشی در همین رابطه اعلام کرده است که این فرد یکی از ماموران سازمان سیا بوده است.

هویت این مامور سازمان اطلاعاتی اعلام نشده است. آدام شیف، مسئول کارگروه سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا در کنگره این کشور به خبرنگاران گفته است که به‌زودی این فرد به پرسش‌های نمایندگان کنگره پاسخ خواهد داد.دونالد ترامپ در پست‌های توییتری خود تاکید کرده است که اظهارات این مامور سازمان سیا"کاملا غلط" و"فریبکارانه" است.

رئیس جمهوری آمریکا گفته است که او نیز همچون هر آمریکایی دیگر حق دارد با"شاکی" خود دیدار کند. این در حالی است که وکلای این مامور نسبت به امنیت جانی او ابراز نگرانی کرده‌اند. آن‌ها با ارسال نامه‌ای خطاب به جوزف مگوایر، مدیر سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا اعلام کرده‌اند که وضعیت برای موکل آن‌ها"وخیم‌تر و خطرناک‌تر می‌شود". آن‌ها از مسئولان نهادهای اطلاعاتی آمریکا خواسته‌اند تا اقدامات لازم برای تامین امنیت این مامور را انجام دهند. headtopics.com

ادامه مطلب:
dw_persian »

ظریف: آینده مردم را در گرو دیدار نمایشی با ترامپ قرار نمی‌دهیموزیر امورخارجه ایران پیش از ترک نیویورک اعلام کرد اقتصاد و آینده مردم را در گرو یک دیدار نمایشی با رئیس جمهور آمریکا قرار نمی‌دهیم. - خبرگزاری آناتولی

پلوسی: استیضاح ترامپ ارزش از دست دادن مجلس نمایندگان را داردپلوسی: استیضاح ترامپ ارزش از دست دادن مجلس نمایندگان را دارد نانسی پلوسی اظهار کرد، پیگیری موفقیت‌آمیز استیضاح ترامپ ارزش از دست دادن اکثریت در مجلس نمایندگان را در سال ۲۰۲۰ خواهد داشت.

ترامپ هوادارانش را بسیج کرد: کشورمان با خطر بی‌سابقه‌ای روبرو شده استدونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا، شامگاه شنبه 28 سپتامبر 2019 به هوادارانش هشدار داد که

پرزیدنت ترامپ فرا رسیدن عید «روش هشانا» و سال نو یهودی را شادباش گفتدونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، روز یکشنبه هفتم مهر ماه با انتشار پیامی فرا رسیدن سال نو عبری ۵۷۸۰ و عید «روش هشانا» را به یهودیان در آمریکا و دیگر کشورهای جهان شادباش گفت. پرزیدنت ترامپ، با

سناتور آمریکایی: به ترامپ گفتم کاری کن ایران هزینه اقداماتش را متحمل شودلیندسی گراهام سناتور آمریکایی دوشنبه 30 سپتامبر تاکید کرد که او از دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات

خبرگزاری ایرنا on Instagram: “تماس‌های تلفنی #ترامپ با #ولادیمیر_زلینسکی #رئیس‌جمهوری #اوکراین برای او دردسر درست کرده، حالا قرار است ترامپ به خاطر تحت فشار گذاشتن…”274 Likes, 9 Comments - خبرگزاری ایرنا (irna_1313) on Instagram: “تماس‌های تلفنی ترامپ با ولادیمیر_زلینسکی رئیس‌جمهوری اوکراین برای او دردسر درست کرده، حالا قرار…”

ماجرای تماس تلفنی روز ۲۵ ژوئیه دونالد ترامپ با همتای اوکراینی خود، ولودیمیر زلنسکی ابعاد گسترده‌تری یافته است. ترامپ روز یکشنبه هفتم مهر (۲۹ سپتامبر) با انتشار چند پست توییتری نسبت به اظهارات مامور سازمان اطلاعات پیرامون مضمون تماس تلفنی او با زلنسکی واکنش نشان داده است.

ترامپ در یکی از این پست‌های توییتری خواستار ملاقات با این مامور سازمان اطلاعات آمریکا شده است. روزنامه نیویورک تایمز با انتشار گزارشی در همین رابطه اعلام کرده است که این فرد یکی از ماموران سازمان سیا بوده است.

هویت این مامور سازمان اطلاعاتی اعلام نشده است. آدام شیف، مسئول کارگروه سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا در کنگره این کشور به خبرنگاران گفته است که به‌زودی این فرد به پرسش‌های نمایندگان کنگره پاسخ خواهد داد.دونالد ترامپ در پست‌های توییتری خود تاکید کرده است که اظهارات این مامور سازمان سیا"کاملا غلط" و"فریبکارانه" است.

رئیس جمهوری آمریکا گفته است که او نیز همچون هر آمریکایی دیگر حق دارد با"شاکی" خود دیدار کند. این در حالی است که وکلای این مامور نسبت به امنیت جانی او ابراز نگرانی کرده‌اند. آن‌ها با ارسال نامه‌ای خطاب به جوزف مگوایر، مدیر سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا اعلام کرده‌اند که وضعیت برای موکل آن‌ها"وخیم‌تر و خطرناک‌تر می‌شود". آن‌ها از مسئولان نهادهای اطلاعاتی آمریکا خواسته‌اند تا اقدامات لازم برای تامین امنیت این مامور را انجام دهند.

آدام شیف، رئيس کارگروه سازمان‌های اطلاعاتی در کنگره گفته است که حضور این مامور در برابر مجلس نمایندگان با رعایت پنهان کردن هویت او صورت خواهد گرفت.

دونالد ترامپ در واکنش به اظهارات این مامور سیا، از او به عنوان یک"جاسوس" یاد کرده و تاکید کرده است که اقدام به جاسوسی علیه رئيس جمهوری آمریکا پیامدهای سنگینی به همراه دارد.

استفن میلر، مشاور دونالد ترامپ نیز روز یکشنبه ۲۹ سپتامبر در مصاحبه با فرستنده خبری"فاکس‌نیوز" این فرد را"خرابکار" خوانده و گفته است: «او با اظهارات خود بر آن است تا به حیثیت رئیس جمهوری که به گونه‌ای دموکراتیک انتخاب شده است، آسیب برساند.»بر اساس نظرسنجی صورت گرفته از سوی فرستنده"سی‌بی‌اس" آمریکا، حدود ۵۵ درصد مردم این کشور خواستار ادامه تحقیقات پیرامون مضمون تماس تلفنی ترامپ و زلنسکی هستند. این در حالی است که ۹۰ درصد از طرفداران حزب دموکرات در آمریکا از پیشبرد این تحقیقات جانبداری کرده‌اند.

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از حزب دموکرات از دونالد ترامپ خواسته است تا به سوگند خود وفادار مانده و پیش از آنکه وضع بدتر از آنچه که هست، نشده، حقایق را بگوید.

از سوی دیگر، جو بایدن و تیم انتخاباتی او از فرستنده‌های تلویزیونی خواسته‌اند تا در ارتباط با گزارش‌دهی پیرامون ماجرای اوکراین از گفت‌وگو با رودی جولیانی، پرهیز کنند.

رودی جولیانی، وکیل شخصی دونالد ترامپ و شهردار سابق نیویورک ظرف روزهای گذشته بارها در گفت‌وگوهای تلویزیونی شرکت کرده و از سیاست‌های ترامپ در ارتباط با پرونده تماس با ولودیمیر زلنسکی دفاع کرده است.

این در حالی است که گفته می‌شود رودی جولیانی از جمله کسانی است که در پرونده و ماجرای اوکراین نقشی کلیدی ایفا کرده است.

از سوی دیگر، آدام شیف، رئیس کارگروه سازمان‌های اطلاعاتی کنگره و همچنین دیگر نمایندگان حزب دموکرات خواستار انتشار متن گفت‌وگوهای ترامپ با دیگر رهبران جهان و به‌ویژه تماس‌های تلفنی ترامپ با پوتین شده‌اند. این در حالی است که به نوشته رسانه‌های آمریکایی کاخ سفید دسترسی به محتوای مکالمات دونالد ترامپ با برخی سران کشورها از جمله ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه و محمد بن‌سلمان ولیعهد عربستان را به شدت محدود کرده است.