ترامپ مصمم به ایجاد 'دیوار هوشمند' در مرز مکزیک است | DW | 15.07.2020

25/04/1399 04:20:00 ب.ظ

رئیس جمهور آمریکا مصصم است برای جلوگیری از ورود مهاجران از طریق مر مکزیک، از 'دیوار هوشمند' استفاده کند. دولت برای این منظور با یک شرکت آمریکایی قرارداد بسته است.

رئیس جمهور آمریکا مصصم است برای جلوگیری از ورود مهاجران از طریق مر مکزیک، از 'دیوار هوشمند' استفاده کند. دولت برای این منظور با یک شرکت آمریکایی قرارداد بسته است. ترامپ مصمم به ایجاد"دیوار هوشمند" در مرز مکزیک است رئیس جمهور آمریکا مصصم است برای جلوگیری از ورود مهاجران از طریق مر مکزیک، از"دیوار هوشمند" استفاده کند. دولت برای این منظور با یک شرکت آمریکایی قرارداد بسته است.

ساختن دیوار مرزی بین ایالات متحده و مکزیک یکی از وعده‌های انتخاباتی دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۶ بود. او اکنون برای انجام این کار، دست به دامن هوش مصنوعی شده است. حدود دو هفته پیش رئیس جمهور آمریکا گفت، به شرکت فناوری دبجیتال"آندوریل" سفارش داده است، یک دیوار مرزی مجازی بسازد.

اداره گمرک و حفاظت از مرز ایالات متحده (CBP) هم اعلام کرد، در نظر دارد تا سال ۲۰۲۰حدود ۲۰۰ برج دیدبانی مستقل از یکدیگر را در نوار مرزی نصب کند. گفته شد، این برج‌ها مجهز به دستگاه‌های کنترل حرکت هوشمند هستند، با انرژی خورشیدی کار می‌کنند و قادرند هر گونه حرکت از جانب انسان، حیوان یا خودرو را اسکن کنند. headtopics.com

شرکت"آندوریل" امضای قرارداد پنجساله با CBP را تأیید كرد. به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید به گزارش واشنگتن پست دیوار مجازی چند صد میلیون دلار هزینه خواهد داشت، در حالی که هزینه دیوار واقعی بیش از ۲۰ میلیارد دلار برآورد شده است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

ماسک از هر واکسنی برای پیشگیری از کرونا موثرتر استماسک از واکسن موثرتر است | جهانپور : واکسن کووید۱۹ در خوشبینانه ترین حالت می تواند تا ۷۵درصد در پیشگیری از این کرونا موثر باشد اما ماسک و رعایت فاصله‌گذاری و شست‌و شوی دست‌ها تا ۹۵درصد از خود و اطرافیانمان در برابر کرونا حفاظت می‌کند

گویان «جزیره» است؛ اشتباه نخست‌وزیر فرانسه سه سال بعد از اشتباه ماکرونکاربران شبکه‌های اجتماعی و برخی سیاستمداران فرانسه اشتباه نخست‌وزیر این کشور را دستمایه طنز و شوخی خود قرار داده و او را مانند ماکرون «جغرافی‌ندان» خطاب کرده‌اند.

پنج سالگی برجام؛ تاریخ های مهم باقی مانده از توافق اتمی چه روزهایی است؟در برجام دو دسته تاریخ و زمان بندی پیش بینی شده است. بخشی از این زمانبندی مربوط به نحوه اجرایی شدن توافق و لغو تحریم ها بود که سپری شده است و بخشی دیگر مربوط رفع تحریم های زماندار و کاهش نظارت های باقی مانده طی ۲۵ سال است که موعد یکی از مهمترین آنها بسیار نزدیک است.

ترامپ: شرایط امنیتی آمریکا از افغانستان بدتر است- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimترامپ: شرایط امنیتی آمریکا از افغانستان بدتر است احتمالا نیروهای فدرال به شهرهای بزرگ و مهم اعزام خواهند شد تا با موج جدید جرائم خشونت آمیز مقابله کنند تنها در تعطیلات هفته گذشته بر اثر تیراندازی در شیکاگو ۲۲ نفر کشته شده‌اند غرب_وحشى

یک و نیم میلیون شغل از دست رفته است؛ بحران اشتغال بهار ۱۳۹۹

بورل در پنجمین سالگرد توافق هسته‌ای: امروز حفظ برجام از همیشه مهم‌تر استمسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می‌گوید نباید تصور کنیم در آینده فرصت دوباره‌ای برای حل و فصل برنامه هسته‌ای ایران پیدا خواهد شد.