حمله ترکیه به سوریه, دونالد ترامپ, رجب طیب اردوغان, کردهای سوریه

حمله ترکیه به سوریه, دونالد ترامپ

ترامپ: کردهای سوریه را به هیچ وجه رها نخواهیم کرد | DW | 08.10.2019

دونالد ترامپ می‌گوید آمریکا در صورت ترک مناطق کردنشین سوریه هم 'به هیچ وجهه' کردها را رها نخواهد کرد. او تهدید کرد که هر حمله غیرضروری به کردها برای اقتصاد و ارز شکننده ترکیه پیامدهای ویرانگری خواهد داشت.

8.10.2019

دونالد ترامپ می‌گوید آمریکا در صورت ترک مناطق کردنشین سوریه هم 'به هیچ وجهه' کردها را رها نخواهد کرد. او تهدید کرد که هر حمله غیرضروری به کردها برای اقتصاد و ارز شکننده ترکیه پیامدهای ویرانگری خواهد داشت.

دونالد ترامپ می‌گوید آمریکا در صورت ترک مناطق کردنشین سوریه هم 'به هیچ وجهه' کردها را رها نخواهد کرد. او تهدید کرد که هر حمله غیرضروری به کردها برای اقتصاد و ارز شکننده ترکیه پیامدهای ویرانگری خواهد داشت.

یک روز پس از انتشار خبر خروج نظامیان آمریکایی از مناطق کردنشین شمال سوریه و حرکت نظامیان ترکیه به سمت این مناطق، رئیس جمهوری آمریکا نسبت به بروز هر گونه درگیری نظامی"غیر اجباری و غیرضروری" به آنکارا هشدار داد.

ترامپ روز گذشته در همان حال که از خروج نیروهای آمریکایی از سوریه و آغاز احتمالی حمله نظامیان ترکیه به کردهای سوری خبر می‌داد به آنکارا هشدار داده بود که اگر دست به اقدامی بزند که از نظر او"خارج از حد و مرز" تشخیص داده شود اقتصاد این کشور را نابود می‌كند.

رئیس جمهوری آمریکا هشتم اکتبر در پیام توئیتری دیگری با اشاره به جمعیت بزرگ کردها در ترکیه نوشت: «گرچه ما فقط ۵۰ نظامی در این بخش از سوریه داشتیم که جابه جا شده‌اند، هر عملیات نظامی غیراجباری و غیرضروری ترکیه برای اقتصاد و ارز بسیار شکننده آنها پیامدهای ویرانگری خواهد داشت. ما به کردها به لحاظ مالی / تسلیحاتی کمک می‌کنیم.»

کردهای سوریه با یاری بازوی نظامی آنها که یگان‌های مدافع خلق خوانده می‌شوند به صورت خود مختار منطقه‌ای که اکثریت ساکنان آن کرد هستند را اداره می‌کنند.

تا کنون درباره پاسخ کردها به دعوت دمشق برای بازگشت"به آغوش میهن" خبری منتشر نشده است. خبرگزاری فرانسه می‌گوید ظاهرا بین کردها و مقامات دمشق مذاکراتی صورت گرفته که نتیجه آن مشخص نیست.

دمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران گفت که مسکو در جریان برنامه‌های آمریکا برای خروج سربازانش از شمال شرق سوریه قرار نداشته است. او می‌گوید روسیه تحریکات در منطقه را به دقت زیر نظر دارد اما مشخص نیست چه تعداد از نیروهای آمریکایی در آنجا باقی خواهند ماند.

اندرو موریسون، معاون وزیر خارجه بریتانیا نیز روز سه‌شنبه از ترکیه خواست از هر اقدام یک‌جانبه در سوریه خودداری کند و هشدار داد چنین اقدامی ثبات منطقه را به خطر می‌آندازد و تهدیدی برای موفقیت شکست داعش در بلند مدت خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، تحولات شمال سوریه و حرکت نظامیان ترکیه به سمت منطقه شرق فرات محور اصلی یک گفت‌وگوی تلفنی میان مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه و سرگئی لاوروف، همتای روسی او در روز سه‌شنبه بوده است. در مورد جزئیات این گفت‌وگوها گزارشی منتشر نشده است.

ادامه مطلب: DW فارسی

KurdsBetrayedByTrump حمله غیر ضروری؟؟؟!! ترامپ فقط گوه زیادی میخوره راست میگه باخرد بزرگش از راه دور مواظبشون هست:))) اره قراره با خودش ببردشون امريكا

ترامپ ترکیه را به نابودی اقتصادش تهدید کردترامپ: اگر ترکیه کاری کند که من با هوش بی‌نظیرم آن را تخطی حساب کنم اقتصاد ترکیه را نابود خواهم کرد ترکیه، اروپا و دیگران حواسشان به داعشی‌های دستگیر شده و خانواده‌هایشان باشند وقت آن است که دیگران در منطقه از قلمرو خود حفاظت کنند یک کم با مردم عادی فرق داره. 🤣 اما، این وظیفه مردم خود ایران است که ج.ا. و آخوند رو به زباله دان بریزن. از کشور دیگه ای نباید انتظاری داشته باشین. وگرنه، آخوند هم میشه یک 'مصدق' دیگه. امیدوارم نابودشون کنه .تحریم های فلج کننده

نیکی هیلی: تصمیم ترامپ دربارۀ سوریه به معنای «مرگ» متحدان آمریکاستخانم هیلی در پیامی توییتری در کنار استفاده از هشتگ «ترکیه دوست ما نیست» نوشت: «اگر انتظار داریم از حمایت متحدانمان برخوردار باشیم، باید همیشه از آنها حمایت کنیم. کردها نقشی اساسی در موفقیت ما در مبارزه علیه داعش در سوریه داشتند. اینکه آنها را رها کنیم تا بمیرند اشتباه بزرگی است.» متحدان آمریکا؟ منظورتون اسرائیل و تروریست های مزدورشه؟ به امید خدا نابودی هر چه زودتر صهیونیسم و وهابیسم صورت میگیره امريكا اصولاً متحدان خود را با اعمال سياستهاي يكجانبه گرايانه و ابزار سازي تروريسم اقتصادي به سوي مرگ ميبرد! با مطالعه اجمالي سرنوشت محتوم متحدان امريكا در جهان نمونه هاي اشكار ان به وضوح ديده مي شود، وقت ان رسيده است كه عقلانيت بر سياستگزاري امريكا ورود كند،

ترامپ دوباره ترکیه را تهدید کرد: هرگز کردها را به حال خود رها نمی‌کنیمدوناد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریكا روز سه‌شنبه اظهار داشت كه هرگز كردها را در سوریه به حال خود رها نکرده

ترامپ به ترکیه: اگر به کردها حمله کنید با حکمت بی‌مانندم اقتصادتان را نابود می‌کنم دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا تهدید کرد اگر ترکیه دست به عملیاتی خارج از مرزهای خود KavehGhoreishi حکمت بی مانند 🤣 kurds لال بمیری ترامپ، حرف نزنی میمیری مرد ناحسابی!؟

کاخ سفید: آمریکا در عملیات ترکیه در شمال سوریه مشارکت نخواهند کردکاخ‌ سفید اعلام کرد که آمریکا در عملیات ترکیه در شمال سوریه مشارکت نخواهد داشت و از آن حمایت نمی کند. - خبرگزاری آناتولی

پنتاگون هماهنگی هوایی با ترکیه در آسمان سوریه را متوقف کردوزارت دفاع آمریکا دوشنبه 7 اکتبر اعلام کرد که مرکز عملیات‌های هوایی مشترک، ترکیه را از ترتیب غلط کرده

نوشتن نظر

Thank you for your comment.
Please try again later.

آخرین اخبار

اخبار

09 اُكتبر 2019, چهارشنبه اخبار

اخبار قبلی

امام جمعه‌ای زنان ایرانی را در خیابان‌ها به جنیفر، تیلور سوئیفت و میناژ تشبیه کرد

اخبار بعدی

میلیاردها یورو پول اتحادیه اروپا به غلط هزینه شده است | DW | 08.10.2019
اخبار قبلی اخبار بعدی