ترامپ: باور ندارم اسرائیل از ما جاسوسی کرده باشد

22/06/1398 09:13:00 ق.ظ

ترامپ: باور ندارم اسرائیل از ما جاسوسی کرده باشد

ترامپ: باور ندارم اسرائیل از ما جاسوسی کرده باشد

رئیس‌جمهوری آمریکا گفته که باور ندارد اسرائیل از کشورش جاسوسی کرده باشد.

گزارش این نشریه حاکی از آن است که یک گزارش امنیتی احتمال می‌دهد اسرائیل پشت نصب سیستم‌های جاسوسی از تلفن‌های همراه در داخل کاخ سفید و نیز در دیگر مناطق حساس پایتخت آمریکا در دو سال گذشته بوده باشد.این مجله به نقل از یک مقام سابق عالی‌رتبه آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، گزارش داد، برخلاف حوادث جاسوسی دیگر که در خاک آمریکا برملا می‌شوند دولت ترامپ، رژیم صهیونیستی را از این بابت توبیخ نکرده و به نظر می‌رسد این رویداد هیچ تبعاتی نداشته است.

رژیم صهیونیستی این گزارش را رد کرده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

آغاز هفته یازدهم اعتراضات در ایران؛ گزارش‌ها از اعتصاب کارکنان ذوب آهن اصفهان

آخرین اخبار و گزارش‌های مرتبط با رویدادهای ایران در روز شنبه پنجم آذر (۲۶ نوامبر) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

اعتراض اصلاح‌طلبانه به باور «نه غزه نه لبنان، جانم فدای ایران»محمد_عطریانفر، فعال سیاسی اصلاح‌_طلب، به روزنامه ایران گفته است که شعار نه_غزه_نه_لبنان «چرند» است و جمهوری اسلامی ایران باید هزینه‌های حزب‌الله را بدهد. علی ایزدی، تحلیلگر سیاسی، در یادداشتی با بررسی اظهارنظرهای مشابه، به ریشه آن‌ها می‌پردازد:

گوترش وعده نتانیاهو درباره کرانه باختری را نقض قوانین بین‌المللی خواند- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim«گوترش وعده نتانیاهو درباره کرانه باختری را نقض قوانین بین‌المللی خواند» دبیرکل سازمان ملل متحد از وعده نخست‌وزیر اسرائیل برای الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به اراضی اشغالی ابراز نگرانی کرده است

اسرائیل نصب ابزار جاسوسی در اطراف کاخ‌سفید را رد کردبنیامین نتانیاهو، نخست‌وز‌یر اسرائیل، گزارش نشریه پولیتیکو را که به نقل از مقام‌های دولت آمریکا از کشف ابزار شنود اسرائیل در اطراف کاخ‌سفید نوشته را رد کرده است. پولتیکو نوشته بود به احتمال زیاد اسرائیل پشت کار گذاشتن ابزارهای جاسوسی بوده که در اطراف کاخ‌سفید کشف شده‌اند.

نتانیاهو در دیدار با پوتین: اسرائیل حملات ایران از سوریه را تحمل نمی‌کندبنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز پنجشنبه در دیدار با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه گفت که اسرائیل حملات ایران از خاک سوریه را تحمل نمی‌کند. اقای نتان یابو قبلا اطلاع رسانی کردیم ولی برای تجدید خاطره دو باره عرض میکنیم فقط دو موشک برای محو اسرائیل کافیست اول منابع عظیم امونیتک در بندر حیفا دوم مرکز هسته ای دیمونا وبعد محو کامل اسرائیل با دم شیر بازی نکن یابو

دونالد ترامپ؛ فیگوری نمادین از ارباب وقیحامروزه نه‌تنها در رسانه‌های عمومی می‌توان درباره جزئیات شخصی شخصیت‌های بزرگ خواند، بلکه خود این سیاستمداران پوپولیست هم اغلب تن به وقاحت‌های بی‌شرمانه‌ای می‌دهند. «اخبار دروغین»‌ دیگر در خود فضای عمومی است که دست به دست می‌شود و شایعات و تئوری‌های توطئه بال و پر می‌گیرد.

سناتور آمریکایی: ترامپ با پیشنهاد 'خط اعتباری' مکرون برای حفظ برجام موافقت کردتهران- ایرنا- سناتور آمریکایی 'کریس مورفی' روز پنجشنبه از موافقت ترامپ با طرح فرانسه برای پرداخت ۱۵ میلیارد دلار به ایران در مقابل بازگشت از کاهش تعهدات برجامی خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این اظهار نظر از سوی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا پس از انتشار گزارشی مطرح شد که نشریه پولیتیکو منتشر کرد.ه‌های حزب‌الله را بدهد.خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل از طرح «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای ضمیمه کردن منطقه «دره اردن» و شمال «دریای مرده» در کرانه باختری به اراضی اشغالی ابراز نگرانی کرده است.Image caption بنیامین نتانیاهو (راست) قویا اتهام جاسوسی از کاخ‌سفید را رد کرده است بنیامین نتانیاهو، نخست‌وز‌یر اسرائیل، گزارش نشریه پولیتیکو را که به نقل از مقام‌های دولت آمریکا از کشف ابزار شنود اسرائیل در اطراف کاخ‌سفید نوشته را رد کرده است.

گزارش این نشریه حاکی از آن است که یک گزارش امنیتی احتمال می‌دهد اسرائیل پشت نصب سیستم‌های جاسوسی از تلفن‌های همراه در داخل کاخ سفید و نیز در دیگر مناطق حساس پایتخت آمریکا در دو سال گذشته بوده باشد. این مجله به نقل از یک مقام سابق عالی‌رتبه آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، گزارش داد، برخلاف حوادث جاسوسی دیگر که در خاک آمریکا برملا می‌شوند دولت ترامپ، رژیم صهیونیستی را از این بابت توبیخ نکرده و به نظر می‌رسد این رویداد هیچ تبعاتی نداشته است.» عطریانفر همچنین از علی خامنه‌ای به‌خاطر اینکه حوزه نفوذش را از مرزهای جمهوری اسلامی ایران به مدیترانه و سوریه و لبنان و یمن برده است، تمجید کرد. رژیم صهیونیستی این گزارش را رد کرده است. نتانیاهو گفت: «منطقه غور اردن اولین اقدام من پس از پیروزی در انتخابات خواهد بود و پس از انتشار طرح ترامپ حاکمیت اسرائیل بر دیگر شهرک‌ها را نیز به رسمیت خواهم شناخت. انتهای پیام . او سرانجام تاکید کرد: «پرداخت هزینه‌های این گروه‌‌ها و حضور در مناطقی مانند سوریه و عراق، برای جمهوری اسلامی صیانت ایجاد می‌کند.