تداوم بازداشت فعالان فرهنگی عرب در خوزستان

11/10/1399 11:33:00 ق.ظ

یک منبع آگاه به ایران وایر خبر داد بامداد ۳۰ آذرماه ۱۳۹۹ «حسین زاده شایع (شناوی)» از فعالان فرهنگی عرب و تصویربردار مستندهای فاطمه_تمیمی که ساکن شهرک طالقانی بندر ماهشهر است توسط نیروهای اداره اطلاعات بازداشت شده است. اطلاع_رسانی خوزستان

به گفته این منبع آگاه ساعت ۴ صبح روز ۳۰ آذر چند خودرو اداره اطلاعات به منزل حسين زاده شايع رفته و با برخوردی خشونت‌آمیز و ايجاد رعب و وحشت بين افراد خانواده، این فعال فرهنگی را بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات در اهواز منتقل كردند.

حسين زاده شايع علاوه بر فعاليت‌هاى فرهنگى، تصويربردار است و در ساخت و تولید مستند با « فاطمه تميمى » که او نیز نیمه آذرماه بازداشت شده بود همكارى داشته است. درجریان تفتیش منزل حسین زاده شایع، کلیه وسایل مربوط به تصویربرداری همچنین تلفن همراه و کامپیوتر شخصی او ضبط شده‌ اند.

این فعال فرهنگی از بیماری آسم و عفونت و سنگ کلیه رنج می‌برد و بازداشت او موجب نگرانی فعالان حقوق بشری خوزستان و خانواده او شده است.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویر دیدنی از فوران یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان در جزیره هاوایی

ویدیوها : یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان به نام «کیلاویا» در جزیره هاوایی روز چهارشنبه ۷ ژوئن (۱۷ خرداد) فوران کرده است. ادامه مطلب >>

تداوم سرکوب فعالان مدنی در ایران؛ محکومیت یک فعال مدنی به بیش از چهار سال زندانصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

تداوم بازداشت یک زندانی دوتابعیتی با وجود اتمام دوران محکومیت

تداوم آلودگی هوا در ۸ کلانشهر/کاهش دما در نقاط مختلف کشورتداوم آلودگی هوا در ۸ کلانشهر کاهش دما در نقاط مختلف کشور مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از تداوم آلودگی هوا در هشت کلانشهر خبر داد و گفت: طی امروز در مناطق مرتفع و کوهستانی برخی مناطق کشور بارش برف با احتمال کولاک دور از انتظار نیست

تداوم آلودگی هوای پایتخت برای نهمین روز متوالیتداوم آلودگی هوای پایتخت برای نهمین روز متوالی براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون (۱۵ دی ماه) در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

تداوم آلودگی هوا در بیشتر مناطق کشور/ افزایش دما و وزش باد در برخی مناطقتداوم آلودگی هوا در بیشتر مناطق کشور مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در غالب مناطق کشور طی پنج روز آینده از روند افزایش دما و وزش باد در برخی مناطق کشور طی روزهای آینده خبر داد.