تدابیر بریتانیا برای مقابله با تهدید ایران در تنگه هرمز

03/05/1398 05:39:00 ب.ظ

بنا به اعلام وزارت حمل و نقل انگلستان، ناو جنگی نیروی سلطنتی بریتانیا از دیگر کشتی‌هایی این کشور در تنگه هرمز محافظت خواهند کرد

بنا به اعلام وزارت حمل و نقل انگلستان، ناو جنگی نیروی سلطنتی بریتانیا از دیگر کشتی‌هایی این کشور در تنگه هرمز محافظت خواهند کرد. - خبرگزاری آناتولی Hasan Esen,Zeynep Akman | Greater London لندن/حسن اسن/ خبرگزاری آناتولی وزارت حمل و نقل انگلستان طی بیانیه‌ای اعلام کرد: ناو جنگی نیروهای سلطنتی بریتانیا دیگر کشتی‌های ما را که از تنگه هرمز عبور می کنند مشایعت خواهند کرد.

بر اساس بیانیه مذکور همچنین آمده است: «این تصمیم جهت افزایش امنیت کشتی‌های انگلیسی که از تنگه هرمز می‌گذرند و به دنبال توقیف نفتکش بریتانیایی توسط ایران اتخاذ شده است. از این کشتی‌ها به تنهایی یا گروهی محافظت خواهد شد. شرکت های کشتیرانی پیش از عبور از تنگه هرمز جزئیات سفر خود به اطلاع ما برسانند».

ناو «اچ.ام.اس مونتروس» انگستان نیز دیشب اولین ماموریت خود در این زمینه را انجام داد. این نخستین اقدام امنیتی دولت جدید انگلیس پس از توقیف نفتکش این کشور توسط ایران است. گفتنی است منطقه خودمختار جبل‌الطارق وابسته به دولت بریتانیا در 4 ژوئیه جاری یک نفت‌کش با نام «گریس-1» ایران را به دلیل نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه توقیف کرد. headtopics.com

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

ماموریت ناو جنگی نیروی سلطنتی بریتانیا در تنگه هرمزیک ناو جنگی بریتانیایی از کشتی‌هایی که با پرچم این کشور در تنگه هرمز تردد می‌کنند، حفاظت خواهد کرد.

روحانی: اجازه بی‌نظمی در خلیج فارس و تنگه هرمز را نمی‌دهیم | DW | 24.07.2019رئیس جمهوری ایران از اقدام سپاه پاسداران در توقیف کشتی بریتانیایی تجلیل کرد و گفت، مسئولیت حفاظت از خلیج فارس با کشورهای منطقه است و 'ارتباطی به دیگران ندارد'. روحانی همچنین گفت: به اسم مذاکره کنار میز تسلیم نمی‌نشینیم.

آلمان: هنوز برای پیوستن به نیروی محافظ اروپایی در تنگه هرمز تصمیمی نگرفته‌ایمجرمی هانت، وزیر امور خارجه بریتانیا روز دوشنبه اقدام تهران برای توقیف کشتی «استنا ایمپرو» را «دزدی دریایی» خوانده و تاکید کرده بود که کشورش به منظور محافظت از عبور و مرور کشتی‌ها در تنگه هرمز به دنبال تشکیل یک ناوگان دریایی به رهبری اروپا خواهد بود. آخه حتما باید نفت شمارم بدزدن

'هرگونه ایجاد تغییر در وضعیت تنگه هرمز منجر به ایجاد مقابله خطرناک می‌شود'

تلاش‌های اروپا برای تحکیم امنیت در تنگه هرمز و خلیح فارس مکمل اقدام‌های آمریکا خواهد بودرئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت که بهتر است که ایالات متحده در عملیات تضمین امنیت دریایی در تنگه هرمز و خلیح فارس تنها نماند.

مارک اسپر: آماده مذاکره بدون پیش‌شرط با ایران هستیم/ آزادی کشتیرانی در تنگه هرمز اولویت ماستوزیر دفاع آمریکا: *آماده مذاکره بدون پیش‌شرط با ایران هستیم *آزادی کشتیرانی در تنگه هرمز اولویت ماست *یکی از اهداف کلیدی واشنگتن؛ ممانعت از 'فعالیت‌های تحریک‌کننده' ایران است پیش شرط مذاکرات صداقت دررفتاروگفتارمی باشد!! امنیت خلیجمون هم اولویت ماست ،اولویت هاتو اینجا خرج نکن اگرمی خواهیدمذاکره کنیدخسارات وارده به ایران رادر40سال گذشته بپردازیدودکترین تجاوزبه کشورها وتسلط وطلم به ملتها راازبنامه های خودحدف کنیدکه ان به زیان همه کشورهاازجمله خودامریکاست که خودمعلول جهالت است.