تجمع اعتراضی دامداران ایران به نرخ تعیین شده شیر از سوی دولت | DW | 27.06.2021

27/06/2021 06:53:00 ب.ظ

دامداران ایرانی از جمله در شهرهای یزد، شیراز، مشهد، همدان، اصفهان تجمع اعتراضی برگزار کردند. دامداران در این تجمع‌ها به محدودیت تعیین شده از سوی دولت در قمیت شیر اعتراض کردند.

اعتراض دامداران, قیمت شیر

دامداران ایرانی از جمله در شهرهای یزد، شیراز، مشهد، همدان، اصفهان تجمع اعتراضی برگزار کردند. دامداران در این تجمع‌ها به محدودیت تعیین شده از سوی دولت در قمیت شیر اعتراض کردند.

دامداران ایرانی از جمله در شهرهای یزد، شیراز، مشهد، همدان، اصفهان تجمع اعتراضی برگزار کردند. دامداران در این تجمع‌ها به محدودیت تعیین شده از سوی دولت در قمیت شیر اعتراض کردند.

طبق تصمیم دولت قیمت شیر نباید از چهار هزار و ۵۰۰ تومان بیشتر شود. این تصمیم دولت موجب اعتراض دامداران شده است. دامداران می‌گویند آنها باید علوفه را گران خریداری کنند و قیمت تمام شده شیر با هر کیلو چهار هزار و ۵۰۰ تومان مصوب ستاد تنظیم بازار همخوانی ندارد.

"باشگاه خبرنگاران جوان" روز یکشنبه ۶ تیر (۲۷ ژوئن) از تجمع اعتراضی دامداران خراسان رضوی در مقابل ساختمان جهاد کشاورزی مشهد گزارش داد. در این تجمع دامداران به سیاست‌های اشتباه وزارت جهاد کشاورزی و دیگر دستگاه‌های دولتی اعتراض کردند.یکی از دامداران در این تجمع اعلام کرد: «قیمت کاه، زرت، یونجه، واکسن، هزینه کارگر، هزینه حمل و نقل و تمام هزینه‌های که به دامدار تحمیل می‌شود از سال گذشته تاکنون سه تا چهار برابر شده است، اما قیمت شیر و گوشت از پارسال تاکنون افزایش چندانی نداشته است.»

ادامه مطلب:
DW فارسی »

آتش‌سوزی در 6 هکتار از نخلستان‌های ‌رودان؛ 600 اصله درخت در آتش سوخت + فیلم- اخبار هرمزگان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

ملت ایران کلاً طلبکار هستند بماند. ملت ایران کلاً بی اطلاع هستند بماند. ملت ایران کلاً مورد سوءاستفادۀ تبلیغات غرب هستند بماند. ولی شما که میدانید دامداران آلمان چه مقدار از پول مالیات دهندگان کمک هزینه میگیرند و قیمت شیرشان از طرف دولت تعیین میشود! ظرف 4 سال رئیسی سامان میدهد

بررسی طرح «صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی» در مجلس ایرانطرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام رسان‌ها در ایران امروز توسط نمایندگان مجلس این کشور در جلسه علنی بررسی شد. - خبرگزاری آناتولی

سمورها در تشت پر از یخ؛ لذت سرما در اوج گرماسمورهای آلاسکا معمولاً آب‌هایی زیستگاهشان است که برودت آن ممکن است تا ۱۵.۵ درجه سانتیگراد پایین تر از دمای بدن آنها باشد. میکروفون یورونیوز پای حرفهای قاضی اعدام چه میکرده؟ EsraaFil حیف نبود؟ 😄 jouanofarc انسان موجودی عجیبی که برعکس همه موجودات دیگه میتوانند در تمامی نقاط آب وهوای زندگی کنند، برعکس جانوران دیگر

اعتراضات سراسری دامداران در ایران؛ معترضان بر کف خیابان شیر ریختندگروهی از دامداران ایران در اعتراض به گرانی خوراک دام و قیمت پایین محصولات دامداری در چندین استان، از جمله همدان، فارس، یزد و خراسان رضوی، تجمع و راهپیمایی اعتراضی برگزار کردند

دامداران معترض در ایران: کاش گاوهایمان نوشابه تولید می‌کردند

افزایش دامنه اعتصاب های کارگری در ایران؛ اعتراض گسترده دامداران به افزایش قیمت علوفهصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

رونمایی از واکسن اسپوتنیک در کرجرونمایی از واکسن اسپوتنیک در کرج تولید واکسن اسپوتنیک در مجموعه دارویی اکتوور با ظرفیت دو میلیون دُز در ماه با حضور وزیر بهداشت آغاز شد.

اعتراض دامداران ایرانی در مقابل جهاد کشاورزی طبق تصمیم دولت قیمت شیر نباید از چهار هزار و ۵۰۰ تومان بیشتر شود.طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام رسان‌ها در ایران امروز توسط نمایندگان مجلس این کشور در جلسه علنی بررسی شد..مایی اعتراضی برگزار کردند.

این تصمیم دولت موجب اعتراض دامداران شده است. دامداران می‌گویند آنها باید علوفه را گران خریداری کنند و قیمت تمام شده شیر با هر کیلو چهار هزار و ۵۰۰ تومان مصوب ستاد تنظیم بازار همخوانی ندارد.06. "باشگاه خبرنگاران جوان" روز یکشنبه ۶ تیر (۲۷ ژوئن) از تجمع اعتراضی دامداران خراسان رضوی در مقابل ساختمان جهاد کشاورزی مشهد گزارش داد. در این تجمع دامداران به سیاست‌های اشتباه وزارت جهاد کشاورزی و دیگر دستگاه‌های دولتی اعتراض کردند. به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی نیک زادثمرین، نایب رئیس مجلس ایران در این خصوص گفت: در صورت ارائه این طرح به صحن علنی، ما مدافع حقوق مردم بوده و قانونی مغایر با منافع مردم را تصویب نخواهیم کرد. یکی از دامداران در این تجمع اعلام کرد: «قیمت کاه، زرت، یونجه، واکسن، هزینه کارگر، هزینه حمل و نقل و تمام هزینه‌های که به دامدار تحمیل می‌شود از سال گذشته تاکنون سه تا چهار برابر شده است، اما قیمت شیر و گوشت از پارسال تاکنون افزایش چندانی نداشته است. دو روز پیشتر مجتبی عالی، مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران کشور، گفت تولید شیر خام به دلیل خشکسالی و کمبود و گرانی نهاده، ۴۰ تا ۵۰ درصد کم شده است.

» دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید به گفته این دامدار در حال حاضر قیمت یک لیتر آب‌ معدنی سه هزار و ۵۰۰ تومان است اما جهاد نمی‌گذارد قیمت یک لیتر شیر که با این همه زحمت تولید می‌شود به شش هزار و ۴۰۰ تومان برسد. همچنین سیدعلی یزدی‌خواه، نماینده مجلس ایران در این رابطه اظهار داشت: ما در این طرح برای استفاده کاربر از فیلترشکن، جرم انگاری نکرده‌ایم و کاربر می‌تواند از فیلترشکن استفاده کند.  اعتراض دامداران در شبکه‌های اجتماعی نیز انعکاس یافت. یک دامدار یزدی گلایه کرده است که مسئولان برای رسیدگی به امور آنها حتی یک بار مراجعه نکرده‌اند. وی تصریح کرد: تاکنون هیچگونه چارچوب و قوانین مشخصی در بحث استفاده از پلتفرم‌های داخلی و خارجی وجود نداشته و اگر هم بوده در حقیقت آیین‌نامه‌های ضعیفی است که اجرا نشده و ما در راستای کمک به کاربران، ارزان سازی اینترنت، توسعه فضای کسب و کار داخلی، سهولت استفاده از پیام‌رسان‌ها برای اقشار مختلف و . علاوه بر دامداران خراسان رضوی دامداران استان کرمان نیز دست به اعتراض زدند. مدیرعامل اتحادیه دامداران استان کرمان هم افزایش قیمت علوفه و حمل و نقل را علت اعتراضات و تجمعات دامداران در استان کرمان اعلام کرد.. او به عنوان نمونه گفت: «قیمت پنیر ۴۰۰ گرمی که عمده مردم از آن استفاده می‌کنند از ۱۴ هزار تومان به حدود ۲۴ هزار تومان می‌رسد.

در یکی از ویدیوهایی که در توییتر رسمی کانال و گروه تلگرامی"اعتراض مدنی بازار" منتشر شده، دامداران"یک کیلو کاه یک کیلو شیر" و"دامدار ورشکسته دیگه توان نداره" شعار می‌دهند. غلامعلی کارگر، مدیرعامل اتحادیه دامداران استان کرمان خشکسالی در استان کرمان را بی سابقه دانسته و گفته است دامداران باید علوفه را گران خریداری کنند و قیمت تمام شده شیر با هر کیلو چهار هزار و ۵۰۰ تومان مصوب ستاد تنظیم بازار همخوانی ندارد. یزدی‌خواه اظهار کرد: البته در صورت تصویب کلیات این طرح در صحن علنی مجلس، طرح به کمیسیون تخصصی ارجاع می‌شود تا در آنجا جزئیات به صورت دقیق تر با حضور کارشناسان و نخبگان این عرصه بررسی شود. مدیرعامل اتحادیه دامداران استان کرمان همچنین گفته است که دامداران با افزایش قیمت شیر موافق نیستند و باید منافع مصرف‌کننده نیز در قیمت گذاری‌ها دیده شود؛ بنابراین دولت باید ساز و کارهایی برای این مهم در نظر بگیرد تا نه تولیدکننده متضرر شود و نه مصرف‌کننده. او همچنین خاطرنشان کرد که دولت در زمینه تامین علوفه و هزینه حمل و نقل باید به دامداران کمک کند.  به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید مدیرعامل اتحادیه دامداران استان کرمان از هزینه‌های بالای حمل و نقل شکایت کرده و گفته است که علوفه هایی که دامدار در اردیبهشت ماه خریداری کرده هنوز به دستشان نرسیده، زیرا قیمت حمل و نقل افزایش یافته و رانندگان علوفه‌های ما را حمل نمی کنند.

در همین زمینه: .