اعتراض دامداران, قیمت شیر, بهای علوفه, اعتراض دامداران به سیاست دولت

اعتراض دامداران, قیمت شیر

تجمع اعتراضی دامداران ایران به نرخ تعیین شده شیر از سوی دولت | DW | 27.06.2021

دامداران ایرانی از جمله در شهرهای یزد، شیراز، مشهد، همدان، اصفهان تجمع اعتراضی برگزار کردند. دامداران در این تجمع‌ها به محدودیت تعیین شده از سوی دولت در قمیت شیر اعتراض کردند.

27/06/2021 06:53:00 ب.ظ

دامداران ایرانی از جمله در شهرهای یزد، شیراز، مشهد، همدان، اصفهان تجمع اعتراضی برگزار کردند. دامداران در این تجمع‌ها به محدودیت تعیین شده از سوی دولت در قمیت شیر اعتراض کردند.

دامداران ایرانی از جمله در شهرهای یزد، شیراز، مشهد، همدان، اصفهان تجمع اعتراضی برگزار کردند. دامداران در این تجمع‌ها به محدودیت تعیین شده از سوی دولت در قمیت شیر اعتراض کردند.

طبق تصمیم دولت قیمت شیر نباید از چهار هزار و ۵۰۰ تومان بیشتر شود. این تصمیم دولت موجب اعتراض دامداران شده است. دامداران می‌گویند آنها باید علوفه را گران خریداری کنند و قیمت تمام شده شیر با هر کیلو چهار هزار و ۵۰۰ تومان مصوب ستاد تنظیم بازار همخوانی ندارد.

نامه وزیر بهداشت به خامنه‌ای: نظام سلامت در حال فروپاشی است | DW | 01.08.2021 دبیر کل سازمان بهداشت جهانی: همه‌گیری کرونا زمانی پایان می‌یابد که جهان تصمیم بگیرد به آن پایان دهد آمریکا، بریتانیا و اسرائيل، ایران را مسئول حمله مرگبار به نفتکش مرسر استریت معرفی کردند

"باشگاه خبرنگاران جوان" روز یکشنبه ۶ تیر (۲۷ ژوئن) از تجمع اعتراضی دامداران خراسان رضوی در مقابل ساختمان جهاد کشاورزی مشهد گزارش داد. در این تجمع دامداران به سیاست‌های اشتباه وزارت جهاد کشاورزی و دیگر دستگاه‌های دولتی اعتراض کردند.یکی از دامداران در این تجمع اعلام کرد: «قیمت کاه، زرت، یونجه، واکسن، هزینه کارگر، هزینه حمل و نقل و تمام هزینه‌های که به دامدار تحمیل می‌شود از سال گذشته تاکنون سه تا چهار برابر شده است، اما قیمت شیر و گوشت از پارسال تاکنون افزایش چندانی نداشته است.»

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدبه گفته این دامدار در حال حاضر قیمت یک لیتر آب‌ معدنی سه هزار و ۵۰۰ تومان است اما جهاد نمی‌گذارد قیمت یک لیتر شیر که با این همه زحمت تولید می‌شود به شش هزار و ۴۰۰ تومان برسد. اعتراض دامداران در شبکه‌های اجتماعی نیز انعکاس یافت. یک دامدار یزدی گلایه کرده است که مسئولان برای رسیدگی به امور آنها حتی یک بار مراجعه نکرده‌اند. headtopics.com

علاوه بر دامداران خراسان رضوی دامداران استان کرمان نیز دست به اعتراض زدند. مدیرعامل اتحادیه دامداران استان کرمان هم افزایش قیمت علوفه و حمل و نقل را علت اعتراضات و تجمعات دامداران در استان کرمان اعلام کرد.در یکی از ویدیوهایی که در توییتر رسمی کانال و گروه تلگرامی"اعتراض مدنی بازار" منتشر شده، دامداران"یک کیلو کاه یک کیلو شیر" و"دامدار ورشکسته دیگه توان نداره" شعار می‌دهند.

غلامعلی کارگر، مدیرعامل اتحادیه دامداران استان کرمان خشکسالی در استان کرمان را بی سابقه دانسته و گفته است دامداران باید علوفه را گران خریداری کنند و قیمت تمام شده شیر با هر کیلو چهار هزار و ۵۰۰ تومان مصوب ستاد تنظیم بازار همخوانی ندارد.مدیرعامل اتحادیه دامداران استان کرمان همچنین گفته است که دامداران با افزایش قیمت شیر موافق نیستند و باید منافع مصرف‌کننده نیز در قیمت گذاری‌ها دیده شود؛ بنابراین دولت باید ساز و کارهایی برای این مهم در نظر بگیرد تا نه تولیدکننده متضرر شود و نه مصرف‌کننده.

او همچنین خاطرنشان کرد که دولت در زمینه تامین علوفه و هزینه حمل و نقل باید به دامداران کمک کند. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدمدیرعامل اتحادیه دامداران استان کرمان از هزینه‌های بالای حمل و نقل شکایت کرده و گفته است که علوفه هایی که دامدار در اردیبهشت ماه خریداری کرده هنوز به دستشان نرسیده، زیرا قیمت حمل و نقل افزایش یافته و رانندگان علوفه‌های ما را حمل نمی کنند.

ادامه مطلب: DW فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

ملت ایران کلاً طلبکار هستند بماند. ملت ایران کلاً بی اطلاع هستند بماند. ملت ایران کلاً مورد سوءاستفادۀ تبلیغات غرب هستند بماند. ولی شما که میدانید دامداران آلمان چه مقدار از پول مالیات دهندگان کمک هزینه میگیرند و قیمت شیرشان از طرف دولت تعیین میشود! ظرف 4 سال رئیسی سامان میدهد

بررسی طرح «صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی» در مجلس ایرانطرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام رسان‌ها در ایران امروز توسط نمایندگان مجلس این کشور در جلسه علنی بررسی شد. - خبرگزاری آناتولی

سمورها در تشت پر از یخ؛ لذت سرما در اوج گرماسمورهای آلاسکا معمولاً آب‌هایی زیستگاهشان است که برودت آن ممکن است تا ۱۵.۵ درجه سانتیگراد پایین تر از دمای بدن آنها باشد. میکروفون یورونیوز پای حرفهای قاضی اعدام چه میکرده؟ EsraaFil حیف نبود؟ 😄 jouanofarc انسان موجودی عجیبی که برعکس همه موجودات دیگه میتوانند در تمامی نقاط آب وهوای زندگی کنند، برعکس جانوران دیگر

اعتراضات سراسری دامداران در ایران؛ معترضان بر کف خیابان شیر ریختندگروهی از دامداران ایران در اعتراض به گرانی خوراک دام و قیمت پایین محصولات دامداری در چندین استان، از جمله همدان، فارس، یزد و خراسان رضوی، تجمع و راهپیمایی اعتراضی برگزار کردند

دامداران معترض در ایران: کاش گاوهایمان نوشابه تولید می‌کردند

افزایش دامنه اعتصاب های کارگری در ایران؛ اعتراض گسترده دامداران به افزایش قیمت علوفهصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

رونمایی از واکسن اسپوتنیک در کرجرونمایی از واکسن اسپوتنیک در کرج تولید واکسن اسپوتنیک در مجموعه دارویی اکتوور با ظرفیت دو میلیون دُز در ماه با حضور وزیر بهداشت آغاز شد.