افزایش دامنه اعتصاب های کارگری در ایران؛ اعتراض گسترده دامداران به افزایش قیمت علوفه

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 32 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

از حدود ۱۰ روز پیش، در پی اعتصاب کارگران پیمانی نیروگاه بیدخون و سپس کارکنان رسمی پالایشگاه آبادان و تهران و کارگران فازهای ۹ و ۱۰پارس جنوبی، دامنه اعتراض و اعتصاب های سراسری به سایر استان‌ها کشیده شد.

بیشتر اعتصاب کنندگان در اعتراض به شرایط نامناسب شغلی، پایین بودن حقوق‌ها، و نابرابری در پرداخت دستمزدها و امکانات رفاهی یکسان دست از کار کشیده اند.

همچنین کارگران پیمانکاری عسلویه با انتشار طوماری خطاب به سران سه قوه خواستار طرح روزکاری اجباری شده و نوشته اند با این دستمزد کم «نمی توانیم خانواده هایمان را به عسلویه بیاوریم.» در این طومار تاکید شده هر نوع تحمیل هزینه اضافی، موجب افزایش فقر و معضلات اجتماعی بیشتر شده است. در همین حال، گروه هایی از دامداران استانهای خراسان رضوی، یزد، کرمان، فارس و اصفهان با برگزاری تجمع نسبت به افزایش شدید قیمت علوفه در شرایط خشکسالی و بالا بودن قیمت حمل و نقل اعتراض کردند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

افزایش ۸۵ تا ۱۱۸ درصدی قیمت کالاهای اساسی در یک سال گذشته
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ افزایش روند بیماری کووید۱۹ در ۵ استان جنوبی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

خطر موج جدید کرونا در ایران؛ افزایش ۵۰ درصدی شهرهای قرمز | DW | 25.06.2021کمیته بهداشت ستاد ملی مقابله با کرونا از 'مشاهده علائمی' از موج جدید پاندمی کرونا در برخی استان‌های ایران خبر می‌دهد. در تازه‌ترین رنگ‌بندی کرونایی مناطق ایران تعداد شهرهای در وضعیت قرمز به ۳۲ شهر افزایش یافته است. دیگه به کوری چشم دشمنان خودمون واسکن داریم
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

تظاهرات مردم لبنان در اعتراض به بحران اقتصادی و افزایش قیمت دلاردر تظاهرات ضد دولتی در طرابلس لبنان 5 معترض توسط محافظان برخی از سیاستمداران زخمی شدند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

چرا دلار گران شد؟/ صراف‌ها: عرضه ارز در نیما محدود شد؛ افزایش خریدار در بازار ارز- اخبار پول | ارز | بانک - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnimچرا دلار گران شد؟ آنطور که بازاری‌ها می‌گویند: افزایش قیمت درهم بعد از خوابیدن تب انتخابات و اخبار مذاکرات هسته‌ای در کنار کاهش عرضه ارز در نیما موجب شده تا مدار ارز در بازار صعودی شود نخیر، بازار فهمیده که با اومدن رئیس جمهور جدید وضعیت چه هست. شما دلار بخر و بذار تو گاو صندوقت که آینده وحشتناک هست.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

اعتصاب بزرگ کارگران نفت و گاز و پتروشیمی ایران یک هفته پس از آغاز فراگیرتر می‌شودیک هفته پس از آغاز اعتصاب گسترده کارگران صنعت نفت و گاز و پتروشیمی ایران، این اعتراض کارگری «بی‌سابقه» در تاریخ ایران پس از انقلاب بهمن ۱۳۵۷، فراگیرتر می‌شود. درودها دوستان فردا یکشنبه 27.6.2021 سیستماتیک و هوشمند بر ازدواج 16.11.1442 آتش زدن برج بر عدالت 6.4.1400 ازدواج بر سلطان از اعتصاب کارگران زحمتکش تا رسیدن به خواسته هاشون حمایت میکنم گفتارنیک رو رعایت کنیم و بهم محبت کنیم چراکه محبت گنج واقعیه
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »