تجمع سراسری بازنشستگان و مستمری‌بگیران در ایران

07/10/1400 03:55:00 ب.ظ

تجمع سراسری بازنشستگان و مستمری‌بگیران در ایران العربيه_فارسى

شماری از بازنشستگان تامین اجتماعی و معلمان ایران، در اعتراض به مشکلات معیشتی و عدم تحقق مطالبات خود، در چندین شهر این کشور تجمع اعتراضی برگزار معترضان در این تجمعات خواهان افزایش مستمری‌های دریافتی به موازات خط فقر، اجرای قانون همسان‌سازی حقوق و رفع مشکلات بیمه تکمیلی شدند.

خبرگزاری «ایلنا» در این زمینه نوشته است که بازنشستگان از اظهارات حاجی دلیگانی، عضو هیات رئیسه مجلس نیز ابراز نگرانی کرده‌اند.

این نماینده مجلس ایران چندی پیش از احتمال بازگشت لایحه «دائمی‌شدن همسان‌سازی حقوق بازنشستگان» گفت. به گفته ایلنا و به نقل از شماری از بازنشستگان، حدود 50 نماینده مجلس این کشور در تلاش‌اند تا لایحه دائمی‌شدن حقوق بازنشستگان را از دستور کار مجلس خارج کنند.

از سوی دیگر، بسیاری از معترضان با شعار «معلم زندانی آزاد باید گردد» خواستار آزادی معلمان بازداشت‌شده و فعالان این صنف بودند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

بازنشستگان معترض به وضعیت معیشتی در چند شهر ایران تجمع کردندگروهی از بازنشستگان مستمری بگیر که به وضعیت معیشتی خود و پایین بودن حقوق و مستمری‌ها معترض هستند، دوباره اقدام به برگزاری تجمع در شهرهای مختلف ایران کرده‌اند. این تجمعات در...

حقوق بشر در ایران؛ ۲۵۴۱ تجمع و اعتصاب، افزایش ۵۳ درصدی بازداشت کارگرانسازمان «مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران» در گزارش سالانه خود درباره وضعیت حقوق بشر در ایران در سال ۲۰۲۱، از برگزاری ۲۵۴۱ تجمع و اعتصاب صنفی و کارگری شامل ۱۲۶۱ تجمع صنفی، ۱۹۲... چـــــهارسال ازدوره دوم چهل ساله حکومت کثافت ننگین اسلام خونخوار متعفن متحجردزد قاتل اشغالگر چپاولگر برملت اسلام زده بیغیرت خفته برابرکنج جهان ونابودی ایران وایرانی میگذرد وهمچنان غیرتهادرکون ملت بیهویت گه خشکیده وبازجه از فاکرشون التماس مالیدن وازلین دارن خلایق هرچه لایق

کرونا در ایران و جهان؛ رکورد بیشترین ابتلای روزانه در فرانسه و لغو هزاران پروازاین بار شیوع کرونا با سویه اومیکرون در جهان اوج گرفته و رکوردهای جدیدی بر جای گذاشته است. کشورها برای مهار این سویه برخی محدودیت‌ها را تشدید کرده‌اند و خواستار واکسیناسیون با دُزهای تقویتی شده‌اند. ایران نیز در این بین محدودیت‌هایی برای مسافرت اعمال کرده است. فرانسه خط مقدم است.

نقش واکسن آسترازنکا در مقابله با اومیکرون در کشورهای فقیر | DW | 26.12.2021واکسن آسترازنکا که کشورهای پیشرفته از آن چندان استقبال نمی‌کنند می‌تواند برای مقابله با سویه اومیکرون تعیین‌کننده باشند. کارشناسان معتقدند این واکسن به خصوص در کشورهای فقیر می‌تواند مانع گسترش پاندمی و نجات دهنده باشد.

جروزالم‌پست: اسرائیل در 3 سال گذشته ده‌ها موضع حزب‌الله را در سوریه هدف قرار داده استروزنامه «جروزالم‌پست» به نقل از برخی مقامات ارشد اسرائیلی خبر داده است، تل‌آویو در سه‌سال گذشته مواضع لجستیکی و عملیاتی حزب‌الله لبنان در سوریه را ده‌ها حزب شیطان در لبنان حذف خواهد شد

گردشگر ترک بازداشت شده در ایران: چیزهایی دیدم که فقط در فیلم‌ها دیده بودم