کرونا در ایران و جهان؛ رکورد بیشترین ابتلای روزانه در فرانسه و لغو هزاران پرواز

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

کرونا در ایران و جهان؛ رکورد بیشترین ابتلای روزانه در فرانسه و لغو هزاران پرواز جزئیات بیشتر🔽

اینبار شیوع کرونا با سویه اومیکرون در جهان اوج گرفته و رکوردهای جدیدی بر جای گذاشته است. کشورها برای مهار این سویه برخی محدودیت‌های را تشدید کرده‌اند و خواستار واکسیناسیون با دُزهای تقویتی شده‌اند. ایران نیز در این بین محدودیت‌هایی برای مسافرت اعمال کرده است.روز کریسمس در فرانسه با رکورد بیش از ۱۰۰ هزار مبتلای روزانه به کرونا سپری شد. دولت قرار است روز دوشنبه وضعیت را مجددا ارزیابی کند.

چین تاکنون توانسته است همه‌گیری را در خاک خود تحت کنترل درآورد و تنها دو مورد مرگ را در یک سال و نیم گذشته ثبت کرده است. این کشور در حالت آماده‌ باش کامل قرار داد چراکه دو ماه دیگر بازی‌های المپیک زمستانه نیز در پکن، پایتخت این کشور برگزار می‌شود. شمار ابتلاهای روزانه ایران از دیروز تا امروز هزار و ۸۵۷ نفر گزارش شده است و شمار موارد فوتی در ۲۴ ساعت گذشته طبق آمار وزارت بهداشت ۵۲ نفر اعلام شده است.

از سوی دیگر علی اصغر شالبافیان، معاون گردشگری گفته است که ورود مستقیم و غیر مستقیم مسافر از هشت کشور آفریقایی بوتسوانا، نامیبیا، اسواتینی، لسوتو، زیمبابوه، مالاوی و آفریقای جنوبی و چهار کشور اروپایی بریتانیا، فرانسه، نروژ و دانمارک به مدت ۱۵ روز ممنوع شده است.ایران مرزهای زمینی مسافری خود با کشورهای همسایه را بستاما آخرین آمارها درباره قربانیان کرونا چه می‌گوید؟ همه‌گیری کرونا که از انتهای سال ۲۰۱۹ شروع شد تاکنون دست‌کم پنج میلیون و ۳۹۱ هزار و ۴۰۴ نفر را به کام مرگ کشانده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

فرانسه خط مقدم است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آمار رسمی کرونا در ایران؛ هشدار به دو گروه سنی در مورد ابتلا به اُمیکرونوزارت بهداشت ایران روز شنبه، چهارم دی، از جان باختن ۴۲ نفر دیگر بر اثر کرونا و شناسایی حدود هزار و ۲۰۰ بیمار جدید در کشور طی شبانه‌روز گذشته خبر داد. خوب که چی؟
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

وضعیت همه‌گیری کرونا در استان‌ها / چالش‌های مهم و پرخطر در مدارسوضعیت همه‌گیری کرونا در استان‌ها در هفته ۹۶ همه‌گیری کرونا، علیرغم افزایش بستری و فوت در معدودی از استان‌ها، همچنان بیماری در کشور روندی نزولی و در مواردی ایستا دارد، اما در این هفته بحث رعایت پروتکل‌ها درمدارس موضوع مهمی است که می‌تواند چالش‌برانگیز باشد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

لغو بیش از 1600 پرواز در آمریکا به‌دلیل همه‌گیری کرونابیش از 1600 پرواز در آمریکا به‌دلیل همه‌گیری کرونا در تعطیلات کریسمس لغو شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

جهش چشمگیر آمار جهانی ابتلا به کرونا در پی شیوع سویه اومیکرونجهش چشم‌گیر آمار مبتلایان به کرونا، کشورها را به اتخاذ تدابیری برای مهار بیماری وادار کرده است، از جمله ایران به مدت ۱۵ روز ورود گردشگر از کشورهای همسایه را ممنوع کرد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

دو سالگی همه‌گیری کرونا؛ چهار سوال در مورد کووید که هنوز بی‌پاسخ استهر چند به نظر می‌رسد، متخصصان بیماری‌های عفونی در شناسایی سریع سویه‌های خطرناک و جهش‌های پیاپی ویروس کرونا موفق بوده‌ و بسیاری از ناشناخته‌های کووید-۱۹ را شناسایی کرده‌اند ولی هنوز چهار پرسش اصلی وجود دارد که همچنان بی‌پاسخ مانده است. سوال اصلي،چرا جهان از چين غرامت نگرفت؟ فقط ۴ عدد؟مهم ترین انها این است که دریک رویداد،چه میزان حکومتها ذلیلند؟؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پاپ فرانسیس در نطق کریسمس دعا کرد همه‌گیری کرونا پایان یابدپاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان، در نطق خود به مناسبت کریسمس در روز شنبه ۴ دی ماه، دعا کرد همه‌گیری کرونا پایان یابد و خواستار خدمات بهداشتی برای همگان، واکسن برای فقرا، و توسل به گفت‌وگو برای حل منازعات در جهان شد. به کیرم گور پدرش مادرجنده کثافت.خودش یه سمت این جنایات و کثافات هست آخ اگه ترامپ می موند
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »