تجمع کارگران شهرداری صیدون در اعتراض به معوقات مزدی

17/09/1399 11:33:00 ق.ظ

جمعی از کارگران شهرداری صیدون از توابع شهرستان باغملک واقع در خوزستان، از عدم پرداخت چندین ماه مطالبات مزدی و بیمه ای خود خبر دادند.حدود ۵۰ تن از کارگران شهرداری صیدون باغملک، هشت ماه است مطالبات مزدی‌ خود را دریافت نکرده‌اند. اخبار_ایران

خبرگزاری ایلنا با انتشار این خبر نوشته است حدود ۵۰ تن از کارگران شهرداری صیدون باغملک در استان خوزستان، هشت ماه است مطالبات مزدی‌ خود را دریافت نکرده‌اند.

یکی از کارگران شهرداری صیدون که در تجمع روز گذشته مقابل ساختمان شهرداری حاضر بوده در گفتگو با ایلنا گفته است: «حدود ۵۰ نفر در مجموعه شهرداری صیدون و تحت مسئولیت یک شرکت پیمانکاری مشغول به کار هستیم که دست‌کم هشت ماه مطالبات مزدی‌مان به تاخیر افتاده است».

مشکل پرداخت نامنظم مطالبات کارگران شهرداری در صیدون چند سالی است که با مشکل مواجه شده و تامین معیشت این کارگران را با مشکلات عدیده مواجه کرده است. به گفته یکی از این کارگران آنچه کارگران پیمانکاری شهرداری صیدون هر ماه به عنوان دستمزد می‌گیرند حداقل‌های مزدی قانون است، اما این حداقل‌ها کفاف معیشت آن‌ها را نمی‌دهد. از طرفی حقوق کارگران تنها یکبار در سال افزایش پیدا می‌کند و آن یکبار هم به گونه‌ای تعیین می‌شود که با هزینه‌های زندگی و نرخ تورم واقعی همخوانی ندارد.

یکی دیگر از کارگران حاضر در این تجمع از دست‌کم یک‌سال معوقات بیمه‌ای پرداخت نشده خود و همکارانش صحبت کرده و گفته است: «یک سال معوقات بیمه‌ای داریم درنتیجه در تمدید دفترچه‌های بیمه درمانی خود با مشکل مواجه هستیم.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

اعتراض و تجمع کارگران شهرداری کارون مقابل استانداری خوزستان /تجمع کنندگان به عدم پرداخت حقوق و سنوات خود از سوی کارفرما معترضند/اخراج کارگران به بهانه‌های واهیپیش از ظهر امروز -یکشنبه ۱۵ فروردین ماه - جمعی از کارگران خدمات شهری شهرداری کارون، با اعتراض نسبت به عدم پرداخت حقوق و همچنین اخراج برخی از همکاران خود، مقابل استانداری خوزستان دست به تجمع زدند.

برگزاری تجمع سراسری کارگران بازنشسته ومستمری‌بگیران تامین اجتماعی

تجمع کارگران شرکت آب و فاضلاب اهواز برای سومین روز مقابل استانداری

یورش نیروهای امنیتی به تجمع کارگران، بازنشستگان و معلمان در مقابل وزارت کار

تجمع کارگران بخش خدمات و پشتیبانی هفت‌تپه: چرا منحل کردید؟