تجارت 5 میلیارد یورویی ایران و اروپا در 2021/ واردات اروپا از ایران 29 درصد رشد کرد- اخبار اقتصاد جهان - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnim

30/11/1400 08:44 ق.ظ

واردات اروپا از ایران ۲۹ درصد رشد کرد پایگاه خبری کمیسیون اروپا از تجارت حدود ۵ میلیارد یورویی ایران و اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۱ خبر داد آلمان، ایتالیا و هلند به ترتیب بزرگترین شرکای تجاری ایران در میان اعضای اتحادیه اروپا هستند

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید مبادلات تجاری ایران و اتحادیه اروپا در ماه‌های ژانویه تا دسامبر 2021 با رشد 9 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است. در 12 ماهه سال 2020 کل مبادلات دو طرف 4.458 میلیارد یورو اعلام شده بود.

بر اساس این گزارش صادرات اتحادیه اروپا به ایران در سال 2021 با رشد 5 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و از 3.745 میلیارد یورو در سال 2020 به 3.941 میلیارد یورو در سال 2021 رسیده است.

واردات اتحادیه اروپا از ایران در سال 2021 نیز رشد قابل توجه 29 درصدی داشته و به 922 میلیون یورو رسیده است. اتحادیه اروپا در سال قبل از آن 713 میلیون یورو کالا از ایران وارد کرده بود. در میان کشورهای اروپایی آلمان بزرگترین شریک تجاری ایران در سال 2021 بوده است به طوری که حدود یک سوم تجارت ایران و اتحادیه اروپا با این کشور بوده است. آلمان در سال 2021 بالغ بر 1.449 میلیارد یورو کالا به ایران صادر و 274 میلیون یورو کالا از ایران وارد کرده است. مجموع تجارت این کشور با ایران 1.723 میلیارد یورو بوده است.

ادامه مطلب:
Tasnimnews_Fa »

پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای از ایران خواست اجرای حکم اعدام را «فورا» متوقف کندپارلمان اروپا با تصویب قطعنامه‌ای از جمهوری اسلامی ایران خواست به‌عنوان گامی در جهت لغو کامل مجازات اعدام، اجرای این نوع مجازات را «فورا» متوقف کند.در این

کشف محموله عتیقه قاچاق پیش از خروج از ایران در مرز ترکیهگمرک ایران از کشف یک محموله قاچاق بسیار ارزشمند عتیقه‌جات که بین اثاثیه خانه جاسازی شده بود، در مرز ترکیه خبر داد.

پارلمان اروپا با تصویب قطعنامه‌ای از ایران خواست اجرای مجازات اعدام را فورا تعلیق کنداین قطعنامه خاطرنشان می‌کند که از زمان روی کار آمدن ابراهیم رئیسی در مقام رئیس‌جمهوری در مرداد امسال، شمار اعدام‌ها از جمله اعدام زنان به‌طرزی «چشمگیر» افزایش یافته است.

پارلمان اروپا خواستار تعلیق مجازات اعدام در ایران شدپارلمان اروپا خواستار تعلیق مجازات اعدام در ایران شد ▪️نمایندگان پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای از دولت ایران خواستند به‌کارگیری مجازات اعدام را فورا تعلیق کند تا نشان دهد گامی در جهت کاهش احکام اعدام و لغو آن برداشته است. ⬇️ بیشتر بخوانید: تعلیق مجازات اعدام دو بُعد دارد و پارلمان_اروپا مشخص نمایند کدام بُعد را مدنظر دارد. یک بُعد آن انسان‌دوستی است و این بشردوستانه است، بُعد دیگر آن حمایت از خائنان و وطن‌فروشان است که لااقل ایشان مطمئن گردند پس از دستگیری زنده خواهند ماند. جمشید_شارمهد حقوق_بشر سازمان_ملل

اجازه دخالت هیچ طرفی را در مذاکرات برجام نمی‌دهیم/ سعودی‌ها در مذاکره با ایران جدی نیستندیک دیپلمات پیشین گفت: کشورهایی که سعی دارند اسرائیل را در مذاکرات برجام دخالت دهند، باید بدانند که ما بارها اعلام کرده‌ایم که فشارهای سایر طرف‌ها در روند مذاکرات وین را نمی‌پذیریم و ما حتی آمریکا را هم که از برجام خارج شده به اتاق مذاکرات راه نداده‌ایم.

تلاش برای باز کردن پرونده «جنایت جنگی در سوریه» علیه ایران در دیوان بین‌المللیمرکز اسناد حقوق بشر ایران از دادگاه جنایی بین‌المللی خواست تا نقش جمهوری اسلامی و گروه‏‌ها‏ی مسلح تحت حمایتش در سوریه را در زمینه اتهام «جنایت جنگی» در این کشور بررسی کند. خامنه‌ای_سوراخ_موش_بخر مجتبی_خامنه‌ای، سوراخ_موش_بخر سران سپاه خونخوار سوراخ.... مملکت دردست مشتی مسلمم وکثافت خونخوارخائنو کوسکشو زنجنده و قاتلودزدوغارتگراستبسکه این ملت خروبیغیرت خفته بی هویتن اندحال روشنفکربیچاره زبد هم بد تراستبسکه این ملت خروکسکشوبی هویتنمغزها له شد به زیرسُم ملایان کشکش قم وای در عصر اتم بسکه این ملت خرو بیغیرتو بی هویتن بسکه 💩💩

، پایگاه خبری کمیسیون اروپا (یورو استات) کل مبادلات تجاری ایران و 27 عضو اتحادیه اروپا در سال گذشته میلادی را 4.863 میلیارد یورو اعلام کرد.

مبادلات تجاری ایران و اتحادیه اروپا در ماه‌های ژانویه تا دسامبر 2021 با رشد 9 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است. در 12 ماهه سال 2020 کل مبادلات دو طرف 4.458 میلیارد یورو اعلام شده بود.

بر اساس این گزارش صادرات اتحادیه اروپا به ایران در سال 2021 با رشد 5 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و از 3.745 میلیارد یورو در سال 2020 به 3.941 میلیارد یورو در سال 2021 رسیده است.

واردات اتحادیه اروپا از ایران در سال 2021 نیز رشد قابل توجه 29 درصدی داشته و به 922 میلیون یورو رسیده است. اتحادیه اروپا در سال قبل از آن 713 میلیون یورو کالا از ایران وارد کرده بود.

در میان کشورهای اروپایی آلمان بزرگترین شریک تجاری ایران در سال 2021 بوده است به طوری که حدود یک سوم تجارت ایران و اتحادیه اروپا با این کشور بوده است. آلمان در سال 2021 بالغ بر 1.449 میلیارد یورو کالا به ایران صادر و 274 میلیون یورو کالا از ایران وارد کرده است. مجموع تجارت این کشور با ایران 1.723 میلیارد یورو بوده است.

ایتالیا با تجارت 628 میلیون یورویی دومین شریک تجاری ایران بوده و 450 میلیون یورو کالا به ایران صادر و 178 میلیون یورو کالا از ایران وارد کرده است. هلند با تجارت 481 میلیون یورویی در رتبه سوم قرار داشته است. این کشور در سال 2021 بالغ بر 443 میلیون یورو کالا به ایران صادر و 38 میلیون یورو کالا از ایران وارد کرده است.