زنگ‌ها برای از سرگیری اجرای برجام به صدا درآمد

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 63 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

زنگ‌ها برای از سرگیری اجرای برجام به صدا درآمد مذاکرات وین برای احیای برجام در روزهای اخیر به تبادل آخرین پیشنهادها و دیدگاه‌های طرف‌های مختلف برای عبور از معدود اختلافات باقی مانده گذشت.

به نظر می‌آید پیشرفت در مذاکرات برای رسیدن به توافقی مرضی الطرفین به بیش از ۹۸ درصد و هیات‌ها به کفایت مذاکرات رسیده‌اند و توافق در انتظار تصمیمات سیاسی در دو سوی میز است.

آنچه بازگشت ایران به برجام را طی یک سال گذشته سخت کرده، تحریم‌های یک جانبه‌ای است که در دولت دونالد ترامپ علیه ایران وضع شد. این تحریم ها به بهانه و عناوین مختلف حقوق بشری، مبارزه با تروریسم و فعالیت‌های نظامی و موشکی ایران در حوزه های مختلف نظامی، اقتصادی، بانکی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، غذا و دارو، کمک های بشردوستانه و غیره وضع شده است، اما نکته قابل توجه این است که بسیاری از تحریم‌هایی که در قالب برجام مشمول لغو یا رفع محدودیت شده بود، تحت عنوان های فوق مجدد در لیست تحریم قرار گرفته است.

منابع نزدیک به هیات مذاکره کننده تاکید دارند که ایران توانسته شاخص های مدنظرش برای راستی آزمایی را به دست آورد و در رابطه با تضمین تعهد آمریکا به تعهداتش در بخش های سیاسی، اقتصادی و بین‌المللی تضمین های قابل توجهی تا کنون به دست آمده است و البته تلاش برای اخذ تضمین های بیشتر تا دقایق پایانی کار ادامه دارد.

هر چه به پایان مذاکرات و توافق احتمالی نزدیک می شویم، شاهد اقدامات و تحرکات طرف های اروپایی و آمریکایی برای تفسیر به رای کردن توافق توسط رسانه های‌شان و برخی مقامات هستیم؛ اقدامی که این کشورها در سال ۲۰۱۵ نیز با انتشار"فکت شیت" ی از توافق انجام دادند. وزارت خارجه آمریکا هنگام توافق ۲۰۱۵، ترجمه ای متناقض با نص و متن صریح برجام به افکار عمومی داخلی خود و افکار عمومی بین‌المللی ارایه کرد که موجب تنش هایی با ایران شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

گزارش رویترز از پیش‌نویس برجام: خبری از لغو تحریم‌های نفتی نیست
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

تلاش پاکستان برای جلوگیری از ورود جنگجویان از خاک افغانستانارتش پاکستان در هفته‌های اخیر با راه‌اندازی عملیات‌های نظامی‌ در مرز با افغانستان تلاش می‌کند تا از ورود جنگجویان طالبان پاکستانی از افغانستان به خاک این پاکستان که خودش تولید کننده اسلامگراها هست. تو هر دهات و شهر و کپر یک مدرسه قرآن دارن.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

لوکاشنکو از آمادگی بلاروس برای میزبانی تسلیحات اتمی روسیه خبر دادالکساندر لوکاشنکو، رئیس‌جمهور بلاروس گفت که کشورش در صورت تهدید غرب، آماده میزبانی میزبانی «تسلیحات اتمی» روسیه خواهد بود. پدرسگ لوکاشینکو هم مسخصه،باتکیه بر پوتین دیکتاتور خونخوار در قدرت مانده،ولی عمرش کوتاه خواهد بود به سرنوشت دیکتاتوران دچار خواهد شد
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کنفرانس امنیتی مونیخ | وزیر خارجه آمریکا: رویدادهای اخیر بخشی از سناریو روسیه برای تحریکات ساختگی استکنفرانس امنیتی مونیخ | وزیر خارجه آمریکا: رویدادهای اخیر بخشی از سناریو روسیه برای تحریکات ساختگی است در حاشیه روز اول کنفرانس امنیتی مونیخ، کامالا هریس و ینس استولتنبرگ با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند. ⬇️ بیشتر بخوانید: چ خبر از زَد و بَند دولت های غربی با رژیم یاغی شیعه آیت الله ها بنام برجام ایرانیان شاهد میباشند کُدام‌ دولت ها ب رژیم نامشروع جمهوری اَسلامی تَنفس میدهد و عَواقب آن را خواهند دید 🤚🏻 ▪️درباره‌ی ویتنام دروغ گفتند. 🔹درباره‌ی عراق و افغانستان دروغ گفتند. 🔹درباره‌ی سوریه و لیبی دروغ گفتند. 🔹درباره‌ی هندوراس و بولیوی دروغ گفتند. 🔹درباره‌ی آسانژ و روسیه‌گیت دروغ گفتند. ⛔درباره‌ی اوکراین هم دروغ می‌گویند... سپاه سایبری پاسداران👇🏻 ☑️ SEPAHCYBERY
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

از سرگیری پروازهای تهران-باکو پس از دو سال کروناسخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از آغاز پروازهای تهران - باکو و بالعکس پس از گذشت دو سال از شیوع ویروس کرونا و با دو پرواز هفتگی خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آمادگی واشینگتن برای اعمال تحریم‌های سخت علیه مسکو در صورت حمله به اوکراینجانت یلین، وزیر خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که ایالات متحده با همکاری کشورهای اروپایی در حال آماده‌کردن تحریم‌های سخت علیه روسیه در صورت حمله این کشور به
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »